Nieuwe serie wandelingen door 201 zeeland 'Lekker dwalen aan de Bijeenkomst voor mantelzorgers over zorg delen TOERISME Drukkery en stadshistoricus Sijnke brengen serie gidsjes uit >-W< Zet uw restaurant op de (Zeeuwse vis-) kaart! LPV steunt ziekenhuisplan huisarts een hart j J word »*r~< IHhk. Tot ziens in wonderschoon Veere! Manteling >l||. vrijdag 13 mei 2011 WESTKAPEUE - Manteling en Stich ting Welzijn Veere houden op 7 juni een bijeenkomst voor mantel zorgers met als onderwerp Zorg delen. Soms kunnen mensen het namelijk niet meer in hun eentje bolwerken om de zorg voor een partner of familielid te dragen. Het wordt te zwaar of het eigen leven gaat er te veel onder lijden. Aan het eind van de bijeenkomst gaan de deelnemers naar huis met een overzicht van alle eigen 'hulp bronnen' én een lijst van alle pro fessionele ondersteuningsmogelijk heden. De bijeenkomst is in de Kreeke, Krekepad 37 in Westkapel- le van 13.30 tot 15.30 uur. Deelna me is gratis, maar vooraf aanmel den moet. Dat kan bij Manteling op 0118-553530. "Bij beschikking van de Rechtbank Middelburg d.d. 19 april 2011 is Mr G.C.L. van de Corput, advocaat ten kantore van Lexion Advocaten te 4811 VC Breda, Nieuwe Prinsenkade 10, benoemd tot vereffenaar in de nalatenschap van de heer Edward Peter Foppema, geboren te Amsterdam op 24 oktober 1946, laatstelijk wonende te Burgh-Haamstede, overle den te Goes op 8 december 2010. De vereffenaar roept alle schuldeisers van voormelde nalatenschap op om hun vordering vóór 30 juni 2011 in te dienen op zijn kantoor adres". Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Emile Calon Doelloos door een stad zwerven, dat doen toe risten niet graag, weet Anja de Groene van De Drukkery in Middelburg. Sinds dat bedrijf ook de Tourist Shop in huis heeft, merkt ze dat heel veel toeristen graag iets van houvast hebben als ze een stad willen ver kennen. Ook zijn volgens haar mensen heel geïnteresseerd in ge bouwen. „Velen willen graag we ten waarom een bepaald pand ge bouwd is en wat er in is gebeurd." Vorig jaar had Peter Sijnke van het Zeeuws Archief een stadswande ling door Middelburg samenge steld over de oorlog en wederop bouw. De Groene zag dat die wan delroute aansloeg. Om die reden werd Sijnke gevraagd nog wat meer routes uit te zetten en te be schrijven. Onlangs verscheen de Stadswandeling Beroemde Middel burgers zodat belangstellenden nu kunnen lopen langs de woningen waar Etty Hillesum, Piet Meer- tens, Johan Huizinga en Jacob Cats en nog veel anderen korte of langere tijd verbleven Dp7,p W0pk verscheen 'Wederopbouw' en bin nenkort komt als derde 'Middel burg Maritiem' uit. Voor volgend jaar staan er weer drie op het pro gramma: 'Moderne architectuur', 'Monumenten' en 'Kerken en an dere godshuizen'. In 2013 komen nog enkele routes uit, met onder andere aandacht voor de band tus sen de Oranjes en Middelburg en een route langs huizen met bijzon dere namen. Het gaat telkens om boekjes met een korte beschrijving van wat er is te zien langs de bewuste route, een kaartje en foto's en/of tekenin gen. Per stuk kost een route 2,5 eu ro en Sijnke vertelt dat ze op den duur gebundeld worden. De Groene vertelt vervolgens dat intern bij de Drukkery ook al wordt nagedacht over aanvullende informatie op internet. Nu velen een smartphone op zak hebben, wordt het namelijk steeds interes santer om in de papieren routes te verwijzen naar websites met aller lei aanvullende gegevens. Ook wordt voorzichtig nagedacht om zulke routesjaok uit te zetten voor mensen die met behulp van gps-markeringen een dergelijke Het Abdijplein is voor veel wandelaars een belangrijke tussenstop op stadswandelingen door Middelburg. route willen lopen. Sijnke denkt ook nog na over een speciale route voor kinderen. Of die er komt weten hij en De Groe ne nog niet. De twee moeten nog onderzoeken of er behoefte is aan en dergelijke wandelroute en of er voldoende aanknopingspunten zijn om een dergelijke route sa men te stellen. Voorlopig verschijnen de wandel routes alleen in het Nederlands. Er zijn nog geen serieuze plannen voor een Duitstalige of Engelse uit gave, aldus De Groene. Alle routes starten en eindigen bij De Druk kery. Rinus van de Sande (61) en zijn vrouw Marianne (63) waren drie jaar geleden op vakantie naar Chili. Onderdeel van die trip was een bezoek aan Paaseiland, het eiland dat in het zuidelijke deel van de Stille Oceaan ligt en behoort tot Chili. Van de Sande kon destijds niet ver moeden dat hij enkele jaren later voor het huis van de 'ontdekker' van Paaseiland zou staan. De bei de inwoners van Delft waren afge lopen weekeinde op bezoek in Middelburg en maakten van de ge legenheid gebruik de stad te ver kennen aan de hand van een Stads wandeling. Zij houdt feitelijk meer van 'lekker dwalen en maar zien waar je uitkomt'. Hij, natuurkundi ge, gaat echter liever wat systemati scher te werk en houdt van 'dwa len aan de hand van een route zo dat je weet wat je ziet'. Het huis van Jacob Roggeveen in de Lange Noordstraat bijvoorbeeld, de Mid- Voor de gezellige vismarkt in Veere (morgen voor de 2C keer) zoeken wij (vis-)restaurants die eenmalig of vaker deel willen nemen om hun vis-specialiteiten te promoten! Maakt u de lekkerste vissoep, bijzondere garnalenkroketjes, smakelijke visburgers. Of zijn uw sushi-hapjes, gegrilde mesheften, tapijtschelpen en stokvis-diner niet te versmaden. Neem deel, demonstreer, laat proeven en schrijf reserveringen voor uw restaurant! De eerste keer krijgt u een gratis plekje! VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen wil dat het college van B en W huisarts R. Mookhram onder steunt en faciliteert in zijn plan om een volwaardig ziekenhuis in Vlissingen te maken. De huisarts denkt aan een samen werkingsverband met het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis. De LPV heeft het college gevraagd zo snel mogelijk met Mookhram om de tafel te gaan zitten en garant te staan voor een deel van de lening. Het Burgerinitiatief om het onder werp 'ziekenhuis' op de politieke agenda van de provincie te krijgen is afgerond. Vijfduizend handteke ningen zijn opgehaald. Op de web site www.stadvlissingen.nl staat de petitie 'Burgers eisen ingrijpen bij het ADRZ', van Ben Bosselaar. Zijn streven is om eind dit jaar mi nimaal 80.000 handtekeningen te hebben verzameld. lil. I Mantelzorg Zorgvrijwilligers Tel 0118 553530 www.mantelingwalcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20