81 buitenland Flinke escalatie strijd Succes voor rebellen in Misrata 'Verbod op kloonvlees mogelijk' Wachten op het water www.marrea.nl PROTESTEN Leger vuurt granaten af op Homs en Daraa EU beschermt burger die geen bont wil donderdag 12 mei 2011 boek online of bel 0571 27 77 44 Veruit de beste in reisjes dichtbij straatsburg - Het Europees Parle ment heeft regels aangenomen om consumenten te beschermen die niet onbedoeld bont willen kopen. Etiketten van textielwaren moeten vermelden of ze materialen van dierlijke oorsprong bevatten. Bont wordt regelmatig gebruikt als gar nering van goedkope kleding. Voor consumenten is het niet mak kelijk om te zien of ze te maken hebben met echt bont of met na maakbont van goede kwaliteit. De informatie op de etiketten moet hen helpen bewust te kiezen. De EU-lidstaten moeten formeel nog akkoord gaan met de nieuwe rege ling voor textieletiketten. tripoli - De troepen van de Libi sche leider Muammar Kaddafi wor den door de opstandelingen in de westelijke stad Misrata terugge drongen. Het leger heeft de controle over het vliegveld al verloren aan de re bellen. Dat zei een Libische opstan deling die zich Abdel Salam noem de gisteren. Na twee dagen vechten hebben de opstandelingen het hele vliegveld in het zuiden van de stad in han den, aldus Salam. Hierbij werden wapens en munitie in beslag geno men. De strijd kostte aan vijf rebellen het leven, 105 strijders raakten ge wond. De Verenigde Naties beschuldigen de Libische regering ervan betrok ken te zijn bij een toenemend aan tal gevallen van mensensmokkel met fatale afloop. De slachtoffers zijn voornamelijk arbeiders uit Noord-Afrika die in Libië werkten. De migranten zouden door solda ten van het regime van Kaddafi op overvolle boten gedwongen wor den. De VN maakten gisteren bekend dat vrijwel alle opvarenden van de boot met zeshonderd Afrikaanse migranten die vrijdag in het zicht van de haven van Tripoli zonk, ver moedelijk zijn verdronken. Overstroming Mississippi infographic CN bron NOAA, Persbureaus memphis - Bewoners van gebieden langs het zuidelijke deel van de Amerikaanse rivier Mississippi be reiden zich voor op overstromin gen. Laaggelegen delen van de stad Memphis stonden gisteren onder water, maar de dijken hielden het meeste water tegen. De schade tot nu toe wordt geschat op 320 mil joen dollar. De Mississippi haalde net geen recordhoogte. De gokin- dustrie van Memphis en andere steden is zwaar getroffen. Negen tien casino's moesten sluiten. De hoge waterstand in de Missis sippi is het gevolg van smeltwater dat de bovenloop van de rivier in stroomt. Door de hoge waterstand zijn kreken en rivieren die uitmon den in de Mississippi niet meer in staat water in de rivier te lozen. straatsburg - Een verbod op de invoer van vlees van gekloonde dieren is niet in strijd met de re gels van de Wereldhandelsorgani satie WTO. Dat staat in een ver trouwelijk EU-document waar Eu roparlementariër Kartika Liotard de hand op heeft gelegd. Ze presen teerde het stuk gisteren tijdens een debat in het Europarlement. De informatie in het document staat haaks op wat eurocommissa ris Karei De Gucht (Handel) eer der heeft gezegd. Volgens hem is een invoerstop van vlees van kloondieren onmogelijk vanwege WTO-bepalingen. De Belg voor spelde een handelsoorlog met de VS als de EU toch zou kiezen voor een invoerverbod of een verplich te vermelding van de herkomst van het vlees. Het Europees Parle ment wil dat vlees van gekloonde dieren en hun nakomelingen niet op de markt komt in de EU, maar onderhandelingen over een ver bod met de lidstaten liepen tot dusver op niets uit. EU-voorzitter Hongarije zegt dat Liotard selectief citeerde uit het document. Daarin zou wél gewezen worden op de ri sico's van een WTO-conflict dat een importverbod van kloonvlees met zich zou meebrengen. IkZOMERSE ZWERFTOCHT OVER DE VELUWE Het Kröller Müller Museum, Park de Hoge Veluwe en veel meer! Heeft u ook zo'n zin om er even lekker op uit te gaan? Zwerf dan eens heerlijk over de prachtige Veluwe, het bekendste natuurgebied van Nederland. Aan de rand van het dorpje Beekbergen, vlakbij Apeldoorn, ligt het geheel gerenoveerde en sfeervolle 3-sterren Fletcher Hotel-Restaurant HetVeluwse Bos. Vanuit hier bent u zo in Nationaal Park De Hoge Veluwe met maar liefst 5500 hectare bos, heide, vennen en duinzand. Een bezoek aan Apeldoorn mag niet ontbreken. Uitgebreid winkelen, borrelen in gezellige cafés en misschien een hapje eten? De Veluwe is echt leuk!! Arrangement: 1 Welkomstdrankje 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner op aankomstdag 1 x toegang tot Nationaal Park De Hoge Veluwe 1 x toegang tot Kröller-Müller Museum, inclusief toegang tot de Beeldentuin Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Achttien doden bij beschie ting van Syrische steden Homs en Daraa. President Assad roept inwo ners op mee te werken aan hervormingen. Syrië komt niet in VN-Mensen- rechtenraad. Van 119,00 voor 89,00 t/m september 2011, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht 10,00 p.p.p.n.Toeslag alleengebruik 25,00 per nacht excl. toeristenbelasting a 2,00 p.p.p.n. Reserveringskosten 750 per boeking. Fletcher Hotel-Restaurant HetVeluwse Bos ligt aan de rand van het leuke Gelderse dorp Beekbergen, midden op de Veluwe. Na een gehele grondige renovatie is het hotel sinds april weer volledig open. De gerenoveerde kamers zijn eenvoudig, modern en sfeervol ingericht en van alle gemakken voorzien. Verder is er een restaurant met terras, een bar en een lounge.Tevens is er gratis parkeergele genheid. Boeken via www.marrea.nl/WEG026 beiroet - Het Syrische leger heeft gisteren een woonwijk in de Syri sche stad Homs bestookt met gra naten. Ook op een dorp even bui ten de zuidelijke stad Daraa wer den granaten afgevuurd. Er kwa men ten minste achttien mensen om het leven. Dat hebben activis ten en ooggetuigen gezegd. „Er waren afgelopen nacht en ge durende de dag zware explosies en geweervuur van automatische ge weren", zei een doodsbange inwo ner van Homs via de telefoon. „Het gebied is volledig belegerd. We worden gebombardeerd." Ooggetuigen zeiden dat er grote schade is aangericht en dat er vijf doden zijn gevallen. In Daraa kwa men dertien mensen om het le ven. De artilleriebeschieting is een scherpe escalatie van het geweld waarmee de regering poogt de op stand de kop in te drukken. Eerder gisteren openden veilig heidstroepen het vuur op betogers in een dorp in het zuiden van het land. Zeker drie betogers zijn daar bij om het leven gekomen. President Bashar al-Assad riep gis teren de bevolking op samen te werken met de regering, zodat het hervormingsproces dat hij •heeft aangekondigd verder kan. Hij be- Aanhangers van de regering demonstreren voor de ambassade van de VS in Damascus. De foto is van het officiële Syrische persbureau SANA. foto AP loofde een snelle oplossing te bie den voor de mensen die tijdens de opstand werden opgepakt. Daar naast maakte hij bekend dat een re geringscommissie onderzoek moet doen naar een nieuwe kieswet. Het optreden van de veiligheid stroepen heeft volgens mensen rechtenactivisten tot dusverre aan zeker 750 betogers het leven ge kost. Rond de 9.000 mensen zou den worden vastgehouden. Verscheidene Europese landen hebben Syrische ambassadeurs op het matje geroepen en gedreigd met nieuwe sancties. De EU legde eerder dertien leden van de Syri sche regering al een reisverbod op. Overstromingen verwacht/dreigen GEORGIA FLORIDA Morganza waterkering Kan worden geopend om water af te voeren. Mogelijk evacuatie van 20.000 mensen. Greenville 19,6 mtr. 15 MISSISSiPPI ALABAMA Vicksburg 17,5 mtr. 20 mei TEXAS Natchez 19,5 mtr. 22 mei New Orleans >,9 mtr. 24 mei GOLF VAN MEXICO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8