Breda is vriendelijk en houdt van het goede leven PZ?G .nl/abonnee EBBBBI WS Bobbejaanland, al vijftig jaar het plezantste land! PZC MAAND donderdag 12 mei 2011 Deze maand verkennen we in de Uitgids stadjes en steden in de directe omgeving van Zeeland. Vandaag: Breda. www.pzc.nl/eropuit café, de stad mag ook trots zijn op de titel Beste binnenstad van Ne derland 2009-2011. Op de Grote Markt zijn genoeg terrasjes om een middag op te blijven hangen of even uit te rusten van het shop pen. Tip van insiders: de La Place heeft een leuk terras op de boven ste verdieping van de V&D. Het grote publiek winkelt gewoon in de binnenstad, maar Breda heeft ook haar eigen P.C. Hooftstraat: de Ginnekenweg. Hier vind je de chiquere kleding- en gadgetwin kels. De straat ligt net iets buiten het centrum, dus wie niet te ver wil lopen kan ook bus zeven vanaf het station nemen. Ook liefhebbers van moderne ar chitectuur zullen in Breda niet worden teleurgesteld. Het Chassé Park, dat aan de rand van het cen trum ligt, is een plek waar architec tuurstudenten naar afreizen om er een kijkje te nemen. Prachtig, met veel asfalt. Ia, dat kan, op deze loca tie worden zelfs trouwfoto's ge maakt. Trouwfoto's van de 21ste eeuw. Niet met een mooie treur wilg en een vijver op de achter grond, maar met banen van grijs asfalt. Zo ontworpen dat het bijna iets surrealistisch heeft. Het Chas sé Park is mooi door de dingen die er niet zijn. Je zou het de paradox van Breda kunnen noemen, want de stad als geheel blinkt duidelijk uit in alles wat er wel is. Café de Beyerd dat meerdere malen is uitgeroepen tot het beste café van Nederland. Theehuis in het stadspark Valkenberg. foto's Kris Derks studenten weten het goed te vin den. Het is een bakkerij in de cate gorie 'geen geld bij... dan betaal je toch een andere keer?' Verderop in de Boschstraat vinden we café de-Beyerd, dat sinds 2003 een ei gen brouwerij heeft en meerdere malen is uitgeroepen tot beste café van Nederland. In Breda staat niet alleen het beste ABONNEE mm VOORDEEL Bobbejaanland is één van Europa's populairste pretparken. 2011 is een bijzonder jaar, want 't Plezantste Land bestaat 50 jaar! Tegen inlevering van de volledig inge vulde bon ontvangt u bij aankoop van een entreekaart het tweede (goedkoop ste) kaartje gratis. De actie is geldig t/m 12 juni 2011. Bobbejaanland is geopend vanaf 9 april t/m 6 november 2011. Kijk voor exacte openingstijden en prijzen op: www.Bobbeiaanland.be Bobbejaanland Olensteenweg 45, B-2460 Lichtaart Tel: 0032 14 55 78 11 ----- --:>§ BON Bobbejaanland Tegen inlevering van deze originele, volledig ingevulde bon ontvangt u bij aankoop van een entreekaart het tweede (goedkoopste) kaartje gratis*. Aantal personen 2de (goedkoopste) kaartje gratis Voorletters voornaam Naam O 3 O Adres Postcode woonplaats Telefoon e-mail Maximaal 2 personen per bon. Deze actie is geldig van 9 april 2011 t/m 12 juni 2011 Deze bon is niet geldig i.c.m, andere kortingen of acties. Deze bon mag niet worden verkocht noch worden uitgedeeld. PLU code: 11/122 PZC gaat zorgvuldig om met persoonsggevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op ed.nl treft u nadere informatie aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73