meer het hutje op de hei' Krijn de Groot Educatiesteiger bij de Zwaakse Weel ^1 Kia Venga Seven Frisfeest voor jongelui onder 'zuurballenwet' Seniorenweb begint weer computerlessen Annie Schmidt-dag in haar eigen oude bieb BUITENVERF 50% VOORDELIGER donderdag 12 mei 2011 Nu met 1895,- voordeel én 7 luxe, handige en slimme extra's. U rijdt al een Kia Venga met 7 jaar garantie voor slechts 16.195 Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl WEMELDINGE Het jongerenwerk van de gemeen te Kapelle houdt samen met Indigo en Acces morgen een frisfeest in De Wemel in Wemeldinge. Het feest is bedoeld voor jongeren van li tot 16 jaar en past in de campag ne Laat ze niet verzuipen. Er is van al les te doen: gamen, dansen en naar muziek luisteren. Vorige ffisfees- ten in De Wemel werden druk be zocht. Zo'n 65 jongeren gaven acte de présence. Het feest duurt van 19.30 tot 24.00 uur. Toegang gratis. AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl Scouting Doormangroep in Heinkenszand telt een kleine 180 leden. Veertig vrijwilligers en honderdveertig jeugdleden. Ondanks toenemende concurren tie van internet en sportverenigingen is de scouting gegroeid. KRUININGEN „In tegenstelling tot vroeger moeten we nu concurreren met internet, voet bal en tennis. Wij onderscheiden ons wel. Zo is de prestatiedrang bij de scou ting niet zo hoog. Winnen is bijzaak." De Stichting Seniorenweb Zuid-Be veland begint weer met computer lessen. Basiscursussen beginnen op dinsdag 17 mei om 13.30 en 19.00 uur en op donderdag 19 mei om 9.30 uur. Een cursus voor gevor derden begint dinsdag 17 mei om 9.30 uur en een intemetcursus start donderdag 19 mei om 13.30 uur. Alles lessen duren twee uur en worden gehouden in het dorps huis in Kruiningen. Kosten: 85 eu ro voor acht lessen, inclusief koffie. Opgave: 0113-381437. VLISSINGEN Annie M.G. Schmidt zou vrijdag 20 mei honderd zijn geworden. Dat wordt zaterdag 21 mei gevierd in de bibliotheek van Vlissingen, waar Schmidt tijdens de oorlogsja ren directrice was. Het kinder- en tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool zingt lied jes van Schmidt. Daarna wordt be kend gemaakt welke scholier de mooiste Annie-creatie heeft ge maakt Flip van Duijn, de zoon van de beroemde kinderboekenschrijf ster, komt de prijs uitreiken. Bestuurslid Krijn de Groot van Scouting Doormangroep Heinkenszand: „Scouting is helemaal niet oubollig." foto Ronald den Dekker 'S-CRAVENPOLDER - Leerlingen van de Julianaschool in 's-Gravenpol- der nemen morgen de nieuwe edu catiesteiger van Natuurmonumen ten aan de Zwaakse Weel in ge bruik. De educatiesteiger is afgelopen winter aangelegd achter het be- heerkantoor aan de Zwaakse Weel. Op de steiger kunnen kinde ren aan de slag met schepnetjes en verrekijkers. Daarnaast kunnen er proefjes gedaan worden om de wa terkwaliteit te meten. Natuurmonumenten vindt natuur- educatie erg belangrijk, zegt bos wachter Femke Deelstra. „Ik merk hoe enthousiast kinderen zijn wan neer ik ze meeneem op excursie. Wij beseffen heel goed dat een toe komst met mooie natuur feitelijk in handen ligt van de kinderen van nu. Wanneer zij nu meekrij gen hoe waardevol en mooi de na tuur is, zullen zij zich als volwasse nen ook inzetten om deze natuur te blijven behouden". De steiger kan door scholen ge bruikt worden maar ook door par ticulieren voor bijvoorbeeld kin derfeestjes. Het benodigde materiaal zoals schepnetjes en zoekkaarten kan ge huurd worden via het MEC de Be- velanden of bij Natuurmonumen ten zelf sikkEfis 1 Rubbol Primer plus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55