zeeland 13 Aan materieel geen gebrek in Zeeuws duin Duinbrand r PW wil stoppen met NV Impuls VEILING 14 mei commentaar Minder straf voor huiselijk geweld donderdag 12 mei 2011 30.000 IDe Zeeuwse brandweer heeft aan de kust standaard drie wagens met 30.000 liter bluswater klaar staan. 'Wat we nog zouden kunnen doen, is inventariseren hoeveel boeren in de omgeving over een gierwagen beschikken.' Peter van Dijk, waarnemend directeur Veiligheidsregio Zeeland Vlissingse Nollestrand ging in 2003 zo'n 600 meter natuur verloren. foto Lex de Meester dere organisaties daar ook profijt van hebben. Wat is het innovatieve aan de video- journaals? Een krant die video's gaat maken is niet innovatief, maar de manier waarop de PZC dit doet wel. De vi deo's worden niet uitbesteed, maar zelf gemaakt. Ik ben be nieuwd wat er gebeurt bij de redac tie. Zijn de videojoumaals een ka talysator voor een crossmediale nieuwsorganisatie? MIDDELBURG - De PW in de Sta ten van Zeeland vindt dat de NV Economische Impuls te weinig concreets oplevert. De subsidie die de provincie eraan geeft, is wat PW-Statenlid Ruud Muste betreft, dan ook wegge gooid geld. In vragen aan het dage lijks provinciebestuur stelt hij voor de NV, waarvan naast de provin cie ook een aantal Zeeuwse ge meenten aandeelhouder is, maar op te heffen. www.pzc.nl VIDEO Deze maand wordt het vakantiegeld uitbetaald. Waar geven Zeeuwen dit geld aan uit? www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Zo goed als bestuur en brandweer het voor de Veluwe hebben geregeld, moet het ei genlijk overal, vindt de Inspectie Openba re Orde en Veiligheid. Die vingerwijzing stelt waarnemend directeur Peter van Dijk van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) enigszins ge rust. Immers, 'zijn' brandweerkorps is in de hoedanig heid van de regio Schouwen-Duiveland al sinds vorig jaar in de leer bij de specialisten van het korps Veluwe West. Van Dijk is verrast door de stevige kritiek van de in spectie aan het adres van acht van de tien onderzochte veiligheidsregio's in Nederland, met belangrijke natuur gebieden. Zeeland is in zijn ogen wel degelijk voorbe reid op een brand in bos en duin en is zich terdege be wust van de risico's en (on)mogelijkheden in die omge ving, reageert hij op het gisteren gepresenteerde rap port. „De Zeeuwse korpsen hebben langs de hele kustlijn een aantal posten. Die beschikken over speciale blus- voertuigen met vierwielaandrijving voor de eerste aan val op het vuur. Daarnaast hebben we in westelijk Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en de Kop van Schou wen waterwagens achter de hand met ieder 30.000 li ter water aan boord én kunnen we met haakwagens nog extra containers met bluswater laten aanrukken. Kortom, ik denk wel dat wij voldoende materieel in het gebied aanwezig hebben. Wat we niet hebben, is een speciale brandweercompagnie die specifiek is voor bereid op een natuurbrand. Daar is het beheergebied hier te klein voor. Wat we nog zouden kunnen doen, is inventariseren hoeveel boeren in de omgeving over een gierwagen beschikken en bereid zijn die in geval van nood gevuld met water in te zetten. Van Dijk realiseert zich dat de slechte bereikbaar heid van bos en duin de inzet van het beschik bare materieel beperkt. Buiten de gangbare pa den wordt het al snel lastig manoeuvreren. Bij grote branden kan een beroep worden gedaan op twee lan delijk permanent beschikbare blushelikopters van de fensie. Hij deelt de mening van de inspectie dat in preventie ve sfeer een hoop te winnen valt bij een goede afstem ming met de natuurbeheerders. Maar daar botsen ook de belangen. „Het is tegenwoordig modern de natuur z'n gang te laten gaan." Dood hout wordt slechts nog sporadisch geruimd, omdat het onderdak biedt aan kleine dier- en plantensoorten. Voor een brandweer man is zo'n droge takkenbos een doorn in het oog. Van Dijk denkt echter niet dat de handen massaal op elkaar gaan voor een voorstel dat hout uit voorzorg toch weg te halen. Evenmin valt volgens hem steun te verwachten voor de aanleg van brandsingels, zoals op de Veluwe gebruikelijk is. „Natuurlijk kunnen we een voudig met een paar bulldozers 500 meter brede brand gangen trekken. Maar ik denk dat we daar dan bij ande re organisaties weer niet echt mee zullen scoren." 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' in Hotel v.d. Valk te Middelburg Aanvang 14.00 uur Kijkdgn.: 13 mei 15.00-20.00 uur I 14 mei 09.30-11.30 uur Veilingmeesters R.J.L. van Kleef A.I. Verhage 06-38930733 zie www.middelburgsveilinghuis.nl Er is in Zeeland een be hoorlijke kans op duin branden en de bestrij ding ervan kan com plex zijn. De Inspectie Openba re Orde en Veiligheid uit stevi ge kritiek. De reactie van de Veiligheidsre gio Zeeland (VRZ) is voorspel baar: 'we zijn verrast door de kritiek' en 'we zijn wel degelijk goed voorbereid'. Zo ongeveer het standaard commentaar als een externe partij een organisa tie doorlicht. In dit geval lijkt de VRZ echter een punt te heb ben, want het rapport wekt niet de indruk dat de situatie in Zeeland heel uitvoerig is onder zocht. Op één punt maakt de VRZ zich er evenwel iets te ge makkelijk van af. Natuurlijk is goede afstemming met natuur beheerders van belang, maar volgens woordvoerder Peter van Dijk zullen de organisaties niet snel instemmen met pre ventieve maatregelen. Een van de aanbevelingen is juist om sa men naar oplossingen te kij ken. En daar is het in Zeeland nog niet echt van gekomen. DEN HAAG - Een Terneuzenaar (43) die vorig jaar door de Middelburg se rechtbank is veroordeeld voor huiselijk geweld, heeft in hoger be roep een kleine strafverlaging be werkstelligd. De rechtbank legde hem 140 uur werkstraf en twee maanden cel op voor het bedrei gen en mishandelen van zijn vrouw en twee stiefzoons. In ho ger beroep is de werkstraf gewij zigd in 120 uur. De verdachte was in beroep gegaan omdat hij gedeel telijk ontkent. De man werd er onder andere van beschuldigd dat hij een van zijn stiefzoons met de botte kant van een bijl had geslagen. Ook zou hij zijn vrouw hebben mishandeld. Volgens de hofaanklager waren er echter met betrekking tot een aan tal andere ten laste gelegde huise lijk geweldfeiten fouten gemaakt bij zijn aanhouding. Daarom eiste de aanklager tijdens de behande ling van het beroep twee weken ge leden een lagere straf: 70 uur werk straf en twee maanden voorwaar delijke celstraf, maar het hof kwam gisteren toch tot een hogere straf De politie moest al vaker in grijpen in het gezin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3