Zeeland Peiling over 't Klooster BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 ARBEIDSMIGRANTEN Zorgen om huisvesting Van d Knopen Proefavond Zeeuwse oude graanjenever in Zierikzee 20 en 21 almanak pzc.nl/webwinkel Toen Was Geluk Heel Gewoon Scouting is allang niet meer het hutje op de hei Donderdag 12 mei 2011 door Lilian Dominicus rilland - Omwonenden van hotel/congrescentrum 't Klooster van Rilland krijgen aankomend weekeinde een vragenlijst in de brievenbus. De actie is een initiatief van een groep van tien bewoners uit Ril land, die zich zorgen maken over de plannen van De Jager Detache ring uit Yerseke om er bijna twee honderd, overwegend Portugese, arbeidsmigranten in te huisvesten. Het gaat om de huishoudens aan Gardiaanhof, Pontiaanstraat, Kapu- cijnenweg, de nieuwbouwwijk en de Stationsbuurt. „We nemen de Stationsbuurt ook mee omdat daar de taxibusjes van De Jager doorheen zullen rijden", zegt woordvoerder Ronald Nijsse. De omwonenden zal onder meer hun mening worden gevraagd over de grootschaligheid van de huisvesting in een dorp met drie duizend inwoners, de gevolgen voor de WOZ-waarde van de wo ningen en verwachte overlast. „We vragen nadrukkelijk niet naar een mening over de nationaliteit van de arbeidsmigranten. Maar we zetten wel vraagtekens bij het aan tal mensen dat in het pand komt. Tweehonderd mensen op een be volking van drieduizend is erg veel." Nijsse woont zelf vlakbij 't Kloos ter en heeft drie dochters in de leeftijdscategorie van 13 tot en met 22 jaar. „Als daar straks arbeiders wonen die zich 's avonds vervelen, geeft mij dat geen veilig gevoel. Ik ben in Rilland komen wonen voor de rust en de veiligheid." Verder leggen de bewoners bin nenkort een eis bij de gemeente Reimerswaal neer om te handha ven op basis van het huidige be stemmingsplan. 't Klooster van Ril land mag gasten laten overnachten die er ook een congres of oplei ding volgen, als een logements voorziening. Wethouder Jaap Sinke (SGP, volks huisvesting) zegt nog geen brief met een eis van handhaving te hebben ontvangen. „Maar als daar om wordt gevraagd, zullen we ze ker handhaven. Wij zijn daartoe als gemeente verplicht. Het be stemmingsplan laat slechts een uit geklede hotelfunctie toe." Tip? redactie@pzc.nl De man op leeftijd uit Nisse had zijn vrouw al herhaaldelijk gevraagd eens uit te zien naar een wit hemd met knopen in de hals. Maar het moest wel eenzelfde hemd zijn dat zijn moe der jaren, jaren, jaren geleden ook voor hem kocht, want die waren van goede kwaliteit. Zijn altijd liefhebben de vrouw zocht alle winkels in Goes en omstreken af, maar nergens een hemd met knoopjes. Met de warmte van de laatste weken deed het verlangen naar een hemd met knoopjes zich toch weer gelden. Zijn dochter besloot eens op het inter net te gaan speuren. Grijnzend kwam ze het resultaat van haar in spanningen melden: Je kunt ze gaan bekijken in het museum!" BRUINISSE - Kampen Destillateurs Bruinisse presenteert morgen haar nieuwste product; Zeeuwse oude graanjenever. Kampen Destilla teurs zegt over de enige ambachte lijke moutvloer in Nederland te be schikken. Molen de Hoop uit Zie rikzee levert de gerst en rogge voor de jenever die Kade 19 is ge doopt. De rookmout voor de Kade Doodzieke Jos vliegt voor het eerst Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl 19 is in de eigen eestoven gerookt op een kolenvuur met beuken hout en jeneverbes. De resten van het brouwproces worden opge haald door de lokale schapenboer en gebruikt als veevoeder. Na het gistingsproces wordt er nog in de destilleerketel jeneverbes toege voegd. De proefavond is van 17 tot 19 uur in Café de Biet in Zierikzee. KORTGENE - Je zou het nog niet zeggen, maar molen De Korenbloem wordt het kroonjuweel van Kortgene. Giste ren werden de molenstenen en de fonkelnieuwe kap er op gehesen. De molen was jaren een doorn in het oog, omdat een eigenaar er lange tijd niets aan deed. Nu een stichting de molen beheert, acties voert en subsidies krijgt, gaat het als een speer. Voor de bouwvak worden de wieken gestoken. foto Ronald den Dekker categorie cd's 13 onvergetelijke sjansongs De komische rol van Sjoerd Pleijsier als Simon 'Vriendje' Stokvis, journalist van De Bruine Rotterdammer, wordt op zeer overtuigende wijze door Sjoerd neergezet in Toen Was Geluk Heel Gewoon. Als vriendje Simon Stokvis heeft Sjoerd nu een debuut album gemaakt: Toen Was Geluk Heel Gewoon. Deze cd bevat 13 herkenbare liedjes, waarop Simon Stokvis Nederlandse teksten heeft gemaakt, zoals o.a.: 'Rotterdam wordt wakker' op de melodie van 'Paris s'éveille' van Jacques Dutronc. Voor een overzicht van de liedjes kunt u terecht in onze web winkel. Adviesprijs 16,99 Lezersprijs 11,95* exclusief 1,95 verzendkosten ^WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53