61 binnenland Zorg over heimelijk volgen Handelaren in erotiek niet welkom op Rolduc r,GG90Dll PRIVACY CBP wil onderzoek naar elektronische plaatsbepalingen EcoFLEX. Zuinig rijden zonder concessies. OOÖK Agressieve Brit valt bemanning vliegtuig aan donderdag 12 mei 2011 Wir leben Autos. POWERED by ECOFLEX GROEN ENERGIELABEL LAAG BRANDSTOFVERBRUIK 20% BIJTELLING schiphol - De marechaussee op Schiphol heeft gistermiddag de be manning van een vliegtuig verlost van een agressieve Brit. De man viel de bemanning om nog onbe kende reden aan op een vlucht van Polen naar Groot-Brittannië. Passagiers hielpen de crewleden om te proberen de man te kalme ren. Aan boord waren 157 passa giers. „Door de worsteling ont stond een dreigende situatie", al- 'dus een zegsman van de mare chaussee. De gezagvoerder besloot daarom het vliegtuig zo snel moge lijk te laten landen op Schiphol. Een team marechaussees heeft de Brit in het vliegtuig aangehouden. Gevaar dat gegevens op grote schaal illegaal worden verza meld en verkocht. Ook online advertentienetwer ken worden onderzocht. CBP zet daarnaast vraagtekens bij systemen in de sociale ze kerheid. oen haag - Steeds meer mensen worden ongemerkt gevolgd via mobiele telefoons, laptops en smartphones. Die apparaten zen den informatie uit waaruit gemak kelijk is op te maken waar iemand is. Het College Bescherming Per soonsgegevens (CBP) wil weten of hierbij grenzen worden overschre den en gaat onderzoek doen. Volgens het CBP bestaat het ge vaar dat dergelijke gegevens op gro te, schaal worden verzameld, opge slagen en illegaal aan derden wor den verstrekt. De gegevens kun nen worden gebruikt om reclame te maken of te achterhalen waar ie mand is geweest. Het CBP gaat ook onderzoek doen naar online advertentienetwerken, die surfers door de tijd heen en over meerdere websites volgen en uitgebreide profielen opbouwen. Volgens de privacywaakhond we ten mensen vaak niet dat ze zo worden gevolgd en dat op basis van hun profielen beslissingen worden genomen. Het CBP ziet vooral het gevaar dat mensen of groepen worden gestigmatiseerd. Het college zet verder vraagtekens bij burgervolgsystemen in de socia le zekerheid. Hierbij worden grote hoeveelheden gegevens aan elkaar gekoppeld om misbruik op te spo ren of om burgers te wijzen op het recht op een uitkering. Die koppe lingen zouden riskant zijn omdat grote hoeveelheden gegevens in verkeerde handen kunnen vallen. In dat licht zal dit jaar ook de be veiliging van gegevensbestanden worden onderzocht. De laatste tijd hebben zich diverse incidenten voorgedaan waarbij gevoelige gege vens van klanten zijn gelekt. Het kabinet heeft net aangekondigd dat er een meldplicht komt voor dergelijke datalekken. Voorzitter Ja cob Kohnstamm van het CBP wil dat alle meldingen bij één instan tie, bij voorkeur het CBP, binnen komen om rompslomp voor bur gers en bedrijven te vermijden. Kohnstamm waarschuwde giste ren dat burgers het zicht kwijt zijn op gegevens die over hen worden verzameld. Daardoor is het recht om alleen na toestemming inzage te geven in persoonsgegevens een illusie geworden, vindt hij: kerkrade - Het hotel bij het abdij complex Rolduc in Kerkrade wei gert onderdak te bieden aan zo'n zestig standhouders van een ero- tiekbeurs. Na berichtgeving in de media in Limburg is daarover enige commo tie ontstaan. De organisatie van de beurs in Kerkrade was voor de standhou ders op zoek naar een hotel in de buurt. Rolduc wees het verzoek van de organisatie direct af, beves tigt ook het hotel, dat gevestigd is in een ruim 900 jaar oude abdij. Beursorganisator Gino de Jong zegt verbaasd te zijn over dit be sluit. „We zijn op zoek naar een slaap plaats voor gewone mensen die op de beurs hun spullen proberen te verkopen. Als het porno-actrices zouden zijn, dan kon ik het nog enigszins begrijpen, maar dat is niet het geval", aldus De long. „Ei genlijk is het gewoon discrimina tie." Hotel Rolduc blijft bij zijn be sluit. „Ons hotel is onderdeel van een abdijcomplex", legt woord voerder Mathieu Bemelmans uit. „We hebben een bepaalde historie en traditie binnen het complex, daar willen we graag bij aan blij ven sluiten." „Met een kerkelijke eigenaar als het bisdom, gaat ideëel soms bo ven commercieel", zegt Bemel mans. „Erotiek is voor ons over de grens." Woordvoerder Gijsbrecht Dieteren onderschrijft dat namens het bis dom. „De regels zijn hier goed ge volgd." Het Rolduc-hotel stelt dat de orga nisatie zich bewust als groep heeft gepresenteerd en daarom is afgewe zen. De leiding is niet bang dat klanten nu besluiten om het hotel te mijden. „Integendeel zelfs, veel mensen kennen ons hotel en we willen graag onze goede naam houden." Met de nieuwe ecoFLEX modellen is er nu een extra zuinige variant voor bijna elke Opel. Zo zorgt de lage C02-uitstoot van de Insignia, de nieuwe Astra én de nieuwe Meriva er voor dat je maar een fiscale bijtelling hebt van 20%. Dat heeft trouwens geen gevolgen voor de prestaties. De Insignia blinkt uit door zijn vermogen (16Qpk) en uitstekende rij-eigenschappen. De nieuwe Opel Astra rijdt nog steeds als een auto uit een segment hoger. En de Meriva is nog steeds de méést flexibele en innovatieve gezinsauto die er is. Echte Green Machines dus! Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9,1 -28,6; C02 gr/km 259- 94. Er is al een nieuwe Opel Astra vonofci 8.395.- incl. BTW en BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage of lease vanaf 399,- per maand via Opel leasing op basis van 48 mnd/20.00G km per jaar. Energielabels en bijteiling afhankelijk van gekozen uitvoering en motorisatie. Fiscaal voordeel gebaseerd op de huidige wetgeving. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde mcdelien kunnen in defoii verschillen van de werkelijke uitvoeringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6