Aandacht voor kruispunten 181 zeeland piano dagen Theo Thijssenschool Vrachtwagen verliest wint schoolkorfbal dak op autosnelweg BBH Villa Valentijn Middelburg BV In de landschapstuin van Terra Maris in Oostkapelle is een 12e eeuws mottekasteel nagebouwd. Basisscholieren namen het gisteren in gebruik vrijdag zaterdag pianospelen helemaal in opwindend romantisch verrijkend *cool Koster Muziek Tei. 0104-253508 13 14 mei a. s. vrijdag 13 mei 2011 wmsssmsstm& wmmzwmwmttm. WESTKAPELLE Dorpsschouw nieuwe stijl door Annemarie Zevenbergen westkapelle - Een select gezel schap kuierde deze week door Westkapelle. Op het gemakje, noti tieblokjes bij de hand. „Een pri meur, opnieuw een primeur voor Westkapelle", roept wethouder René Molenaar enthousiast aan het begin van de schouw van ge meente en dorpsraad. „Dit is de eerste schouw nieuwe stijl van de gemeente Veere. Voor heen rukten we uit met het hele college en zowat het halve ambte lijk apparaat. Nu gaan we met een veel kleiner gezelschap op stap. Meer gericht op vragen en opmer kingen die we van de dorpsraden krijgen," verklaart Molenaar. Daarom loopt dit keer beleidsme dewerker verkeer Fernando Hame link mee. Want de Westkapelse dorpsraad wil extra aandacht voor een aantal verkeersknelpunten. Met name de situatie voor fietsers die vanaf komend vanaf de Grind weg de Zuidstraat inrijden. Als ze al de Zuidstraat inrijden, want gaan daar het trottoir op. De gemeente zegde toe de bestaan de, vrijwel verdwenen belijning voor fietsers op te frissen en even tueel een fietssymbool op het weg dek te schilderen. Verder wordt be keken hoe de situatie daar in de toekomst verbeterd kan worden. Bijkomend probleem in de Zuid straat is dat veel toeristen op de stoep fietsen ter hoogte van de winkels. Dat levert gevaarlijke si tuaties op voor het winkelend pu bliek. De gemeente gaat bekijken hoe ze fietsers op de straat kan houden. Het liefst zonder versperringen op VLISSINGEN RILLAND De Theo Thijssen-Paauwenburg- school heeft het schoolkorfbal in Vlissingen glansrijk gewonnen. De school won de strijd bij zowel de groepen 5/6 als 7/8. Bij groep 5/6 werd gewonnen van de Louise de Colignyschool, bij groep 7/8 van een ander team van de Theo Thijs- sen-Paauwenburgschool. Drie teams van de school doen volgen de week woensdag in Goes mee aan het Zeeuws kampioenschap. kirderdogve-'b ijf Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelburg.nl RECONSTRUCTIE te richten. Ook het kruispunt Grindweg, Prelaatweg en Casem- brootweg is een probleempunt vol gens de dorpsraad. De zogenoem de attentiecirkel, inmiddels voor een deel van het wegdek verdwe nen, leidt tot verwarring bij auto mobilisten. De dorpsraad vroeg zich daarbij af of de gemeente niet beter het hele wegvak onder de loep moet ne men vanaf het kombord bij het Wozocó tot voorbij de bocht in de Zuidstraat. Dat zou veel proble men in een keer oplossen. De weg van en naar het nieuwe park Mondriaan levert onduidelijk heid op over de voorrangssituatie. Fernando Hamelink gaf aan dat de gemeente daar al mee bezig is. De bebording voor bromfietsers in Westkapelle laat ook nogal wat te wensen over, met name op de Zee dijk. Molenaar: „Die bebording klopt niet. Het is onduidelijk waar ze wel en waar ze niet mogen brom meren. We gaan nu bekijken hoe we kunnen verduidelijken waar brommers veiliger kunnen rijden. Buitenom de fietspaden natuur lijk, want daar willen we ze niet hebben." Daarnaast kwamen zaken aan de orde als oversteekplaatsen die las tig zijn voor rollators, de rommeli ge omranding van plantenbakken en het plaatsen van extra bankjes langs het pad rond de Kreek. Aan het einde van de schouw toonde René Molenaar zich een te vreden man. „Het is prettig om in klein comité zoiets te doen. Je kunt beter met elkaar overleggen en de discussie blijft centraler. Je hebt ook de tijd om wat langer bij bepaalde punten stil te staan." Op de autosnelweg A58 heeft tus sen Kruiningen en Rilland gister middag een vrachtwagen het dak van een chalet verloren. Dat gebeur de omstreeks drie uur ter hoogte van tankstation De Voetpomp in de rijrichting van Bergen op Zoom. Twee auto's raakten beschadigd, maar de autosnelweg is niet afge sloten geweest. Omstreeks half vijf was het dak van de weg verwijderd. Het mottekasteel in de landschapstuin van Terra Maris in Oostkapelle is een reconstructie van een twaalfde eeuw- se houten verdedigingstoren op een kasteelheuvel. foto Ruben Oreel Fortuinstraat 20 Bergen op Zoom 2^ Demonstratie door talent vol 16 jonge pianiste^ Speciale aanbiedingen in piano's en vleugels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18