sport 127 en stapje terug Kevin Blom mist het respect Kunsteducatie Walcheren actief in Week van de Amateurkunst Kampioenschap was hoogtepunt donderdag 12 mei 2011 Kees van Belzen noemt de promotie naar de eerste klasse zijn hoogtepunt bij de club. „Het kampioenschap in de tweede klasse was geweldig. Daar doe je het allemaal voor. We staan er als club goed voor. We zijn nu bezig met de uit voering van een jeugdplan. We willen dat er zoveel mogelijk eigen jeugd kan doorstromen naar het eerste elftal." eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Op gehandhaafd. foto Lex de Meester terdag ook wel eens wat met m'n kleinkinderen wil gaan doen. Op een gegeven moment moet je op passen dat het emmertje niet over loopt. Het wordt te druk. Gelukkig neemt Hans Hendrikse per 1 juli mijn taak als voorzitter over. Zijn vader, Anton Hendrikse, was een van de oprichters van GPC, dus hij kent de club door en door." Van Belzen stopt als voorzitter op een moment dat de club er goed voor staat. GPC Vlissingen is uitge groeid tot een vaste waarde in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal. „Het niveau waarop we spelen vind ik fantastisch. We betalen geen spelers en als je dan toch ziet waar we staan, kan ik alleen maar tevreden zijn. De secondaire ar beidsvoorwaarden bij GPC zijn goed. De club is prestatief inge steld, maar ook de saamhorigheid vinden we belangrijk. Het is een club waar ik me thuis voel en ik steek dan ook heel m'n ziel en zalig heid er in." Stiekem droomt Van Belzen van promotie. „We gaan beginnen aan ons vijfde seizoen als eersteklasser. Ik streef altijd naar het hoogst haal bare. Misschien kunnen we vol gend seizoen een periode pakken en zo de hoofdklasse nog eens ha len." In het nieuwe seizoen wil Van Bel zen zich weer helemaal gaan rich ten op het binnenhalen van spon sors. Hij ziet het als een uitdaging om in tijden van crisis geld op te halen voor de club. „Ik hou me ook graag bezig met het organise ren van sponsoravonden. Zo heb ben we Adrie Koster en Hans Kraay jr. al eens naar Vlissingen kunnen halen. Zonder sponsors kan een club niet meer bestaan. Ik vind het leuk om contacten te zoe ken buiten de vereniging. Ik probeer mijn enthousiasme over te brengen op anderen mensen. Som migen vinden het schooien, maar ik haal er veel voldoening uit als ik een- sponsor weet te strikken. Ze zeggen ook vaak dat ik verte genwoordiger had moeten wor den." UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA, play-offs, tweede ronde (best-of-seven). Eastern Conference: Chicago Bulls - Atlanta Hawks 95-83. Stand: 3-2. DAMMEN Emmeloord. WK mannen. Vierde ronde: Amrillajev (Rus) - Virny (Dui) ;w 1-1, Domtsjev (Lit) - Valneris (Let) 1-1, Gant- 1 warg (WRu) - Ndjofang (Kam) 1-1, Van der Wijk (Ned) - Seek (Sen) 1-1, Meurs (Ned) - Baljakin (Ned) 1-1, Dul (Mng) - Artikov (Oez) 2-0, Getmanski (Rus) - Schwarzman (Rus) 2-0, Georgiev (Rus) - Tsjizjov (Rus) 2-0, Allan Silva (Bra) - Mogilianski (Vst) 2-0, Boomstra (Ned) - Buzinskij (Lit) 2-0. Stand: 1. Georgiev, Boomstra, Dul 6 punten, 4. Getmanski, Gantwarg 5, 6. Allan Silva, Schwarzman, Valneris, Ndjofang, Domtsjev, Amrillajev, Virny, Meurs, Baljakin 4, 15. Mogi lianski, Tsjizjov, Van der Wijk, Buzinskij, Seek 3, 20. Artikov 1 TAFELTENNIS Rotterdam. WK. Vrouwen, enkelspel, derde ronde: Li Jie (Ned) - Tsujii (Jap) 4-2 (12-10 6-11 11-7 8-11 11-3 12-10), Shen Yanfei (Spa)~- Li Jiao (Ned) 4-1 (11-412-108-1112-1011 -4): TENNIS Rome. Mannen. Tweede ronde: Nadal (Spa/1) - Lorenzi (Ita) 6-7 (5) 6-4 6-0, Djoko- vic (Ser/2) - Kubot (Pol) 6-0 6-3, Mayer (Dui) - Melzer (Oos/8) 6-4 opgave, Almagro (Spa/9) - Querrey (VSt) 6-3 7-6 (4), Fish (VSt/11) - Ljubicic (Kro) 7-6 (2) 5-7 6-2, Wa- door llja Hilhorst GOES - Zondag floot scheidsrech ter Kevin Blom voor 45.000 toe schouwers de bekerfinale tussen Twente en Ajax, gistermiddag gaf hij een presentatie voor maximaal 45 mensen bij het Cios in Goes. De 37-jarige leidsman vertelde over zijn boeiende leven als leids man en liet de moeilijke kanten niet achterwege. „Je mist soms res pect, mensen denken dat ze alles kunnen zeggen." Om tien voor half drie komt Ke vin Blom het Sportpunt Zeeland in Goes binnen. Met zijn karakte ristieke blonde haar, fitte lichaam en af en toe strenge ogen een man om niet over het hooftl te zien. Krap een kwartier later staat hij voor het grote aanraakscherm waarop hij met behulp van voet balbeelden laat zien hoe vooral jonge arbiters zich op het voetbal veld bewegen. Niet zelden komt hij terug op de spectaculaire bekerfinale van zon dag. Na die wedstrijd was hij voor al bij Ajax-aanvoerder Jan Vertong- hen de gebeten hond. Uit de vol gens Vertonghen te gemakkelijk gegeven vrije trap scoorde Mare lanko de beslissende 3-2 in het voordeel van TWente. „Ik denk dan: als Alderweireld gewoon goed verdedigt, valt die goal hele maal niet!" verkondigt Blom vro lijk om aan te geven dat hij er niet naast zat. De grote druk die er tegenwoordig op scheidsrechters ligt, noopt scheidsrechters als Blom om steeds maar uit te leggen waarom hij bepaalde beslissingen neemt. Hij juicht het gebruik van techno logische hulpmiddelen dan ook toe: „Ik ben voor camera's op de Kevin Blom houdt een presentatie in Goes. foto Ronald den Dekker doellijn, maar het is lastig uitvoer baar. Stel: Ik laat doorspelen na een situatie waarvan iemand met een beeldscherm in mijn oortje zegt dat het een overtreding in het zestienmetergebied was. Op het moment dat ik dat hoor, heeft de tegenpartij na een snelle uitbraak aan de andere kant gescoord. Moet ik dan fluiten, het doelpunt afkeuren en een strafschop aan de andere kant geven? Ik begrijp wel waarom de hoge heren bij de Fifa er nog niet aan toe zijn." Hij bena drukt dat de dit seizoen nieuwe vijfde en zesde man achter de doe len van grote waarde zijn. Een tweede hoofdscheidsrechter ziet hij minder zitten. De discussie over extra ogen in en om het veld passen in de steeds hardere wereld van het scheids- rechterbestaan. Spreekkoren en be dreigingen in de privésfeer zijn niet ongewoon. De zevenjarige dochter van collega Pieter Vink kreeg ooit een zeer bedreigend briefje, gericht aan haar vader, in haar broodtrommel. Wederom klinkt er een relativerend geluid: „Ik heb wel eens een mail gehad met 'als ik je voor de auto krijg, rijd ik je in tweeën'. Na zo'n wed strijd als die van Ajax weet je dat je dan beter even niet in Amster dam kunt gaan winkelen." La chend: „Twente is wel wat verder rijden." Na afloop van de lezing, in kleine re sfeer, plaats hij een kantteke ning. „Mensen denken tegenwoor dig dat ze alles kunnen zeggen en roepen. Je hoort in de stadions en langs de lijn de meest vreselijke dingen. Dat is tegenwoordig nor maal. Ik mis dan wel eens res pect", zo toont hij zich voor de enige keer kwetsbaar. wrinka (Zwi/14) - Volandri (Ita) 6-1 3-6 6-2, Starace (Ita) - Troicki (Ser/15) 6-4 6-4, Chela (Arg) - Simon (Fra) 6-4 6-2, Lopez (Spa) - Ko- hlschreiber (Dui) 6-4 3-6 6-3. Rome. Vrouwen. Tweede ronde: Li Na (Chn/4) - Dominguez Lino (Spa) 6~-4 6-2, Jan- kovic (Ser/5) - Safarova (Tsj) 6-0 6-3, Stosur (Aus/6) - Benesova (Tsj) 6-1 7-5, Vesnina (Rus) - Agnieszka Radwanska (Pol/8) 3-6 6-2 6-1, Medina Garrigues (Spa) - Bartoli (Fra/9) 6-4 6-3, Peer (lsr/10) - Klejbanova (Rus) 6-3 7-5, Hercog (Slv) - Petkovic (Dui/12) 6-4 6-3, Wickmayer (Bel) - Ivanovic (Ser/13) 2-6 7-6 (4) 6-3, Pavlioetsjenkova (Rus/16) - Doesjevi- na (Rus) 7-5 6-4, Hantuchova (Slw) - Oprandi (Ita) 7-5 6-1Arn (Hon) - Brianti (Ita) 6-4 6-4, Gajdosova (Aus) - Mattek-Sands (VSt) 6-2 6-4. WIELRENNEN Orvieto. Ronde van Italië. Vijfde etappe, Piombino - Orvieto: 1. Weening (Ned) 191 km in 4.54.49, 2. Duarte (Col) 0.08, 3. Serpa Perez (Col), 4. Le Mevel (Fra), 5. Gatto (Ita), 6. Nibali (Ita), 7. Contador (Spa), 8. Scarponi (Ita), 9. Rodriguez (Spa), 10. Kreuziger (Tsj)' 11. Kruijswijk, 16. Mentsjov (Rus), 58. Tankink 4.06, 64. Engels 5.06, 121. Van Winden 10.40, 151. Van Emden 18.49, 152. Clement, 171. Flens 182. Hoogerland. Niet gefinisht: Slagter, Stamsnijder. Algemeen klassement: I. Weening 14.59.33, 2. Pinotti (Ita) 0.02, 3. Sivtsov (WRu), 4. Le Mevel 0.05, 5. Lastras (Spa) 0.22, 6. Nibali 0.24, 7. Scarpóni (Ita) 0.26, 8. Kruijswijk 0.28, 9. Contador 0.30, 10. Serpa Perez 0.33' 20. Mentsjov 0.55, 54. Tan kink 4.17, 62. Engels 5.42, 82. Van Winden II.00, 154. Hoogerland 20.44, 173. Van Em den 25.31,174. Clement, 177. Flens 26.09. Kunsteducatie Walcheren manifesteert zich tijdens de Week van de Amateurkunst (van 14 tot en met 21 mei) in Middelburg, Vlissingen en Veere met fraaie werken van cursisten van het instituut, via exposities, gastlessen en presentaties. Tegelijkertijd wordt de nieuwe cursusbrochure gepresenteerd met daarin het overzicht van het activiteitenaanbod in het seizoen 2011-2012. Expositie Talens Palet In de Kloostergangen van de historische Abdij in Middelburg opent wethouder De Graaf op zaterdagmiddag 14 mei om 15.30 uur de twee weken lopende tentoonstelling van Zeeuwse amateurschilders die hebben meegedaan aan de landelijke schilderwed strijd Talens Palet'. De Zeeuwse winnaar dingt mee naar de landelijke hoofdprijs die in oktober wordt uitgereikt. In de expositie is ook werk opgenomen van cursisten van Kunsteducatie Walcheren. Kunsteducatie live! Ook in de Abdij zijn er op 21 mei vanaf 14.00 uur open lessen en presentaties van de cursussen beeldhouwen, edelsmeden, schilde ren en keramiek. Cursisten uit verschillende dansgroepen geven 's middags in de binnenstad presenta ties. Op en rond de Kleine Markt in Vlissingen zijn er 's middags tussen 13.30 en 16.00 uur presentaties van de theatersport- groep en van jazz- en streetdance groepen. In de Grote Kerk van Veere is er op die middag een gastles beeldhouwen; verder is bij de Grote Kerk een demonstratie te zien van 'raku stoken', een oude Japanse techniek om aardewerk kunstzinnig te bakken. In de week daaraan voorafgaand zijn voor kinderen in Veere workshops 'striptekenen' en 'videofilmen' georganiseerd en heeft kunstenaar Onno de Graaf met Veerse schoolkinderen gewerkt aan een 'afvalmonster'. Kunst in de etalage In verschillende etalages in de Walstraat, St.-Jacobsstraat en de Kleine Markt in Vlissingen presenteren cursisten van Kunsteducatie Walcheren zich met een mooie selectie van werk: schilderijen, tekeningen, keramiek" en de resultaten van 'werken met oud hout'; te zien van 21 mei tot en met 5 juni. Inschrijven voor cursussen en workshops in het nieuwe seizoen is vanaf 14 mei mogelijk, via het aanmeldfor mulier in de brochure of de website: www.kunsteducatiewalcheren.nl, tel. 0118-414928 EDUCATIEWALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27