Het was een mooie ontsnapping waar m'n ploeggenoot Fre derik Veuchelen gis teren deel van uit maakte. lammer dat ie niet stand hield. Het was ook wel te verwach ten, want er wordt deze eerste week weinig weggegeven. Frederik is m'n kamergenoot. Het had dus heel gezellig kunnen worden gis teravond. Tenminste, als ik bij hem had gelegen. Want de laatste dagen heb ik een kamer in m'n eentje. Uit voorzorg, want die bronchitis is nog niet over. Je moet er niet aan denken dat je daardoor iemand zou besmetten. Alleen anderen herontdekken Tranen stromen na kansloze nederlaag 261 sport Kamer in m'n eentje Slagter mag snel naar Nederland GIRO D'ITALIA In de zesde etappe houdt Pieter Weening zijn roze trui vast. De benen zijn goed en daarmee wil de Raborenner in het eindklassement in de top tien eindigen. Weening g Wat doet johnny? vrijdag 13 mei 2011 Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. Frederik en ik zijn bewust bij el kaar op een kamer geplaatst. Dan kunnen we tenminste Nederlands met elkaar praten. Want daar kom je met een Sloveen, drie Italianen, een Pool, een Rus en Oezbeek in je ploeg weinig aan toe. Een echte voertaal hebben we niet. En daar om vind ik het een wonder dat er toch bijna nooit iets fout gaat. Met Belkov, onze Rus, kan ik dus niet communiceren. Die spreekt geen woord buiten de deur. Ikzelf spreek redelijk goed Engels en Duits. Maar Russisch, nee daar ga ik echt niet aan beginnen. Ik had Frederik een mooie klasse ring van harte gegund. Het is een goeie gast. Geen druktemaker, eer der een droogkloot. En ook ie mand die weet wat er te koop is in de wereld. Die niet constant over de koers praat. Dat bevalt me wel. We zitten nu in Napels. Dat bevalt ook. Dinsdag heb ik er nog naar ge zocht op internet. Heel interes sant. En een echte maffiastad. Ze zouden er ook een afvalprobleem hebben. En inderdaad, het stinkt hier een beetje. Maar afval heb ik nog nergens op straat gezien. ORVIETO - Verder onderzoek heeft voor Raborenner Tom-Jelte Slag ter gisteren geen nieuwe complica ties opgeleverd. De jonge wielren ner kwam woensdag in de vijfde etappe van de Ronde van Italië zwaar ten val. Hij brak zijn rechter- oogkas en liep een hersenschud ding op. Een CT-scan wees uit dat hij geen hersenletsel heeft opgelo pen. „Het gaat naar omstandighe den goed", meldde de wielerploeg op de website. „De behandelende artsen verwachten dat Tom-Jelte de komende dagen kan terugkeren naar Nederland." Pieter Weening (rechts) is in zijn roze trui op weg naar de finish in Fiuggi Terme. foto Giovanni Auletta door Koen de Vries ROTTERDAM - Eerst heb je de Chi nezen, dan de export-Chinezen en dan, na lange tijd niets, de rest van de wereld. Zo ongeveer liggen de verhoudingen tijdens het WK ta feltennis in Rotterdam. De Neder landse Chinese Li Jie mocht gister avond in de achtste finales probe ren een bres te schieten in het bas tion van haar geboorteland. Dat lukte tegen de als tweede ge plaatste Guo Yan van geen kant, waardoor Nederland in Ahoy' ge heel van het strijdtoneel is verdwe nen. De verdedigster werd met 4-0 weggeslagen. Welgeteld 23 pun ten waren haar deel. „Dit had ik niet verwacht", vertelde Li terwijl de tranen over haar wangen stroomden. „Het verschil was zo verschrikkelijk groot." Li Jie werd 's morgens al angst aan gejaagd toen ze met Li Jiao in de achtste finales van het vrouwen- dubbel werd afgedroogd door de Chinezen Guo Yan en Ding Ning. Ze wonnen weliswaar één game (11-8), maar scoorden in de andere vier slechts dertien punten. „Guo Yan is nog veel sterker dan twee jaar geleden", joeg Li Jiao haar dubbelpartner na afloop on bewust angst aan. Toen, in hun enige ontmoeting tot nu toe, had Li Jie een kansje. Ze verloor met slechts 4-2. „Ik hoop dat ik van avond een gamepje kan pakken", concludeerde Li Jie na de dubbel- partij met afgeknepen stem. Dat gamepje kwam er niet. „Ik wil de vechten, maar dat kon niet eens. Het was helemaal geen ge vecht", snikte Li. „Eigenlijk moet ik tevreden zijn, want ik hoor bij de beste zestien tafeltennissters van de wereld. Maar het ging zo slecht. Ik sloeg de ballen veel te hoog. Zij gaf zo verschrikkelijk veel effect." Li Jie hoefde zich ondanks alles niet te schamen. Na vier dagen ta feltennis heeft China in 131 par tijen nog maar één nederlaag hoe ven slikken tegen een vreemde mogendheid: in het mixeddubbel was een Zuid-Koreaans duo verras send sterker. De cijfers zijn een tik keltje vertekend, want gisteren was ook een Zuid-Koreaans vrou- wendubbel te sterk voor China. Na afloop werd echter een batje van de overwinnaars afgekeurd. De rubbers hadden maximaal 4,04 centimeters dik mogen zijn, maar waren 4,13 centimeter breed. Daardoor kwamen de Chinezen met de schrik vrij. Bij de vrouwen is de Chinese over heersing extreem. Dertien van de de zestien plaatsen in de achtste fi nales werden ingenomen door (ex-)Chinezen. Bij de laatste acht zijn het er acht van de acht. Bij de mannen ligt dat ietsje anders. Daar heeft de rest van de wereld gerede hoop dat Timo Boll een Het overlijden van V t Weening. Woensdm waardevolle tricot 01 trui aan de familie 1 Belg wordt woensè j prijs gaat pakken. De door tafelten nis miljonair geworden Duitser be leeft een goed 'China-jaar'. Hij ver sloeg er meer dan ooit. Op het WK moet hij er waarschijnlijk drie verslaan om goud te pakken. Dat is misschien wat veel ge vraagd, want Boll greep op WK noch Olympische Spelen ooit een medaille. Maar de sterren staan dit jaar gunstig omdat Boll, als hij van- Ti mo Boll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26