De Sterre ziet toekomst i Kevin Blom mist het respect 261 sport Bestuur Jong Ambon stapt per direct op Dressuur Stal de Kroo ijzersterk bezet IFVOETBALGALA In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, be verhaal waard zijn. In de rubriek Kris-kras c schijnwerper gezet. Vandaag in deel 49: De Zeeuwse masters vergaren 22 plakken G 27 MEI Si donderdag 12 mei 2011 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het bestuur van de voetbalvereniging Jong Ambon is per direct afgetreden. Aanleiding is de ophef die onstaan is na het ontslag van hoofdtrainer Bert Pen- tury en assistent John Tomasoa. De leiding van de zondag-vierdek lasser besloot vorige week de tech nische staf naar huis te sturen. Vol gens het bestuur was de sfeer bin nen de selectie niet goed, was er onvoldoende vertrouwen en had men weinig hoop op een goede af loop van de nacompetitie. De tech nische staf ontkende dat dat het ge val was. De emoties liepen hoog op en vier spelers wensten afgelo pen zondag niet in actie te komen. Er volgden praatsessies, maar de impasse kon niet doorbroken wor den. Dinsdagavond werd het be stuur met een nieuwe tegenvaller geconfronteerd. De training onder leiding van de nieuwe trainer Izaak Rehatta vond geen door gang, omdat er slechts zes spelers aanwezig waren. „Dat was wel de druppel", zegt voorzitter Nus Taniwel, die per di rect zijn functie heeft neergelegd. „De kwestie wordt ook een beetje persoonlijk en dus trek ik me te rug, in het belang van de club. Ik hoop dat de crisis rond het eerste elftal bezworen wordt en dat de jongens straks vol overgave de na- competitie weer ingaan." De overige bestuursleden, Marcel Leiwakabessy en Jeremy Latume- ten, volgden gisteren het voor beeld van Taniwel, maar zij zullen tot het eind van het seizoen de lo pende zaken nog wel voor hun re kening nemen. Aan het begin van het nieuwe seizoen wordt er een algemene ledenvergadering uitge schreven en zal er een nieuw be stuur worden gekozen. door Peter van Kouteren ZUIDDORPE - Voor volleybalvereni ging De Sterre lijkt een goed jeugd beleid vruchten af te werpen. De vrouwenploeg handhaafde zich moeiteloos in de eerste klasse. De mannen promoveerden zaterdag naar dat niveau. Met de voorgeno men bouw van een nieuwe sport zaal ligt met een knipoog naar een roemrijk verleden een mooie toe komst in het verschiet. De Sterre zette met de mannen- ploeg door een 3-1-zege op Volley Zuid 3 de kroon op een sterk sei zoen, waarin de Zuiddorpse forma tie voor de winterstop meedeed om de bovenste plaats, maar in de tweede helft van de competitie naar de derde stek werd terugge worpen. Trainer Rob Lammerts spreekt van een in alle opzichten leerzaam jaar, waarin de ploeg voor al in technisch opzicht sterker is ge worden. „Maar ook als team zijn we gegroeid. We hebben aan het begin van het seizoen afspraken ge maakt en spreken elkaar erop aan, als die niet worden nagekomen. We trainen twee keer per week. Het draait vooral om techniek, maar ook om snelheid en kracht, 's Maandags wordt er aan techniek en conditie gewerkt. Op vrijdag trai nen we naar de wedstrijd toe." De 53-jarige Lammerts, ooit zelf speler van de hoofdmacht op het niveau van de tweede divisie, liet zich eind vorig seizoen strikken om trainer te worden van een het team. Nadat een aantal vaste team- afspraken waren gemaakt, werd de ambitie uitgesproken om voor het eerst sinds jaren serieus te probe ren het niveau van de tweede klas se te ontstijgen. „Het is een vrien- denploeg, die vanuit de jeugd is doorgekomen. We zijn de competi- tie sterk begonnen en hebben tot kerst meegedaan voor de bovenste twee plekken. De eerste drie wed strijden wonnen we met 4-0. Dat gaf vleugels en er kwam meer pu bliek. Dit is een jonge ploeg met veel potentie. We spelen snel, met veel combinaties. Als je in de twee de klasse een goeie pass hebt en een paar mensen die snel aan het net zijn, dan kun je een heel eind komen. We hebben een paar dra- MIDDELBURG - Op Stal de Kroo in Nieuwland wordt zondag één van de sterkst bezette dressuurwed- strijden ooit in Zeeland verreden. In de nationale wedstrijd waarin ook de Grand Prix op het pro gramma staat, staan liefst ne gentien Grand Prix-combinaties op de startlijst. Onder hen zijn Marlies van Baaien met twee paar den, Theo Hanzon, Patrick van der Meer, Christa Laarakkers, Kir- sten Beckers en de Zeeuwse Mie- ke Evertse met haar toppaard Tya- ra. In de Intermediate II staat wereld kampioene Imke Schellekens-Bar- tels aan de start met een talentvol paard. De wedstrijden worden in twee ringen gehouden en beginnen om 10.30 met de ZZ Licht en ZZ Zwaar. Daarna zijn de Intermediai re II, de Future Test en de Prix De volleyballers van De Sterre op de plek waar de nieuwe zaal wordt aangebou' Saint George aan de beurt. Het af sluitende onderdeel is de Grand Prix. De eerste combinatie komt daarin om 13.10 uur in de ring. Marlies van Baaien EINDHOVEN - Tijdens de nationale masterkampioenschappen zwem men langebaan hebben de Zeeuw se deelnemers goede resultaten be haald. Cees van Houwelingen, Piet Schop, Rudi Goudswaard, Marijke van Hoek en Arco Wagenvoort wa aiftiwuwuitMWBWUwwwwwrn'jrTi'gaaBaawBBpwaB ren tijdens de titelstrijd in het Eindhovense Pieter van den Hoo- genband Zwemstadion de groot verdieners (vijf gouden, tien zilve ren en zeven bronzen medailles) en zij verbraken diverse kringre cords. door llja Hilhorst GOES - Zondag floot scheidsrech ter Kevin Blom voor 45.000 toe schouwers de bekerfinale tussen Twente en Ajax, gistermiddag gaf .hij een presentatie voor maximaal 45 mensen bij het Cios in Goes. De 37-jarige leidsman vertelde over zijn boeiende leven als leids man en liet de moeilijke kanten niet achterwege. „Je mist soms res pect, mensen denken dat ze alles kunnen zeggen." Om tien voor half drie komt Ke vin Blom het Sportpunt Zeeland in Goes binnen. Met zijn karakte ristieke blonde haar, fitte lichaam en af en toe strenge ogen een man om niet over het hoofd te zien. Krap een kwartier later staat hij voor het grote aanraakscherm waarop hij met behulp van voet balbeelden laat zien hoe vooral jonge arbiters zich op het voetbal veld bewegen. Niet zelden komt hij terug op de spectaculaire bekerfinale van zon dag. Na die wedstrijd was hij voor al bij Ajax-aanvoerder Jan Ver- tonghen de gebeten hond. Uit de volgens Vertonghen te gemakke lijk gegeven vrije trap scoorde Mare Janko de beslissende 3-2 in het voordeel van Twente. „Ik denk dan: als Alderweireld ge woon goed verdedigt, valt die goal helemaal niet!" verkondigt Blom vrolijk om aan te geven dat hij er niet naast zat. De grote druk die er tegenwoor dig op scheidsrechters ligt, noopt scheidsrechters als Blom om steeds maar uit te leggen waarom hij bepaalde beslissingen neemt. Hij juicht het gebruik van techno logische hulpmiddelen dan ook toe: „Ik ben voor camera's op de doellijn, maar het is lastig uitvoer baar. Stel: Ik laat doorspelen na een situatie waarvan iemand met een beeldscherm in mijn oortje zegt dat het een overtreding in het zestienmetergebied was. Op het moment dat ik dat hoor, heeft de tegenpartij na een snelle uit- j braak aan de andere kant ge scoord. Moet ik dan fluiten, het doelpunt afkeuren en een straf schop aan de andere kant geven? Ik begrijp wel waarom de hoge he ren bij de Fifa er nog niet aan toe zijn." Hij benadrukt dat de dit sei zoen nieuwe vijfde en zesde man achter de doelen van grote waar de zijn. Een tweede hoofdscheids- rechter ziet hij minder zitten. De discussie over extra ogen in en om het veld passen in de steeds hardere wereld van het scheids- rechterbestaan. Spreekkoren en bedreigingen in de privésfeer zijn niet ongewoon. De zevenjarige dochter van collega Pieter Vink kreeg ooit een zeer bedreigend briefje, gericht aan haar vader, in haar broodtrommel. Wederom klinkt er een relativerend geluid: ALL INCLUSIVE: €20, Welkomstcocktail Bijwonen uitreiking Zeeuwse Voetbal Awards Feestavond Live muziek Drankjes en hapjes 1 Entertainment WWW.ZEEUWSEVOETBALA WARDS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44