Onderzoek proef met 'Mensen vragen altijd: Hebben leerlampen i i8l zeeland Terneuzen wil af van kapvergunning bomen Knopen SCHOOL BIERVLIET Concentratieverhoging DIEPGRAVEND In plangebied Nieuwe Bierkaai in de Hulster binnenstad vindt de komende weken diepgravend archeologisch onderzoek plaats, onder het oog van heel wat nieuwsgierige Hulstenaren. almanak Prescarï ZIE JE NU WEL, BINNEN 2 MINUTEN.' donderdag 12 mei 2011 door Eugène Verstraeten terneuzen - Deskundigen gaan in opdracht van de gemeente Terneu zen onderzoeken of in de nieuwe brede school in Biervliet kan wor den geëxperimenteerd met concen- tratieverhogende verlichting. Dat antwoorden burgemeester en wet houders van Terneuzen op vragen van raadslid Giel van Boom (Top Gemeentebelangen). Die wees er op dat Philips op dit moment onderzoek doet naar der gelijke verlichting. De eerste uit komsten zouden een extra verho ging van het concentratievermo gen opleveren van twintig to der tig procent opleveren. „Dit zou voor scholen een welkom middel zijn om het leerpeil extra te verho gen", aldus Van Boom. B en W wijzen er op dat de brede scholen in Othene en Biervliet al worden gebouwd volgens het prin cipe 'Frisse Scholen'. „Het binnen klimaat in de gebouwen zal door toepassing van dit principe al veel beter zijn dan in bestaande 'tradi tioneel' gebouwde scholen", con stateert het college. Vanwege het feit dat de bouw van de nieuwe brede school in de de wijk Othene al in volle gang is wil de gemeente geen wijzigingen meer in het bouwplan aanbrengen. „De moge lijke toepassing van de voorgestel de verlichting zal nader worden onderzocht bij de uitwerking van de plannen voor de brede school in Biervliet." De extra kosten kunnen volgens B en W echter niet gedekt worden uit het beschikbare budget voor de bouw van de school. Vanuit de gemeente zal contact worden opgenomen met Philips om de mogelijkheden van toepas sing van de verlichting als pilot-pro ject te bespreken. Van Boom wijst er op dat Terneu zen destijds het onderzoekscen trum was voor de ontwikkeling van de spaarlamp en dat de ge meente en de belastingbetaler flink in de kosten hebben bijgedra gen. Toen de spaarlampenproduc tie uiteindelijk winstgevend was gewordenverplaatste men de pro ductie naar Polen. Van Boom: „Hierdoor werden vele inwoners van onze gemeente werkloos, die weer ondersteund moesten wor den door de gemeente." Volgens Van Boom kan Philips dan oök best iets terug doen in de vorm van een kosteloze proef met con- centratieverhogende verlichting. door Eugène Verstraeten terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen van de verplichting af dat ze zichzelf voor iedere te kappen gemeentelij ke boom een vergunning moeten geven. De gemeenteraad bespreekt eind deze maand een voorstel om de Algemene Plaatselijke Verorde ning in die zin aan te passen. Inwoners van Terneuzen hoeven al sinds 2005 geen kapvergunning meer te vragen voor het vellen van boomsoorten die niet op de monu mentale bomenlijst vermeld staan. Voor gemeentelijke bomen geldt echter nog steeds de vergunning plicht. Daar is destijds voor geko zen .om mensen de mogelijkheid te geven om hun mening over de voorgenomen kap te geven. Nu in middels de nieuwe Wet Algemene Bepaling Omgevingsrecht (WA- BO) in werking is getreden kan er pas bezwaar worden ingediend te gen een al verleende vergunning. Er kan niet meer, zoals tot nu toe meestal gebeurde, in goed overleg een oplossing worden gezocht, waardoor een officieel bezwaar kon uitblijven. Het idee is nu om de vergunnings plicht te schrappen en de inspraak procedure te volgen die in het bo- menbeleidsplan staat. Als de ge meente bomen wil kappen, wordt dat tijdig bekend gemaakt en krij gen mensen vier weken de tijd om te reageren. De bomen op de mo numentale bomenlijst blijven wel vergunningplichtig. Tip? redactie@pzc.nl De man op leeftijd uit Nisse had zijn vrouw al herhaaldelijk gevraagd eens uit te zien naar een wit hemd met knopen in de hals. Maar het moest wel eenzelfde hemd zijn dat zijn moeder jaren, jaren, jaren gele den ook voor hem kocht, want die - waren van goede kwaliteit. Zijn altijd liefhebbende vrouw zocht alle winkels in Goes en omstreken af, door Harmen van der Werf De Nieuwe Bierkaai in de Hulster binnenstad geeft beetje bij beetje wat geheimen prijs. Dat mag ook wel. Het is er woens dagmiddag een drukte van jewel ste. T\vee kleine en twee grotere graafmachines zijn aan het werk. Vier archeologen 'scharrelen' daar tussendoor. Ze doen hun werk heel geconcentreerd. Schepje voor schepje wordt grond verplaatst, als een graafmachine iets belangwek- Total Body Scan" APK voor het lichaam Er is al een Total Body Check-Up voor €495,- Vraag naar onze speciale aanbieding maar nergens een hemd met knoop jes. Met de warmte van de laatste weken deed het verlangen naar een hemd met knoopjes zich toch weer gelden. Zijn dochterbesloot eens op het inter net te gaan speuren. Grijnzend kwam ze het resultaat van haar in spanningen melden: „Je kunt ze gaan bekijken in het museum!" www.PRESCAN..vl Bfi Gratis (24 u pfr dag) 0800 - 7737226 kends heeft blootgelegd. Op de bouwplaats staat een tafel. Wat er aan bebouwing is gevonden, wordt op papier nauwkeurig in kaart gebracht. Mannen van middelbare leeftijd, echte Hulstenaren, slaan vanach ter een hekwerk de werkzaamhe den gade. Ze volgen alles en geven commentaar. Mark Spanjer, pro jectleider namens ingenieursbu reau Arcadis, is zulke belangstel ling wel gewend. „Als we bezig zijn, komen altijd mensen kijken. En vaak vragen ze dan of we al A'?Praak^B b'nnen ,1 w eek^M MEEST GELEZEN 1. Fitnesscentrum zonder stroom 2. Gewonden bij ongeluk Oostburg 3. Geen ambulance op westoever STELLING 'Het wordt tijd dat ambtenaren begrij pelijker gaan schrijven'. Reageer op: www.pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto een pot geld of goud hebben ge vonden. In mijn carrière als archeo loog heb ik dat nog nooit meege maakt." Het stadsvernieuwingsproject Nieuwe Bierkaai moet een haven terugbrengen in Hulst. Heel wat grond moet daarvoor worden ver zet. Een redelijk oud stukje Hulst wordt ondersteboven gehaald. En dat is bij de opgravingen goed te zien. Overal waar de archeologen bezig zijn, steken oude fundamen ten van verdwenen gebouwen om hoog. i Archeologen geconcentreerd aan het werk in plangebied Nieuwe Bierkaai.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38