hoe je kind thuiskomt ssapL. sEx.» voor ouders puber zeeland19 Nationaal Park bezorgd over Windpark Zierikzee Boekentransport als gevolg van match BUITENVERF 50% VOORDELIGER Presentatie leerlingen drum- en zangschool donderdag 12 mei 2011 Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl S "I 11 1 OUDDORP WESTERSCHOUWEN De bemanning van de Griend van KNRM station Ouddorp binnen werd dinsdag gealarmeerd voor een zeiljacht met motorproblemen voor de haven van Ouddorp, op de Grevelingen. Met de reddingboot Griend werd uitgevaren en binnen 5 minuten was men ter plaatse bij het jacht Tourmalijn. Het jacht werd langszij de Griend genomen en afgemeerd in de box van de jachthaven in Ouddorp. Staatsbosbeheer verzorgt samen met meditatie-specialist Karin Roe- lofs zondag 15 mei een speciale ont haast- en meditatiewandeling in de Boswachterij Westerschouwen en aan het noordzeestrand. Het thema van de wandeling is aangepast aan de natuur van dit moment; de len te die zich aftekent aan de bomen en struiken. De wandeling begint om 10 uur vanuit de SBB-excursie- schuur. Aanmelden: 0900-2020233. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Nationaal Park Ooster- schelde maakt zich 'grote zorgen' over over de geplande komst van vier windmolens tussen Zierikzee en Ouwerkerk. Dat blijkt uit een brief aan de gemeente. In totaal kwamen er 404 zienswijzen op het ontwerpbestemmingsplan bin nen bij de gemeente. Het meren deel daarvan was het gevolg van een campagne van omwonenden en maatschappelijke organisaties. Eén van de partijen die ook een zienswijze heeft ingediend is het overlegorgaan Nationaal Park Oos- terschelde. De organisatie ont houdt zich van een direct advies, omdat ze 'niet op de stoel van de provincie of de gemeente willen zitten'. Maar in de brief aan de ge meenteraad waarschuwt het Natio naal Park dat de landschappelijke kwaliteiten van de Oosterschelde en de naastgelegen polders ernstig worden aangetast. „Dit alles heeft tot gevolg dat de Oosterschelde steeds meer omrand wordt door industriële bebouwing. Dat heeft een negatief gevolg op de (toeris tische) belevingswaarde van de Oosterschelde." De vier windturbines mogen, in clusief wieken, maximaal 140 me ter hoog worden. ZIERIKZEE - Bij het Stadsdistributie- centrum Zeeland aan de Industrie weg in Zierikzee werden gisteren 550 exemplaren van het dikke boek Watersnood van Kees Slager afgeleverd. Het transport is het resultaat van een dubbele match tijdens de Beursvloer voor vrijwilligers, be gin april in het gemeentehuis. Flak- kee Verhuizers haalde de boeken op bij de uitgever in Middelburg, die van de voorraad af wilde. De zes pallets blijven opgeslagen in het distributiecentrum, waar het Watersnoodmuseum ze naar ge lang de verkoop mag pakken. Als tegenprestatie verzorgt het mu seum gratis rondleidingen voor zo wel het verhuisbedrijf als het distri butiecentrum. liggend op de grond) zwaar gepest omdat hij niet meedrinkt met de rest. horeca zeer te waarderen. Angeli- que van de Werken uit Zierikzee vindt de avond ook wel interes sant. „Maar niet al mijn vragen zijn beantwoord. Ja, er is veel uit leg gegeven, maar hoe pak je jonge ren aan? Ik heb twee zoons en een dochter. Als ik ze voor de vijfde keer heb uitgelegd dat ze moeten oppassen met drank, dan hebben ze zoiets van, ja doei!" Eerder op de avond laat Van de Werken al weten dat drankgebruik onder jon geren wat haar betreft stevig aange pakt mag worden. Ze pleit voor waarschuwingen op flessen, net zo als bij tabak gebeurt. „Of laat maar gewoon zien wat drank aanricht." Dat is niet de methode van Indigo, antwoordt André Nijssen. „In de drugsvoorlichting zag je soms dat een ex-junk op school kwam ver tellen. Dat kan averechts werken. 'Zo erg kan het niet zijn, want hij staat hier nog gewoon', vonden de kinderen." foto Dirk-Jan Gjeltema Domburg en Sluis De horeca steunt de anti-alcohol campagne. „Wij zitten ook niet te wachten op jongeren die niet meer aanspreekbaar zijn," zegt Arthur te Boekhorst van café Anders. Van de basisschoolleerlingen heeft 8,8 procent al eens gedron ken. Tien procent van de Zeeuwse jongeren drinkt meer dan 10 bier tjes tijdens een avondje stappen. De stapavond voor ouders wordt 20 mei herhaald in Domburg. Daar na is Sluis aan de beurt. De datum hier is nog niet bekend. www.laatzenietverzuipen.nl ZIERIKZEE - Leerlingen van de drumschool Drunnyou onder lei ding van Jeroen Simons en zang cursisten van de Zeeuwse Muziek school geven zondag een presenta tie van hun vorderingen tijdens een gevarieerde muziekmiddag in Poppodium Brogum in Zierikzee. De presentaties van de drum- en zangleerlingen worden afgewisseld met optredens van de Pontes schoolband Rebel 96, de band The Maniacs en de Bevelandse cover band Villagroove met een geva rieerd repertoire aan dance-classics motown, latin, rock en top 100-hits. De muziekmiddag in Brogum begint om 15.00 uur. sikkens 1 Hubbol Primer plus Boeken worden uitgeladen in het distributiecentrum, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49