Kees van Belzen doet 261 sport Bestuur Jong Ambon stapt per direct op Dressuur Stal de Kroo ijzersterk bezet Arras grote favoriet in zesde Zeeland Classic FVOETBALBALA GPC VLISSINGEN Kees van Belzen stopt als voorzitter van GPC Vlissingen. Afscheid nemen van de club doet hij niet. Hij gaat zich voornamelijk richten op het binnenhalen van sponsors. Reimerswaalelftal onder 23 verliest VRIJDAG 27 MEI 2011 Zeeuwse masters pakken 22 medailles NAC en Boussaboun gaan uit elkaar donderdag 12 mei 2011 door Jan Dagevos middelburg - Het bestuur van de voetbalvereniging Jong Ambon is per direct afgetreden. Aanleiding is de ophef die onstaan is na het ontslag van hoofdtrainer Bert Pen- tury en assistent John Tomasoa. De leiding van de zondag-vierdek lasser besloot vorige week de tech nische staf naar huis te sturen. Vol gens het bestuur was de sfeer bin nen de selectie niet goed, was er onvoldoende vertrouwen en had men weinig hoop op een goede af loop van de nacompetitie. De tech nische staf ontkende dat dat het ge val was. De emoties liepen hoog op en vier spelers wensten afgelo pen zondag niet in actie te komen. Er volgden praatsessies, maar de impasse kon niet doorbroken wor den. Dinsdagavond werd het be stuur met een nieuwe tegenvaller geconfronteerd. De training onder leiding van de nieuwe trainer Izaak Rehatta vond geen door gang, omdat er slechts zes spelers aanwezig waren. „Dat was wel de druppel", zegt voorzitter Nus Taniwel, die per di rect zijn functie heeft neergelegd. „De kwestie wordt ook een beetje persoonlijk en dus trek ik me te rug, in het belang van de club. Ik hoop dat de crisis rond het eerste elftal bezworen wordt en dat de jongens straks vol overgave de na- competitie weer ingaan." De overige bestuursleden, Marcel Leiwakabessy en Jeremy Latume- ten, volgden gisteren het voor beeld van Taniwel, maar zij zullen tot het eind van het seizoen de lo pende zaken nog wel voor hun re kening nemen. Aan het begin van het nieuwe seizoen wordt er een algemene ledenvergadering uitge schreven en zal er een nieuw be stuur worden gekozen. middelburg - Op Stal de Kroo in Nieuwland wordt zondag één van de sterkst bezette dressuurwed- strijden ooit in Zeeland verreden. In de nationale wedstrijd waarin ook de Grand Prix op het pro gramma staat, staan liefst ne gentien Grand Prix-combinaties op de startlijst. Onder hen zijn Marlies van Baaien met twee paar den, Theo Hanzon, Patrick van der Meer, Christa Laarakkers, Kir- sten Beckers en de Zeeuwse Mie- ke Evertse met haar toppaard Tya- ra. In de Intermediate II staat wereld kampioene Imke Schellekens-Bar- tels aan de start met een talentvol paard. De wedstrijden worden in twee ringen gehouden en beginnen om 10.30 met de ZZ Licht en ZZ Zwaar. Daarna zijn de Intermediai re II, de Future Test en de Prix Saint George aan de beurt. Het af sluitende onderdeel is de Grand Prix. De eerste combinatie komt daarin om 13.10 uur in de ring. Marlies van Baaien door Maurice Steketee vlissingen - Wie op een zaterdag middag bij GPC Vlissingen gaat kij ken, kan niet om Kees van Belzen heen. Langs de lijn, in de bestuurs kamer, de voorzitter van de zater dag-eersteklasser is altijd overal aan wezig. Zijn passie voor de voetbal club is nauwelijks in woorden uit te drukken. Hoewel hij zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Oranje Wit voor het laatst als voorzitter zal optreden, blijft hij behouden voor de club. Want Kees en GPC, die kunnen echt niet zonder elkaar. Van Belzen is er de man niet naar om taken af te stoten of klusjes te delegeren. Het liefst houdt de inwo ner van Vlissingen zelf de touwtjes in handen, zet de lijnen uit en be denkt nieuwe initiatieven. „Ik hou van vernieuwing. Er moet wel wat gebeuren bij een club", vindt Van Belzen. Maar dat betekent dat het runnen van een vereniging veel tijd met zich meebrengt. Tijd die de 53-jarige Vlissinger niet altijd heeft. Naast zijn werk als teamlei der in het laboratorium voor medi sche microbiologie en immunolo gie is hij lid van de ondernemings raad van het Admiraal de Ruyter- ziekenhuis en traint hij voor de Kustmarathon, die Van Belzen in oktober voor de tweede keer hoopt uit te lopen. En dan is er ook nog GPC, waar hij eerst negen jaar jeugdvoorzitter was, tien jaar in het bestuur zat en uiteindelijk ook nog voorzitter werd. Het feit dat zijn vrouw vindt dat hij getrouwd is met de Vlissingse vereniging zegt voldoende. „Als voorzitter ben je el ke dag wel met de club bezig", ver telt Van Belzen. „Mails beantwoor den, overleggen met de gemeente, bestuursvergaderingen voorberei den en wedstrijden bezoeken. Daar gaat veel tijd in zitten." Kees van Belzen is trots dat zijn club GPC Vlissingen al jarenlang meedraait in de ee de achtergrond de teletekstpagina waaruit blijkt dat de Vlissingse ploeg zich heeft ge De Vlissinger werd drie jaar gele den een beetje uit nood voorzitter. Van Belzen: „Er waren wel kandida ten, maar die haakten om verschil lende redenen af In de tussentijd ben ik ook voorzitter van de spon sorstichting gebleven. Er moest nu iets gebeuren. Ik vind dat je als voorzitter bij alle thuis- en uitwed strijden aanwezig moet zijn, zeker als eersteklasser. Dat wordt voor mij steeds lastiger, omdat ik op za- hansweert - Het Reimerswaalelf tal onder 23 jaar heeft dinsdaga vond een oefenwedstrijd tegen NAC Breda Al verloren. In Hans- weert werd het 1-2. Ondanks knap keeperswerk van Jacco Veerhoek (Kruiningen) kwa men de Brabantse voetballers in de 33e minuut op 0-1 dankzij Joost van Damme. Tien minuten na rust maakte Alex Scheele uit een strafschop de 0-2. In de 86e minuut kreeg ook de thuisploeg een penalty. Die werd benut door Jeff Herwig, ook van Kruiningen. ALL INCLUSIVE: 20, - Welkomstcocktail Bijwonen uitreiking Zeeuwse Voetbal Awards Feestavond Live muziek Drankjes en hapjes 1 Entertainment WWW.ZEEUWSE VOETBAL A WARDS.NL EINDHOVEN Tijdens de nationale masterkam- pioenschappen zwemmen lange- baan hebben de Zeeuwse deelne mers goede resultaten behaald. Cees van Houwelingen, Piet Schop, Rudi Goudswaard, Marijke van Hoek en Arco Wagenvoort in Eind hoven grootverdieners (vijf gou den, tien zilveren en zeven bron zen medailles) en zij verbraken di verse kringrecords. BREDA Ali Boussaboun en NAC gaan na dit seizoen uit elkaar. Dat bevestig de technisch directeur Jeffrey van As gisteren. De Bredase club kwam er finan cieel niet uit met de speler, die be gin vorig seizoen een contract voor tien maanden tekende. De clublei ding was graag verder gegaan met Boussaboun. door Wim de Vos heinkenszand - Oud-beroeps- renner Wim Arras uit het Bel gische Emblem speelt de laatste twee jaar een hoofdrol in de Zeeland Classic, een klassieker voor vrije renners met start en fi nish in Heinkenszand. Twee jaar geleden finishte hij als tweede achter Mare den Hoed en vorig jaar spurtte hij het hele peloton naar huis. Zaterdag wordt de zes de editie van de Zeeland Classic verreden en de Belg staat op nieuw op de deelnemerslijst. Hij is één van de favorieten voor de eindzege. De belangstelling voor de wed strijd is groot. Dat is mede te dan ken aan het feit dat de Zeeland Classic meetelt voor het super- prestige-klassement, net als de an dere klassiekers in de zuidelijke provincies. Vandaar dat er ren ners uit zowat geheel Nederland en uiteraard ook uit België van start zullen gaan. Wim Arras behoort tot de favorie ten, maar ook Johnny van der Klooster uit Lewedorp, die al vroeg in het seizoen vorm toonde door TMZ-kampioen te worden, mag daartoe gerekend worden. Ook Kapellenaar Dennis Raadtge- ver en de Belg Kevin Vleurinck, die dit seizoen al drie overwinnin gen achter zijn naam heeft staan, worden kansrijk geacht. De wedstrijd gaat zaterdag om 16.30 uur van start in de Dorps straat van Heinkenszand. De af stand bedraagt 116 kilometer, ver deeld over twee grote omlopen van elk 46 kilometer (door bijna alle kernen van de gemeente Bor- sele) en drie lokale rondes van acht kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26