vliegt voor het eerst 79! bd store zeeland 121 Raad van State heeft geen probleem met meer huizen in Noorderpolder II T09S Stichting Nederland Schoon schenken helivlucht aan Zierikzeeënaar Peiling over migranten in 't Klooster Turbo-rotondes bij viaduct A58 Middelburg donderdag 12 mei 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto THEI NORTH I FACEI OUTDOOR FASHION ACTION Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15 BBBBB«B»Bai«aaBBaMi«B!gBIBBB8aBiiggBSa«8SgHW«BaB«BBBaBSSaH«£8B«!ggBi3B^ k I The NortH Face Hedgehog III lage wandelschoenen DEN HAAG/ZIERIKZEE - De Raad van State heeft er begrip voor dat de gemeente Schouwen-Duive- land de verkoop van woningen in de nieuwbouwwijk Noorderpol der II in Zierikzee probeert te sti muleren door ook de bouw van goedkopere woningtypes mogelijk te maken. De Raad verwierp gisteren de be zwaren van bewoners van de Lan ge Blokweg - verenigd in de vereni ging 'Voor het Blok' - tegen de wij ziging van het bestemmingsplan die de bouw van 9 in plaats van 7 woningen achter hun huizen mo gelijk maakt. Het totaal aantal wo ningen dat gebouwd mag worden in de nieuwe wijk blijft onveran derd 700. De vereniging vroeg de Raad van State in maart een streep te zetten door het gewijzigde bestemmings plan. Woordvoerder A. Bakker van 'Voor het Blok' verklaarde tijdens de hoorzitting te vrezen dat Noor derpolder II een Vinexwijk wordt wanneer er meer woningen op hetzelfde oppervlak gebouwd mo gen worden. Ook vinden de bewo ners dat de verkoop van goedkope re woningen de kwaliteit van de wijk aantast. Hoewel hun bezwaar zich richt op één bouwblok in deelgebied De Velden denken de bewoners dat het gemeentebeleid in een veel groter deel van de wijk doorgevoerd zal worden. De gemeente wil de verkoop een impuls geven door de bouw van meerdere woningtypes mogelijk te maken. Volgens de gemeenteraad heeft de aanwezigheid van bouw putten een nadelige invloed op de verkoop. De Raad van State oordeelt dat de gemeente zich terecht op het standpunt heeft gesteld dat aanpas sing van het woningtype gezien de huidige woningmarkt wenselijk is. Bovendien gaat het hier om één bouwblok en blijft opzet en bouw hoogte verder hetzelfde, aldus de Raad van State. strijd is de titel 'Schoonste strand van Nederland', die het Noord— Bevelandse Banjaardstrand vorig jaar behaalde. De rijmelende IJze- lenbergs sleepten de hoofdprijs in de wacht met de volgende lime rick: 'Er kwam hier een steenrijke Span jaard Die koos niet simpelweg voor 'stan daard' Nee, hij kwam naar de kust Voor schoonheid en rust Dus viel zijn keuze op De Banjaard' De winnaars schonken de prijs - een helikopterrondvlucht langs de kust - aan verpleeghuisbewoner Woutstra. Hij lijdt aan slokdarm- 'Laag scherend over het Banjaard strand, inspecteert de meeuw het zonnige zand, Helaas, helaas, ...geen kruimel meer te vinden... Hij krijst van spijt: niets te verslin den! En laat de badgast het schone strand" Ook houdt de familie Van Halst toezicht op uitvoe ring van de Algemene Plaatselijke Verordening. Dat wil zeggen dat ze badgasten aanspre ken als die rommel achterlaten. Verder zitten ze hondenbezitters achter de broek aan als ze hun vier voeters los laten lopen. Vanzelf sprekend is het paviljoen om door een ringetje te halen. Gisteren wer den er ook toepasselijke cadeau tjes zoals strandasbakjes meegege ven. Daar sluit het lofdicht van Aaike [ordans wel bij aan: MIDDELBURG - De provincie wil de rotondes in de Schroeweg bij de A58 in Middelburg ombouwen tot 'turbo-rotondes'. Dat wil zeggen dat ze breder worden en dat de route op de rotonde wordt veran derd. De werkzaamheden staan voor het najaar van 2012 in de plan ning. De huidige rotondes werden eind 2000 opgeleverd. Ze vervin gen de onveilige kruisingen waar op de op- en afritten van de A58 en de weg van Middelburg-Sloege- bied samenkomen. Al vanaf het be gin was er kritiek op het ontwerp. RILLAND - Omwonenden van hotel 't Klooster van Rilland krijgen dit weekeinde een opiniepeiling in de brievenbus. De actie is een initia tief van een groep van tien bewo ners uit Rilland, die zich zorgen maken over de plannen van De Ja ger Detachering uit Yerseke om er bijna tweehonderd, overwegend Portugese, arbeidsmigranten in on der te brengen. De omwonenden zal onder meer hun mening wor den gevraagd over de grootschalig heid van de huisvesting de gevol gen voor de WOZ-waarde van de woningen en verwachte overlast. kanker en is ongeneesbaar ziek ver klaard. Gisteren stond voor hem een helikopter klaar op het parkeerterrein bij De Banjaard. Overigens moest Wout stra zijn hoogtevrees overwinnen. „Ik heb nog nooit gevlogen, maar nu gaat het dan toch gebeuren. Ik vind het lief dat Janneke me deze prijs gunt. Het is best emotioneel, omdat ik ongeneeslijk ziek ben. Maar ja, zo gaat het in het leven..." Bij terugkomst voelde hij zich pri ma. Woutstra stak de duim om hoog en grijnsde breed. „Het uit zicht was formidabel. Het is toch ongelooflijk hoe Zeeland er vanaf driehonderd meter hoogte uitziet. Alles is werkelijk piepklein." ANWB-inspecteurs beoordeelden dezelfde dag de staat van het Ban jaardstrand. Uit dat rapport zal blij ken of de familie Van Halst van strandpaviljoen De Banjaard de ti tel 'Schoonste Strand' behoudt. Jos van Halst en de zijnen doen er alles aan om te zorgen dat je bijna letterlijk van het strand kunt eten. Ze ruimen zwerfafval op, plaatsen afvalbakken, voeren vuilnis af, zien erop toe dat de loopplanken naar het strand recht en er netjes bij liggen. Dat leidt natuurlijk tot schouder klopjes van de dertig deelnemers aan de limerickwedstrijd. Zo dicht Elle Weststrate: foto Bram Deimee 'Een zekere Pedro, een Spanjaard die in de Sahara rondwaart, zag daar 't maagdelijke zand 'Caramba, wat een strand', riep hij luidskeels', 'Het lijkt wel De Banjaard'. CULTUUR DICHTBIJ Selectie uit het programma van het ZCA-Eenakterfestival in fiZi. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij WEBLOGS Lees eens de weblogs van de verschil lende verslaggevers op www.pzc.nl/weblogs TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51