Landmeten op zee kan 20| zeeland Muziek op de Markt in Terneuzen Natuur&Zo licht voor over biodiversiteit Ruim voldoende vervoer TANIDO Jaap Beemster viert zaterdag 20 mei het 25-jarig bestaan van zijn Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Reünie doet circus herbeleven donderdag 12 mei 2011 Z WBmmm&mmmKBmmmmmmmMsmMmmmMMmmmmMmmmmmmmmBmmBmmmm Jaap Beemster van Tanido (Tot alle nut is deze onderneming), vernoemd naar het bouwbedrijf van zijn grootvader. foto Mark Neelemans maal zelfstandige ondernemers. Het bedrijf heeft ook nog drie sta giaires. Jaaps bedrijf kan dankzij die forse ingreep zaterdag 20 mei het 25-jari ge bestaan vieren, met een recep tie van 15.30 tot 20.00 uur in pavil joen De Westbeer in Terneuzen. Eén van de gasten zal Bas van En gelsdorp Gastelaars zijn, ingenieur en scheepsbouwer bij De Schelde in Vlissingen. „Hij heeft mij in de begintijd de beginselen van het computer-programmeren bijge bracht. 'Hoe kan ik dit vergoe den?', vroeg ik hem. Zijn vrouw antwoordde: 'de plafonds witten'. Dat heb ik gedaan." Tanido BV is niet zomaar een be drijf. Volgens laap is zijn onderne ming 'uniek'. Na vijf jaar te heb ben gevaren als stuurman bij de Koninklijke Java-China Paketvaart Lijnen, koos hij na een ongeluk aan boord in Montevideo, Uru- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Maritiem surveybe- drijf Tanido BV, Terneuzen. Het roer moest om. Jaap herstruc tureerde zijn bedrijf. Tanido BV had twaalf marine-surveyors, scheepsmeters, en drie administra tieve medewerksters in dienst. De 'dames', onder wie Jaaps partner Ellen, zijn in dienst gebleven, maar de momenteel drie fulltime surveyors - onder wie Jaap zelf - en twee parttimers zijn nu alle- door Harmen van der Werf "Tf" aap Beemster en zijn partner I Ellen van der Wulp hebben I het gered. Hun aan de Zee- V vaartweg in Terneuzen ge- J vestigde bedrijf Tanido BV dreigde in 2009 kopje onder te gaan. „We waren voor 85 procent afhankelijk van de staalsector. Juist de staalsector zag door de econo mische crisis de omzet sterk dalen en wij dus ook." terneuzen - Op de Markt in Ter neuzen treden zaterdagavond drie bands op. Dat gebeurt op initiatief van de ondernemerskoepel Cen- trumManagement (CM). Het is de eerste editie van wat een terugke rend Meifestival moet worden. De optredens beginnen om 19.00 uur en duren tot omstreeks midder nacht. Er treden drie bands op: om 19.00 uur de Leif de Leeuw Band, om 21.00 uur de groep SOS en om 22.45 uur de band Blues Heat.Een woordvoerder van het CM: „We zorgen de komende maanden voor wekelijkse activitei ten in het centrum. Dat bleek voor gaande jaren een succes en we gaan op die ingeslagen weg ver der." Zaterdag 21 mei is er een bra derie en feestmarkt. axel - Het Zeeuws-Vlaamse cen trum voor milieu- en natuureduca- tie Natuur&Zo ontvangt vrijdag vertegenwoordigers van acht Bel gische gemeenten en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten in de Watertoren van Axel. De bijeenkomst staat in het teken van biodiversiteit. De acht Bel gische gemeenten, die onderdeel uitmaken van het regionaal land schap Ijzer en Polder hopen tij dens hun biodiversiteitssafari idee ën op te doen rond het fenomeen biodiversiteit (verscheidenheid aan planten en dieren in hun na tuurlijke leefgebieden). Ook de provincie Zeeland werkt vrijdag mee. Provinciemedewerkers zul len onder meer een korte toelich ting geven op de onlangs versche nen brochure Zeeland biodivers. En de stichting Landschapsbeheer Zeeland ligt het soortenbeleid in Zeeland toe. Een woordvoerster van Natuur&Zo: „We hopen met deze unieke ontmoeting bestuur ders, schepenen en beleidsmede werkers warm te maken om meer met biodiversiteit te doen. We to nen ze ook de jonge slechtvalken in de toren, bekijken de insectento ren en de nectarkroeg en wande- len door een deel van het bele- vingspad in de heemtuin." Ook de Argus-fototentoonstelling in de Watertoren wordt bezich- 1 tigd. i Met het Financial leasetarief van slechts 3.9% werk je bij Ford nu makkelijk verder aan je economisch herstel. Daardoor rij je voor een heel laag maandbedrag in een Transit of een Transit TRANSIT CONNECT TREND Euro 5 ABS EBD EBA Airconditioning Radio/CD-speler met bediening aan Stuurkolom Elektrisch bedienbare ramen Centrale dubbele vergrendeling met afstandsbediening Bumpers in carrossenekleur OELrt VANAF IO.J3U)" BUSINESS PACK OP TRANSIT CONNECT 5 inch kleurennavigatiesysteem Bluetooth' VAN 1QQÜ VOOR 500,- Connect! De betrouwbaarheid, de lage onderhoudskosten en het sterke dealernetwerk krijg je er altijd standaard bij. Ga naar de Ford dealer voor de voorwaarden en een offerte op maat. TRANSIT LIMITED EDITION ABS EBD EBA ESP TCS Gratis roetfilter af fabriek Airconditioning Bluetooth8 5 inch kleurennavigatiesysteem Achteruitrijcamera Automatisch inschakelende verlichting en regensensor Cruise control - Grille in carrosseriekleur Metaallak 16 Inch lichtmetalen wielen Brede stootlijstën Trekhaak VANAF <21 qo50j" Feel the difference terneuzen - Het leerlingenvervoer in Zeeuws-Vlaanderen krijgt van de ouders een dikke voldoende. Dat blijkt uit een enquête die on der de ouders van de leerlingen is gehouden. Wethouder Co van Schaik, voorzitter van het samen werkingsverband collectief Ver voer, deelde dat mee in de Terneu- zense raadscommissie Samenle ving. De ouders gaven het leerlin- sas van cent - De organisatie van circus 't Saaasss houdt komende zaterdag een reünie voor iedereen (artiesten, medewerkers, spon sors) die de afgelopen jaren iets te maken had met het evenement. Dat gebeurt vanaf 20 uur in café Reseda aan de Noordweststraat in Sas van Gent. De Vlaamse folkzan- ger Walter de Buck treedt op, en er komt een verrassingsact van een stand up comedian. Er liggen plakboeken om de pret van de af gelopen jaren te herbeleven. genvervoer een eindcijfer 7,4. Er is ook afgesproken dat er een plat form komt waar ouders en ver voerders twee tot drie keer per jaar met elkaar in gesprek kunnen gaan over de kwaliteit van het leer lingenvervoer. Van Schaik kon ook nog melden dat de door het sa menwerkingsverband overgeno men taxicentrale in 2010 een posi tief resultaat van 10.000 euro had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40