Zwembadje moet dicht 'Blijf eens wakker en kijk Leerzame avond 181 zeeland België ontpoldert door Schouwse Radarscholen in actie voor Roparun Laatste Keet in de kerk in teken van beiaard Prescan UITSPRAAK Legaliseren geen optie in Renesse ZIE JE NU WEL, BINNEN 2 MINUTEN.' Optreden van Ensemble Soluna Total Body Scan APK voor het lichaam donderdag 12 mei 2011 door Adrl Klinkenberg DEN HAAG - Zuid-Hollander C. Ha venaar moet het zwembad dicht gooien dat hij clandestien heeft ge graven in de tuin van zijn recreatie woning aan de Duinweg in Renes se. De Raad van State waar Havenaar naar toe is gestapt, bepaalde giste ren dat de man uit Alphen aan den Rijn legalisering van het zwembad van 5 bij 2,5 meter op die plek definitief uit zijn hoofd kan zetten. De bestemming van de grond is en blijft groenvoorziening zoals de gemeente Schouwen-Dui- venland vorig jaar vastlegde in de herziening van het bestemmings plan voor de bebouwde kom van Renesse, zegt de Raad van State. Vergunning voor een zwembad pal achter het huis is wel mogelijk maar dat wil Havenaar niet. De man wil zijn zwembad niet te dicht bij de gevel van zijn huis. Havenaar vocht het bestemmings plan aan bij de hoogste bestuurs rechter in de hoop alsnog een ver gunning te bemachtigen voor zijn illegaal aangelegde zwembad. Hier voor zou de gemeente zijn tuin de bestemming 'woondoeleinden' moeten geven. Havenaar stelde tij dens de hoorzitting dat zwemba den aan de overkant van de straat wel zijn toegestaan. Volgens de gemeente hebben deze huizen in een vorig bestemmings plan al veel uitgebreidere bouwmo gelijkheden. De Raad van State vindt dat de ge meente terecht vasthoudt aan haar beleid het gebied een zo groen mo gelijk karakter te geven. Dat de ge meente niet altijd actief handhaaft wil niet zeggen de gemeente ver plicht is de bestemming van de grond te veranderen, stelt de Raad. PROSPERDORP - Terwijl het kabinet- Rutte ontpoldering van het Neder landse deel van de Hedwigepolder voorlopig in de ijskast heeft ge stopt, zet Vlaanderen het werk voor ontpoldering van de naastge legen Prosperpolder onverdroten voort. Wie benieuwd is naar het project, kan er zondag 22 mei van 10.00 tot 18.00 uur een kijkje ne men. In de infokeet aan de Hertog Prosperstraat is een expositie inge richt. Het open huis vindt plaats in het kader van de Scheldeweek. ZIERIKZEE De kinderen van de groepen 7 en 8 van de Radar-scho len op Schouwen-Duiveland ko men in actie voor de Roparun-es- tafetteloop ten bate van kankerpa tiënten. Donderdag 19 mei fietsen de kinderen 50 kilometer langs al le zes Radarscholen op het eiland. Op elke school zorgt het team Schouwen-Duiveland Runners vooreen programmaonderdeel. Bij Onder de Wieken in Burgh-Haamstede treedt The Diffe rence, dit jaar deelnemer aan talen tenshow X-factor, op. Op het voet balveld van Zonnemaire geeft oud-voetballer van Feyenoord en het Nederlands elftal John de Wolf een voetbaldinic voor leerlin gen van De Zonnewijzer. Op de Jan Wouter van den Doelschool in Zierikzee is een bingo. Op meerde re Radar-scholen verzorgt voorma lig topatleet en ambassadrice van de Roparun Nelli Cooman samen met de leden van team Schou wen-Duiveland een presentatie over de Roparun. Tijdens de fietstocht krijgen de kin deren opdrachten mee die ze op rustlocaties (de scholen die ze aan doen) kunnen maken. De Ro parun gaat 11 juni voor de 20ste keer van start. door Ton van den Nouweland Ze liegen de helft", zegt de politie. „Blijf zater- dagnacht eens op en kijk hoe je kind thuiskomt," adviseert de verslavingsdekundige. „Als je je kind ophaalt, drink je dan zelf?", vraagt de verkeersspe- cialist. De boodschap komt over bij tach tig Schouwen-Duivelandse ouders in Renesse. Onder de noemer 'Laat ze niet (ver)zuipen' geven en kele organisaties, gemeente en ho reca voorlichting over drankge bruik door jongeren. De tachtig ouders (vooral moeders) krijgen in café De Stulp een toneelstukje van Goese Pontesleerlingen te zien. Dat gaat over groepsdwang. „Doe Christje maar een chocomel- letje." De groep vervalt van kwaad tot erger: spijbelen, vernielingen, vechten. Drankvrije Chris wordt gepest en gaat er onder door. In een stil Renesse - het is dinsdag avond acht uur - gaan de ouders op kroegentocht. In café Swing It spreekt René Meester van het RO- VZ ze toe. Met achter hem een wodka-reclame vertelt hij dat een kwart van de ongevallen met drank te maken heeft. „Als je je kind gaat ophalen in Renesse, heb je dan zelf gedronken?" Een moe der zegt blij te zijn met de nacht bussen in het vakantiedorp, maar pleit voor goedkoper taxivervoer. In café Anders voert André Nijs- sen, verslavingsdeskundige van In digo, het woord. Kinderen begin nen eerder met drinken en ze ne men ook meer, zegt hij. „Jullie zijn medebepalend voor het drinkge drag. Geef het goede voorbeeld. Maak afspraken en zorg dat je part ner op dezelfde lijn zit." „Als je drank verbiedt, wordt dat juist aan trekkelijk," reageert een moeder. „Klopt," antwoordt Nijssen. „Maar uit onderzoek blijkt dat de groep die het altijd verboden is, later en minder gaat drinken dat de groep die daarin vrij is gelaten." In café De Stulp staat Bram Moolenbroek van de jeugdpolitie: „Stel een grens. Kinderen respecte- ran dat. Je bent geen vriend van je kind. Je bent ouder. Als ze dan op hun zestiende mogen drinken, geeft dat euforie. Zorg dat ze daar normaal mee omgaan. Comazui pers houden ziekenhuisbedden be zet die voor echt zieke kinderen zijn bestemd. Ouders van drinkers zouden daarvoor moeten betalen." In een toneelstukje van Pontesleerlingen over drankgebruik wordt Chris Het praat makkelijker als je weet waar hij is geweest," vertelt Diny van den Berg uit Zierikzee. Zij en haar man Peter vinden de 'stapavond voor ouders' nuttig en leerzaam. Het stel heeft twee oude re dochters en een zoon van vijf tien. „Met de meisjes is alles pro bleemloos verlopen. Met een jon gen is het misschien anders. Hij zit in een groep voetballers en die trekt aan hem. Hij is al een keer NOORDGOUWE - Ensemble Soluna geeft zaterdagavond een optreden in de Driekoningenkerk in Noord- gouwe. Het betreft een concert op initia tief van de Stichting Kamermu ziek Schouwen-Duiveland. Het programma biedt een expres sief samenspel van blokfluit, barok- viool, orgel en klavecimbel. Ensem ble Soluna laat het publiek daarin kennis maken met de rijkdom van de Barokmuziek. Het concert begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De laatste aflevering dit seizoen van muziekspektakel Keet in de kerk staat in het teken van de Zierikzeese carillons. Kinde ren moeten op zoek naar de 'ver borgen' beiaardier. Keet in de kerk gaat van start met een kleine theatervoorstelling in de Nieuwe Kerk met de titel Klok- ken-Klanken-Klonken-KIinken, ge schreven door Mar van der V eer. Deze voorstelling behandelt de be wogen geschiedenis van de Zierik zeese carillons. Vervolgens wordt de groep in vier delen gesplitst en gaan de kinde ren op pad. Ondertussen is de stadsbeiaardier op zijn plek hoog in de stadhuistoren aan het werk. In allerlei variaties verstopt hij be kende kinderliedjes en het is aan de kinderen om te raden welke dat zijn. Vanwege de restauratie van het stadhuismuseum kunnen de kinderen niet bij de beiaardier komen. Om dat manco te compen seren wordt een beeld- en.geluids- verbinding gemaakt tussen de stad huistoren en een pand in de buurt. Alle scholen hebben een speciaal Zierikzeese klokkenliedje ingestudeerd. Dat klinkt vanaf 12 mei op de Zuidhavenpoort. De laatste twee Keet-woensdagen zijn op 18 en 25 mei. Aanvang is om 09.00 en 10.30 uur. mee geweest naar Renesse. Daar hadden we tevoren een afspraak over gemaakt." Peter: „Kleinscha lig vervoer is er niet, hoorde ik van avond. Die nachtbussen zijn afgela den vol. Als het nodig is ga ik hem natuurlijk zelf halen. Maar ik vind dit toch een tekortkoming." „Het is goed de situatie hier eens te zien. Alleen jammer dat de dis cotheken niet meedoen," vult Di ny aan. Beiden zeggen de betrok kenheid van de gemeente en de V. Er is al een Total Body Check-Up voor €495,- Vraag naar onze speciale aanbieding A*spraaif! www.PRESCAN.ivl Br/ Gratis (24i? pir dag) 0800 - 7737226

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48