Maxima koningin of prinses? Geen gevangenis na dodelijk ongeval auto Opel gaat voor brandstofcel TROONSBESTIJGING SP en PW moeten doorslag geven over titel vrouw van koning 3JS stranden in halve finale Nederland gaat grens bewaken met sensoren Weening geeft roze trui aan familie Weylandt 26 en 27 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8"711688'o55530" VRIJDAG 13 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 113 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DEN HAAG - Prinses Maxima mag zich bij de troonsbestijging van Willem-Alexander geen koningin noemen. Dat vinden PvdA, Groen- Links en Partij voor de Dieren. Volgens deze drie partijen is het niet meer van deze tijd dat de vrouw van de koning automatisch koningin wordt, ook al was dat in de negentiende eeuw wel het ge val. Ook zijn zij van oordeel dat mannen en vrouwen gelijke behan deling verdienen en dat het daar om raar is dat prins Claus geen ko ning mocht worden en Maxima straks wel koningin. „Gelijke be handeling, ongeacht sekse, staat bij ons voorop", stelt Pierre Heij- nen, namens de PvdA-fractie. Zijn GroenLinks-collega Ineke van Gent spreekt van een 'seksistisch, achterhaald systeem'. CDA, Chris tenunie en SGP willen wel vast houden aan de 'traditie' dat Neder landse koningen een koningin aan hun zijde hebben. „Ik zie geen en kele reden om daarvan af te wij ken", stelt CDA-Kamerlid Mar- greeth Smilde. Cynthia Orte- V SmUSSBS iSKK 3233333S ga-Martijn (Christenunie) vindt het zelfs 'vanzelfsprekend' dat prin ses Maxima te zijner tijd koningin wordt naast koning Willem- Alexander. VVD en D66 zijn minder princi pieel, maar willen niet moeilijk doen. Of Maxima daadwerkelijk ko ningin kan worden hangt af van SP en PW. Voorstanders WD, CDA, D66, Christenunie en SGP zijn samen goed voor 69 zetels, acht te weinig voor een meerder heid. De SP heeft nog geen stand punt ingenomen. De PW was on bereikbaar voor commentaar. pagina 4 en 5: koningin Maxima 'verwarrend' pagina 3: commentaar BRUSSEL - Nederland gaat net als Denemarken 'slimme' camera's en sensoren opstellen bij vijftien grensposten om het verkeer dat de grens oversteekt in de gaten te hou den. Op die manier kunnen ge zochte criminelen, drugssmokke laars en illegale migranten worden opgespoord. Dat zei minister Gerd Leers (Immigratie en Asiel) giste ren in Brussel. Met de elektronische apparatuur kan Nederland het grensoverschrij dende verkeer in de gaten houden, zonder te hoeven overgaan tot her invoering van grenscontroles, wat niet mag op grond van het Schen- gen-akkoord van de Europese Unie. Daarnaast krijgt de mare chaussee zes met dezelfde sensors uitgeruste auto's, zodat de contro les ook rijdend elders in het land kunnen worden uitgevoerd. pagina 8 en 9: EU-landen voelen niets voor grenscontroles Maxima verdient de titel van Koningin reageer op www.pzc.nl UW reacties: 163 In Zeeland moet gratis Wifi komen |68% 32% OÜSSELDORF - De 3JS uit Volendam hebben gis teravond in Düsseldorf met hun nummer Never Alone de finale van het Eurovisiesongfestival niet gehaald. De Volendamse zangers Jan, Jaap en Jaap strandden gisteren in de tweede halve finale van het muziekevenement. Zaterdag is de finale. De laatste keer dat ons land in de finale stond, was in 2004. Toen werd Nederland zeventiende. foto Frank Augstein/AP door Ondine van der Vleuten middelburg - De 20-jarige Kapel- lenaar die in mei 2010 met grote snelheid inreed op een 22-jarige motorrijdster uit Nieuwerkerk, hoeft niet naar de gevangenis. Ook in hoger beroep veroordeelde de rechter hem voor het dodelijk ongeval tot 240 uur dienstverle ning en drie jaar rijontzegging, maar de gevangenisstraf van vier maanden werd omgezet in elektro nische detentie (een 'bewakings band' waarmee hij thuis kan zit ten). Een straf die als te laag (on rechtvaardig) wordt ervaren, is na delig voor de verwerking, zegt prof dr. Wim Wolters, als klinisch psycholoog gespecialiseerd in trau maverwerking. Bij ingrijpende gebeurtenissen is het voor de verwerking ook belang rijk dat de tijd tussen het delict en de uitspraak zo kort mogelijk is. In de Zeeuwse zaak zat tussen het de lict en de uitspraak een jaar. „De rechterlijke macht wil wel sneller werken, maar het systeem is helaas overbelast. Het is een kwestie van financiën." Wolters pleit ervoor in ieder geval binnen een paar maan den met het strafproces te begin nen. Hij vindt dat slachtoffers bij langslepende zaken psychologi sche begeleiding zouden moeten krijgen. „Ontwikkel een soort cri sismanagement voor traumatische zaken als verdrinking, verkrach ting of een dodelijk ongeluk." pagina 2 en 3: 'een mokerslag' Vandaag in deze krant) Commerciële bijlage Jachthaven Bruinisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1