Goes gelooft in titel Beste Binnenstad 'Scouting is al lang niet i8l zeeland Yersekse kerk mogelijk naar bouwplan Deurloo Scouting op commerciële toer KANDIDATUUR Doelstelling meer bezoekers 'SCOUT KIEKE' Scouting Doormangroep in Heinkenszand houdt zaterdag voor de eerste keer in het zestig-jarig bestaan een open dag. Het imago moet beter, zegt bestuurslid Krijn de Groot. Open dag scouting Concert drum- en zangschool Prescarf Spoor van vernielingen in Kapelle donderdag 12 mei 2011 door Luc Oggel goes - Goes denkt goede kans te maken op de titel 'Beste Binnen stad 2011-2013'. Dat zei voorzitter Ron Berks van ondernemersorgani satie OOG gisteren tijdens de bin nenstadborrel in het stadhuis. „Goes heeft alles om de beste te zijn." Tijdens de bijeenkomst praatte Berks namens de werkgroep Beste Binnenstad ondernemers bij over de laatste stand van zaken. Goes stelt zich volgende maand kandi daat in de categorie middelgrote steden. Dat gebeurt middels een 'bidbook', zeg maar een soort solli citatiebrief waarin Goes zichzelf aanprijst. Daarvoor is stedenbouw kundige Huub Droogh in de arm genomen. Een jury komt in juni langs om de stad te beoordelen, in de zomer zal duidelijk worden of Goes is genomineerd. Per categorie (klein, middelgroot en groot) zul len drie steden worden uitgekozen. De winnaars worden in oktober be kend gemaakt. Inmiddels is allerlei promotiemate riaal ontwikkeld, inclusief een spe ciaal logo. Dat zal op grote spandoe ken langs de A58 komen te staan. door Lilian Dominicus yerseke - Het kerkbestuur van de gereformeerde gemeente in Yerse- ke overweegt om een nieuw kerk gebouw neer te zetten in plan Deurloo. Dat ligt naast woningbouwlocatie Steehof, waar de gereformeerde ge meente in eerste instantie het oog op had laten vallen. Die locatie werd echter in februari van dit jaar afgeschoten door een meerderheid van de gemeenteraad. Die maakte zich indertijd ernstig zorgen over het feit dat de schaarse vrije wo- ningbouwkavels die Yerseke nog heeft, zouden worden verkocht voor de bouw van de kerk. Dit ter- CELOOF ME NOU, BINNEN 2 MINUTEN.' door Frank van Cooten Berks zei dat sommige onderne mers nog sceptisch zijn, maar het is volgens hem zaak om te denken in kansen en niet in bedreigingen. „Zo zal de herinrichting van Kolve- niershof en Bleekveld weliswaar volop bezig zijn tijdens het bezoek van de jury, maar er wordt ook ge keken wat je aanpakt." Eén van de doelstellingen is om meer bezoekers en dus meer in komsten binnen te halen. Het feit dat het voortraject in de zomerpe riode valt, is wat dat betreft gun stig, aldus Berks. Een eventuele ti tel zal Goes geen windeieren leg gen. „Het heeft landelijke uitstra ling, het trekt nieuwe onderne mers en bewoners. Bergen op Zoom (dat de titel enkele jaren ge leden won, red.) zag het aantal be zoekers met tien tot twaalf procent toenemen." Ondernemers en andere aanwezi gen werden gisteren ook nog uitge nodigd ideeën of aandachtspunten aan te dragen. Die waren er wel. 'Zet fiestenrekken op de Markt waar fietsen ook inpassen, nu val len ze om', schreef iemand. Sinds gisteren staat ook een enquê te over Goes online, te vinden op www.goes.nl/goesgevoel. Scouting Heinkenszand is met een kleine 180 leden een van de grootste van de Bevelanden. Toch denken velen nog steeds dat scouting syno niem is voor een wat militaristisch bestaan met strenge regels en zon der eigen inbreng. „Veel mensen hebben een toch wat oud beeld van waar scouting voor staat. Dat beeld is echt niet meer van deze tijd", zegt bestuurs lid Krijn de Groot. „Wij zijn al lang niet meer het hutje op de hei waar kinderen om een houtvuur liedjes zingen. Op het imagovlak valt echter nog behoorlijk wat te verbeteren." Om scouting anno 2011 aan den lij ve te ondervinden houdt Scouting Heinkenszand zaterdag voor de eerste keer in het zestig-jarig be staan een open dag onder de noe mer 'ScoutKieke'. Belangstellenden maken onder meer kennis met de verschillende activiteiten op het terrein aan 't Dijkje. Scouting is zeker niet oubollig, wil De Groot alleen maar zeggen. Hij wijst op de 'wall of fame' in de lei dingkamer. Aan de wand hangt een deel van de geschiedenis van de groep. Foto's van activiteiten en uiteraard van de verschillende popfestivals die Scouting Hein kenszand ooit hield met talloze be kende Nederlandse bands. Waar scouting in de jaren zestig zo'n beetje het enige tijdverdrijf was voor de jeugd, liggen nu de ge varen van internet en andere sport verenigingen op de loer. Uiteraard maakt De Groot zich zorgen over de toenemende gameverslaving onder jongeren maar het ledental heeft geen last van concurrentie. „Natuurlijk, wij moeten concurre ren met voetbal, tennis en inter net. Het bestaan van de jeugd is De open dag 'ScoutKieke' van Scouting Heinkenszand is zaterdag tussen 11.00 en 16.00 uur. Belangstellenden kunnen deelne men aan de verschillende activitei ten zoals het bedwingen van een stormbaan en een klimwand on der professionele begeleiding. In de verschillende lokalen zijn pre sentaties. De brandweer geeft een demon stratie en de zendamateurgroep laat zien dat ze met moderne tech nieken nog steeds actueel is. Tevens is een volledig ingericht scoutingkamp te zien. hectischer geworden. En veel kin deren raken door internet steeds meer in een sociaal isolement. Ze komen niet meer buiten. Als die kinderen vast lopen, krijgen de ouders vaak het advies om ze lid te laten worden van de scouting. Bij sportverenigingen heerst toch een bepaalde prestatiedrang. Bij ons niet." Winnen is volgens Krijn de Groot bijzaak. Bij scouting gaat het vooral om samenwerken. Van koken tot vlotten bouwen op het Veerse Meer. Wij sluiten onze ogen ech ter niet voor internet en de in vloed van televisie, hoor. Veel kin deren kijken bijvoorbeeld naar Discovery Channel. We koppelen daar bepaalde spellen aan. Je moet de uitdaging voor kinderen verleg gen. Zoals bijvoorbeeld het maken van een grote ophaalbrug van pa len en touwen." Waar kinderen elkaar op school nog wel eens pesten, komt pestge drag binnen de scouting nauwe lijks voor, weet De Groot. „Bij de scouting moet je met el kaar in groepjes samenwerken. Je laat niemand achter. Daar houdt ie dereen zich aan. Daarnaast volgen onze vrijwilligers cursussen om eventueel pestgedrag voortijdig de kop in te drukken." door Frank van Cooten wijl er nog alternatieven voor han den waren: Grintweg en Molenpol der. „Deurloo is weliswaar een locatie waar ook woningbouw mogelijk is, maar pas in de verre toekomst", zegt wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening). „Bij Steehof lag woningbouw echt in de weg, dat is bij Deurloo niet het geval." Hij benadrukt dat er nog een lan ge weg is te gaan. „Er is nog geen standpunt van het college van B8tW en ook de provincie moet er nog iets van vinden." De gereformeerde gemeente is in haar huidige gebouw aan de Oude Boogaert uit haar jas gegroeid. Ze telt nu circa 2250 zielen. zierikzee - Leerlingen van de drumschool Drum4you van Jeroen Simons en zangcursisten van de Zeeuwse Muziekschool ge ven zondag in Poppodium Brogum in Zierikzee een presenta tie van hun vorderingen. Daar naast treden op de Pontes school- band Rebel 96, The Maniacs en de Bevelandse coverband Villagroove met een gevarieerd repertoire aan dance-classics motown, latin, rock en top 100-hits. Aanvang 15 uur. Scouting Heinkenszand laat zich op steeds meer plekken zien. Het gaat niet alleen meer om activiteiten op het terrein zelf en om de kampen, maar de leden bieden steeds meer ondersteunende diensten bij activiteiten in de ge meente Borsele. „Zo hadden we op 30 april in Heinkenszand een gro te touwbrug en zeskamp opgezet en zijn we ook al tijd present geweest tijdens het schaapscheerdersfeest in Nisse. Dit feest gaat jammer genoeg dit jaar niet door", zegt bestuurslid Krijn de Groot. Twee gebouwen op het scoutingterrein aan 't Dijkje in Heinkenszand zijn nog redelijk nieuw. „Dankzij het sociale beleid van de gemeente Borsele hebben we deze loodsen kunnen bouwen. In andere gemeen ten gaat dat toch een stuk moeilijker." Om voldoende inkomsten te genereren begeeft Scou ting Heinkenszand zich ook op het commerciële pad. Zo worden de gebouwen ook verhuurd aan bijvoor beeld de bijbel- en visclub en de EHBO-vereniging maar tevens in de zomer aan andere scoutinggroepen in het land. „Ie hoeft niet altijd naar de Vlaamse Ardennen voor een scoutingweekend. Ons gebied heeft ook veel te bieden voor scoutinggroepen zoals de Stelleplas en de Zak van Zuid-Beveland. Een deel van de huurop brengst investeren we bijvoorbeeld in de aanschaf van nieuwe, duurzame tenten." POLL Goese boetes tegen hondenoverlast gaan te ver. Stem op www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1Hekken bij spoorvak Kloetinge 2. 30 man bij infoavond 't Klooster 3. Wietplantage Krabbendijke STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Total Body Scan APK voor het lichaam 1 Er is al een Total Body Check-Up voor €495,- Vraag naar onze speciale aanbieding A/?Praakl www.PRESCAN.nl Bh Gratis (24c pfr dag) 0800 - 7737226 kapelle - Afgelopen weekeinde is een spoor van vernielingen aange richt aan de openbare verlichting op het tracé Spoorpad, Annie MG Schmidtsingel en Lingestraat. Dat meldt wethouder Jon Herselman (WD, openbare werken). Er zijn achttien lichtmastdeurtjes verwijderd en de zekeringen zijn eruit gedraaid. „Die deurtjes moe ten met een bepaald type sleutel worden verwijderd", legt Hersel man uit. Hij schat de kosten op zo'n 1350 euro. Het weekeinde er voor is volgens Herselman hetzelf de gebeurd in de brandgang tus sen de Lingestraat en de GUden- straat. De wethouder nodigt getui gen uit zich bij hem te melden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54