'Dit is een mokerslag, 21 zeeland Elektronisch huisarrest voor dodelijk ongeval Straf moet Nog drie dagen te gaan. Kampeersukkels PZC De krant 6 weken voor 18 euro! STRAFMAAT Op 24 mei verloor Natasja Hage haar leven bij een ongeval, veroorzaakt door een 19-jarige Kapellenaar. vrijdag 13 mei 2011 Waarom gaat een mens eigenlijk op vakantie? Om tot rust te komen, ver onderstel ik, heerlijk uit te slapen en nieuwe vergezichten te ontdek ken. Wat betreft die vergezichten zat het tijdens onze vakantie in de Ardennen wel goed. Maar van dat uitslapen kwam niks. En dat was helemaal onze eigen schuld, kampeersukkels dat we zijn. De voorbereiding had bij voorbeeld wel wat beter gekund. Zeeland was zonnig, maar op de camping regende het. Vlug vouwden we het grondzeil uit, want hoe eerder die tent stond, hoe eerder we ons aan een kopje koffie konden warmen. „Waar zijn de haringen?", vroeg ik, met een angstig voorgevoel. Twintig minuten later zetten we natgeregend koers naar een cam pingwinkel om 63 haringen te ko pen, terwijl ik mijn hersens pij nigde: wat was alweer de Franse benaming voor haringen? De dagen die volgden waren voor het merendeel droog en vol fraaie vergezichten. De nachten daaren tegen bitter koud. In zowat elke tent en caravan bleek men over een kampeerkacheltje te beschik ken. Wij kampeersukkels hadden die natuurlijk niet. Als de nacht viel kropen we maar snel onder de fleecedekentjes die we over on ze slaapzakken gelegd hadden, en die we in onze halfslaap rillend en vervuld van primitieve overle vingsdrang van elkaar af probeer den te rukken. Tot we iets briljants bedachten: overdwars over de luchtbedden gaan liggen, alle fleecedekens over de matrassen draperen en daar bovenop tegen elkaar aan kruipen, onder een kunstig bouw werk van opengeritste slaapzak ken met - als kers op de taart daaroverheen alle bad- en thee doeken. Het resultaat was teleur stellend. Nadat ik me één keer om gedraaid had, viel de lappendeken uiteen. We brachten de nacht door in een landschap van ver frommelde proppen theedoek, fleecedeken en slaapzak. Die ochtend pakten we zwijgend alles in en reden gapend terug. Vergezichten zijn ook niet alles. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-dutveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie, Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Oeze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het p/ivacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal inau) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6i Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan door Melita Lanting Onmacht, verbijstering, woede en frustratie vechten om voorrang bij Nella en Jan Hage uit Nieuwerkerk. Bijna een jaar ge leden verloren zij hun dochter Na tasja door een verkeersongeval bij Wilhelminadorp. De inmiddels 20-jarige dader kreeg - in hoger be roep - naast een taakstraf en rijont zegging de keuze: drie maanden de cel in of drie maanden elektro nisch huisarrest, „Dit was zo'n mo kerslag. Dat is zo onrechtvaardig en verschrikkelijk, dat hij mocht kiezen. Hij zit straks niet in een cel maar gewoon bij mooi weer in de tuin met z'n vrienden te barbecue- ën..." Jan Hage schudt met z'n hoofd. „Dit is zo onrechtvaardig." Ze waren zelf naar de Hof in Den Haag afgereisd om de uitspraak te horen. „Het gaat toch over je kind, je dochter", zegt Nella Hage. „Hij is alleen maar in hoger beroep ge gaan omdat hij de straf te hoog vond. Er zijn geen nieuwe feiten aangevoerd. Hij heeft tijdens de zit ting in Middelburg al toegegeven dat hij te hard reed. Driften met de auto door de bochten is zijn hobby, zegt hij. Hij was al een keer gepakt toen hij 40 kilometer te hard reed. Drie week later reed hij in een greppel met zijn broertjes bij hem in de auto." Nella en Jan Hage zijn bang dat de lage straf geen enkele invloed op het gedrag van de dader zal heb ben. „Hij heeft dan nog wel een DEN HAAG - Waren de ouders en de vriend van de 22-jarige motor rijdster uit Nieuwerkerk twee we ken geleden nog verbijsterd en ge schokt dat de Kapelse jongeman (20) die haar in mei 2010 doodreed in hoger beroep ging: nu het hof hem strafvermindering heeft gegeven, zitten ze pas echt 'stuk'. Het hof bepaalde dat de in november door de Middelburgse rechtbank opgelegde 240 uur werk straf en drie jaar rijontzegging blij ven staan. Maar de eveneens door de Middel burgse rechtbank opgelegde zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk zijn door het hof nu omgezet in een straf die neerkomt op drie maan den 'elektronische detentie' en drie maanden voorwaardelijke cel straf De dader hoeft tot groot on geloof van de nabestaanden niet meer naar de gevangenis. Hij mag thuiszitten met een justitiële enkel band om. Evenals de rechtbank achtte het hof de verdachte schuldig aan roe keloos rijden op de Langeweg in Wilhelminadorp. De scholier kocht nog voordat ie een rijbewijs had een Golf GTI die bijna twee keer het motorvermogen had van een gewone Golf De verzekering wilde hem als beginnend bestuur der om die reden geen polis ge ven, daarom werd de auto op moe ders naam geschreven. Bij de poli tie verklaarde de verdachte dat hij ervan hield om in de bochten te scheuren. In een bocht van de Lan geweg ging het mis. Met bijna 100 km/uur waar hij zestig mocht, ver loor de man de macht over het stuur. Hij kwam op de verkeerde weghelft. De tegemoetkomende motorrijdster overleed ter plekke. De verdachte ging in beroep om dat hij zijn straf te hoog vond. Al gaf hij toe dat hij te hard had gere den, het ongeluk kon ook door een klapband of andere technische mankementen zijn gekomen. taakstraf die hij moet uitdienen in een revalidatiekliniek voor ver keersslachtoffers. Daar hebben wij om gevraagd. Misschien dat hij daar wat van leert. Wist je maar of hij er last van had." Het ergste is volgens de ouders van Natasja het gebrek aan be rouw en inlevingsvermogen die de dader liet zien tijdens de rechtszit ting. „Totaal geen respect, geen me deleven. Hij zat onderuitgezakt kauwgom te kauwen en dan de leugens. Hij zegt dat hij een brief heeft geschreven en bij een politie bureau door de brievenbus ge gooid. Nou, die brief is nooit ge vonden, op geen enkel politiebu reau. De agenten die hierbij betrok ken waren hebben echt alles afge zocht. Hij heeft nooit contact ge zocht. Wij zijn hem tegengeko men in de parkeergarage vlak voor dè zitting in Middelburg, toen zei hij niets. Nu hoeft hij geen contact meer te zoeken. Nu is het te laat." Dat de dader in een auto kon rij den met een groot motorvermo gen (een golf GTI, red.) noemen de ouders van Natasja onbegrijpe lijk. „Ze willen zoveel doen aan verkeersveiligheid. Dan moeten ze een beginnend bestuurder niet in een auto met zoveel pk's laten rij den. Dat moeten ze verbieden, zo'n ventje kan daar toch geen baas over? Over twee jaar is zijn rij ontzegging voorbij. Dan kan hij verder met gaan zijn leven. Hij is dan 22 jaar. Net zo oud als Natasja toen ze stierf" Prof. dr. Wim Wolters Vanaf maandag 16 mei brengt de PZC dagelijks drie korte vi deojournaals via de website www.z2.nl. In deze rubriek tel len we af. Vandaag aan het woord: Ivo van der Velde, sales manager bij de PZC. Wat doet een salesmanager precies? Als salesmanager stuur ik een team accountmanagers aan. Die ac countmanagers geven media-ad- vies aan onze klanten. Dat kan bij voorbeeld een meubelbedrijf zijn dat wil weten hoe het in een straal van 50 kilometer alle mensen be reikt die mogelijk op zoek zijn naar een nieuw meubel. Hoe krijgt hij die in zijn zaak? Het gaat dus altijd over onze klanten die hun klanten willen bereiken, en hoe je dat via de media kunt reali seren. Bijvoorbeeld? Voor de papieren krant zou het ad vies kunnen zijn dat er één keer een erg opvallende actie-adverten tie wordt geplaatst. Of juist dat er een imagocampagne nodig is, met een reeks advertenties. Hoe past Z2 daarin? Ik zie Z2 als een kans. Een kans om je bereik te verbreden en een nieuwe doelgroep te bereiken, na melijk degenen die hun nieuws van internet halen. Dat zijn onder meer jongeren tot 26 jaar, maar ook oudere nieuwsconsumenten. Los van de papieren krant? Los, maar vooral in aanvulling op de papieren krant. De effectiviteit van een advertentiecampagne kan met reclame via nieuwe media aan toonbaar worden vergroot. En on ze klanten hebben dat al door, want er is behoorlijk wat interesse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2