Zeeland Prioriteit voor aanpak files bij sluizen Bouw appartementen Ravelijn Nassau gestart ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 VERKEER CDA-raadsleden Scheele en Lippens willen ingebruikname Sluiskiltunnel niet afwachten 20 en 21 Zware schade bij hevige brand in Sint-Gillis-Waas pzc.nl/webwinkel Dyp Toen Was Geluk Heel Gewoon Landmeten op zee kan bedrijven enorm veel geld opleveren Donderdag 12 mei 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.ni 'Mensen vragen altijd: Hebben jullie al een pot goud gevonden?'- door Wout Bareman terneuzen - De dagelijkse files op het sluizencomplex in Terneuzen moeten snel worden aangepakt. Wachten op de ingebruikname van de Sluiskiltunnel (2015) leidt alleen maar tot extra economisch verlies. Bovendien is nog onduide lijk of de files door de tunnel ver dwijnen. De Terneuzense CDA-raadsleden laap Scheele en Ronald Lippens kaartten de kwestie al verschillen de keren aan bij burgemeester en wethouders. Uit het antwoord op hun vragen trekken ze de conclu sie dat het college ervan uitgaat dat het om een structureel pro bleem gaat, dat niet wordt opge lost met de tunnel. Het sluipver- keer via de rondweg om Terneu zen (Kennedylaan-Haarmanweg) zal weliswaar afnemen, maar de verdere ontwikkeling van bedrij venterreinen in dat gebied leidt ook weer tot extra drukte. Scheele en Lippens stelden een halfjaar ge leden al voor met Rijkswaterstaat te praten over verschuiving van de bloktijden voor de kanaalbruggen (twintig voor acht tot acht uur en twintig voor vijf tot vijf uur), maar dat bleek niet haalbaar. Scheele: „B en W hebben recent voorrang gegeven aan een onder zoek naar de 30-kilometerzones in de gemeente. Wij zien dat niet als prioriteit, de aanpak van de dage lijkse files wél, zeker nu het colle ge verwacht dat er ook in de toe komst sprake zal zijn van extra ver keersdruk. Er móet nu echt snel met de provincie en Rijkswater staat worden gepraat." Verkeerswethouder Co van Schaik benadrukt dat de fileproblematiek op de sluizen inderdaad een zaak is van provincie en waterstaat. „De provincie heeft de situatie onder zocht. De resultaten verwacht ik binnenkort." Eerder oordeelden de wegbeheerders dat de huidige verkeerssituatie 'acceptabel' is. Van Schaik: „Behalve tijdens de och tend- en avondspits is de doorstro ming via het sluizencomplex pri ma. Maar ik kan me de irritatie voorstellen. Een rotonde bij de zuidbrug zou al soelaas bieden." door Eugène Verstraeten AXEL - De eerste muren staan er al, maar gisteren is officieel het startsein gegeven voor bouw van 39 appartementen op de plaats van de voormalige drukkerij Vink in Axel. Wethouder Co van Schaik, voorzitter van de stadsta- fel Axel, legde de eerste steen. „Een prima invulling van dit ge bied en een mooi stukje stadsver nieuwing", aldus Van Schaik. De nieuwbouw vindt in twee fa sen plaats. In de eerste fase wor den aan de Evertsenstraat 14 ap partementen gebouwd in op dracht van de Bredase woningcor poratie Laurentius. Aansluitend bouwt Iris Vastgoed Ontwikke ling 25 grotere appartementen aan de Nassaustraat. De bouw daarvan begint eind dit jaar of be gin 2012, als de Evertsenstraat ge reed is. Zaterdag 14 mei wordt in Keuken studio Van Vliet bij Pot in Axel een informatiebijeenkomst gehou den over de bouw van het appar tementencomplex. Belangstelen den zijn welkom van 11.00 tot 14.00 uur. Volgens Paul Saman van makelaardij Kindt Bies- broeck zijn er al twee appartemen ten verkocht en zijn er zes in op tie genomen. GELOOF ME NOU, BINNEN 2 MINUTEN.' SINT-GILLIS-WAAS - Bij een grote brand zijn gisteren in Sint-Gil lis-Waas een bedrijfspand en enke le naastgelegen woningen zwaar beschadigd. De hevige rookontwik keling, die ook in grote delen van Zeeuws-Vlaanderen te zien was, leidde tot afkondiging door het ge meentebestuur van fase 1 van het rampenplan. Het stadscentrum werd tijdelijk afgesloten en omwo nenden moesten ramen en deuren gesloten houden. De brand brak omstreeks 14.00 uur uit in de op slagplaats van een bedrijf, gespecia liseerd in badkuipen en zwemba den. Eén van de werknemers werd bevangen door de rook. Wethouder en wijkbestuurder Co van Schaik metselt op deskundige wijze, maar zonder veiligheidshelm, de eerste steen. foto Mark Neelemans categorie cd's 13 onvergetelijke sjansongs De komische rol van Sjoerd Pleijsier als Simon 'Vriendje' Stokvis, journalist van De Bruine Rotterdammer, wordt op zeer overtuigende wijze door Sjoerd neergezet in Toen Was Geluk Heel Gewoon. Als vriendje Simon Stokvis heeft Sjoerd nu een debuut album gemaakt: Toen Was Geluk Heel Gewoon. Deze cd bevat 13 herkenbare liedjes, waarop Simon Stokvis Nederlandse teksten heeft gemaakt, zoals o.a.: 'Rotterdam wordt wakker' op de melodie van 'Paris s'éveille' van Jacques Dutronc. Voor een overzicht van de liedjes kunt u terecht in onze web winkel. Adviesprijs 16,99 Lezersprijs 11,95* exclusief 1,95 verzendkosten WEBWINKEL ZINGT ONVÜRGt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37