Zeeland PZC CSW voert tweetalig onderwijs in PRIJSPLUKKER intratuin zeeland nu nieuwsflits Honds 20 en 21 lessen in tweede taal WALCHEREN 18 en 19 Leo Koeijvoets loopt veertig keer avondvierdaagse ENGELS Meer dan helft Graf niet gevonden almanak Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! Hl kijk op O www.omroepzeeland.nl VLISSINGEN - Voor Leo Koeijvoets uit Vlissingen was het gisteravond een bijzondere finish van de avondvierdaag se. Het was de veertigste keer dat hij deel nam aan het wandelevenement in zijn stad. Op zijn negende deed Leo voor het eerst mee. Wandelen is zijn grote hobby. Zeven keer liep hij mee in de Vierdaagse van Nijmegen en in juni staat hij voor de twintigste keer aan het ver trek van de Zeeuwse wandeldriedaagse. Voor zijn zus Henny van Drom-Koeijvoets was Leo's veertigste Vlis- singse vierdaagse reden om hem op het Stadhuisplein op te wachten en hem extra in de bloemetjes te zetten. foto Lex de Meester Nieuwe serie wandelingen door Middelburg Tip? walcheren@pzc.nl Kinderen veroveren mottekasteel stormenderhand Vrijdag 13 mei 2011 mmmmmamm westkapelle - Er zijn geen mense lijke resten gevonden van een mili tair of oorlogsslachtoffer bij de KNRM in Westkapelle. De ber- gings- en identificatiedienst van de Koninklijke Landmacht ver richtte gisteren onderzoek daar naar in een voormalige bomkrater onder het basalt van de dijk. De krater is tot de bodem afgegraven. Onderzoek was mogelijk omdat projectbureau Zeeweringen bezig is met dijkversterking ter plekke. door Miriam van den Broek middelburg - De Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren gaat met ingang van het schooljaar 2012-2013 tweetalig onderwijs in voeren op het VWO. Het is de be doeling dat méér dan vijftig pro cent van de lessen volledig in het Engels wordt gegeven. De CSW is de eerste middelbare school op Walcheren die een afdeling tweeta lig VWO begint. Het Goese Ly ceum biedt dit al. De eerste leerlingen die dit tweeta lig onderwijs op de CSW kunnen volgen, zijn de kinderen die in sep tember 2012 in de brugklas van het VWO komen. Het tweetalig onderwijs groeit daarna met hen mee. De schooldirectie heeft besloten dit- in te voeren omdat de beheer sing van de Engelse taal er aanzien lijk door wordt verhoogd en om dat het voordelen biedt bij de keu ze van vervolgstudies en op de ar beidsmarkt. Ook onderscheidt de CSW zich hiermee van de andere middelbare scholen op Walcheren. Volgens algemeen directeur Frans van der Knaap van de CSW stond al in het schoolplan 2007-2011 dat ze zich zouden oriënteren op twee talig onderwijs. „Uiteraard hadden wij ook de vraag of dit niet ten kos te zou gaan van het niveau van het Nederlands, maar uit onderzoek blijkt dat niet het geval. Sterker nog, de leerlingen die voor het tweetalige onderwijs kiezen, heb ben een hoger resultaat voor Ne derlands. Dat komt omdat de leer lingen die hiervoor kiezen, over het algemeen nog bewuster met hun opleiding bezig zijn." Voor de docenten betekent het be sluit dat hun een zwaar jaar staat te wachten. „Gelukkig heeft het do cententeam heel enthousiast gerea geerd", zegt Van der Knaap. „Want zij moeten het uitvoeren. Inmid dels hebben al achttien docenten gezegd dat ze de tweejarige oplei ding willen volgen die nodig is om het hoogste niveau Engels te berei ken. Dat is mooi, want we hebben minstens vijftien docenten nodig." De docenten die de opleiding gaan volgen, geven komend schooljaar minder les. Om dat op te vangen worden er tijdelijke vacatures opengesteld. Verder wil de CSW ook op zoek naar een twee of drie zogenoemde 'native speakers', do centen die Engels als moedertaal spreken. Tip? redactie@pzc.nl De man liep op het gemakje met hond Kaj over de dijk bij Brouwers haven. Alles ging goed totdat Kaj be sloot tot een verkoelende duik in een sloot, om daar vervolgens zwaar be- modderd uit te komen. Geen punt, dacht de man. In de naburige haven zou een korte zwempartij wel helpen de modder weer af te spoelen. Maar ergens vanaf springen was niet het plan van Kaj. De man liep naar de rand van de kade en begon het dier aan te moedigen. Hij ging daar zo in op dat hij één stap te veel deed. Kaj keek onbewogen naar de onverwach te snoekduik. 'Waar mensen in dui ken ga ik niet meer zwemmen' zag je hem denken. Hij wachtte rustig tot zijn druipende baas weer boven was. i 2011. Koopavond donderdag en vrijdag. •'"■ÉL v f A> -V. Zomerbloeiende vaste plant Potmaat 17 cm, diverse soorten o.a. - Salvia, Phlox, Lupine etc. Van €7,99 NU PER STUK 'ZO.'T Druk- en zetfouten vcorbebcuder. Geldig t/m 15 Intratuin Koudekerke - Salge.vi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17