bianche sport 125 0^^ -6 Li Jiao: geen controle, geen power, geen snelheid Barcelona voor derde jaar op rij kampioen Veel clubs onder verscherpt toezicht n ra M Telfort zakelijk OpMaat 5 U 55 Eén mobiele bundel voor het IJf 'f® hele bedrijf Huldiging op Museumplein bij titel Ajax Werkt in je voordeel donderdag 12 mei 2011 Pieter Weening is de zesde Nederlan der die de roze leiderstrui in de Ron de van Italië mag dragen. Crash Slagter Tom-Jelte Slagter heeft in de vijf de etappe een gebroken oogkas en een hersenschudding opgelopen. Dat bleek na een bezoek aan het ziekenhuis, waar de Nederlander zich liet onderzoeken na zijn val. Slagter ging in de rit van Piombino naar Orvieto zo'n vijftien kilometer voor de finish hard onderuit. De 21-jarige renner, die debuteer de in de Giro, bleef lang op het wegdek liggen. Hij hield geen hersenletsel over aan de crash. foto Alessandro Trovati/AP door door Koen de Vries ROTTERDAM - Het is leuk, zo'n WK in eigen land, maar de spelers maak je er niet blij mee. Tafelten nissen voor eigen publiek zorgt voor extra stress en mindere pres taties. Kijk naar Li Jiao. De Chine se Nederlandse ging gisteren op het WK in Rotterdam ten onder aan de druk. 's Morgens overleefde ze een moei zaam gevecht tegen een Australi sche, 's middags, toen een plaats bij de laatste zestien binnen bereik was, kwam Li Jiao nooit in haar spel. De voor Spanje uitkomende Chi nese Shen Yanfei - een speelster met zwembandjes - legde haar te kortkomingen genadeloos bloot en won met 4-1. Merkwaardig was wel dat Li Jiao na afloop niet wilde bevestigen dat ze te gespannen was geweest. Wellicht vond ze dat ze haar zwak tes niet mocht tonen. Dat deden anderen daarom voor haar. Li's be geleider Herman Friskes vond zijn speelster gisteren onherkenbaar. „Vanmorgen had ze last van haar maag en was ze misselijk. Een dui delijk geval van spanning. Veel ta feltennissers spelen nu eenmaal lie ver de Open Poolse of Open Kore aanse dan een WK in eigen land. Jiao had vandaag geen controle, geen power en geen snelheid." Ook Shens coach Peter Engel zag een andere Li Jiao: „Shen Yanfei kreeg in de eerste game een enor me steun in de rug toen ze zag dat Li Jiao zenuwachtig was", vertelde de Duitser die van 1994 tot 1999 bondscoach van Nederland was. Hij had meteen in de gaten dat de ZEIST - Zestien clubs uit het betaal de voetbal staan onder verscherpt toezicht van de KNVB. Ten opzich te van de vorige publicatie, half de cember, zijn NAC Breda en FC Em- men nieuw in categorie 1. De clubs uit die laagste categorie dienen op basis van een goedge keurd plan van aanpak binnen drie jaar orde op zaken te hebben gesteld, anders dreigen ze hun li centie voor het spelen van betaald uitgedokterde tactiek zijn vruch ten af ging werpen. „Zo gespannen heb ik Jiao nog nooit gezien. Spelen in eigen land kan blijkbaar moeilijk zijn." Engel gaf zijn 31-jarige pupil, sinds de geboorte van haar eerste kind in 2009 kampend met een chro nisch overgewicht, opdracht de meeste ballen met veel kracht diep in de backhand te spelen. Dat leg de het anders zo geoliede spel van Li Jiao helemaal stil. Engel: „Het stond 2-2 in de onderlinge duels. Ze waren allemaal heel spannend, maar dat was vandaag anders." 's Morgens, in haar ontmoeting in de tweede ronde met de Australi sche Lay Jian Fang (37), tekende zich de tegenvaller voor Li Jiao al af Ze had grote problemen met het afwijkende spel van Lay en keek al snel tegen een 2-0-achterstand aan. „Na twee games kreeg ik in de gaten hoe ik het moest aanpak ken", keek Li Jiao terug. Dat bleek. Toen ze het juiste recept gevonden had, won ze vier games op rij: 4-2. Toen was bondscoach Chen Zhi- bin nog redelijk tevreden. „Ik vind het knap dat Li rustig is gebleven", keek de in Duitsland woonachtige Chinees terug. Later was het met die tevredenheid helemaal gedaan. Chen kreeg het in een time-out tij dens de partij van Li tegen Shen aan de stok met zijn pupil en toon de haar daarna geen blik meer waardig. Nederland heeft nu nog één ijzer in het vuur op het WK tafeltennis. Het is Li Jie, die zich dankzij een 4-2-zege op de Japanse Hiroko Fujii plaatste voor de achtste fina les van het vrouwenenkelspel. De spelers van Barcelona vieren uitbundig het kampioenschap. foto Fernando Bustamante/AP VALENCIA - FC Barcelona heeft gis teravond voor het derde seizoen op rij de Spaanse landstitel vero verd. Het elftal van trainer Josep Guardiola had bij Levante genoeg aan een gelijkspel: 1-1. Real Ma drid, dat vorige maand ten koste van Barcelona de nationale beker veroverde, heeft: twee wedstrijden voor het einde zes punten achter stand. De onderlinge resultaten tussen beide clubs zijn in het voor deel van Barcelona. Seydou Keita kopte, na een mooie pass van Xavi, Barcelona in de eer ste helft op voorsprong. Na een fout van Gerard Piqué (en doel man Victor Valdes) maakte Felipe Caicedo kort voor rust gelijk. Ibra him Afellay had in de kampioens wedstrijd een basisplaats. Het was voor Barcelona de 21e landstitel uit de geschiedenis. De club kan zich nu volledig richten op de finale van de Champions League eind mei tegen Manchester United. Van de tot dusverre 36 ge speelde wedstrijden verloor Barce lona er slechts twee, terwijl vijf duels onbeslist eindigden. Barcelo na maakte liefst 92 doelpunten en kreeg er maar twintig tegen. Lio nel Messi is de topscorer bij de Ca talaanse club AMSTERDAM - Als Ajax kampioen wordt, wordt het elftal zondag na de wedstrijd tegen Twente gehul digd op het Museumplein in Am sterdam. Mede omdat Ajax voor de dertig ste keer kampioen kan worden (en 'de derde ster' op het shirt ver dient), verwacht de gemeente ze ker 50.000 supporters op het plein. Ajax en sponsor Aegon dragen fi nancieel bij aan de huldiging. De wedstrijd tegen Twente is niet te zien op het Museumplein. van 36,40 voor maar voetbal kwijt te raken. AZ en MW behoorden tijdens de vorige meting nog tot categorie 1, maar zijn nu ingedeeld in categorie 2. Tot de meest gezonde categorie 3 behoren vijf clubs: FC Ttoente, VW-Venlo, Go Ahead Eagles, Tel star en FC Volendam. In categorie 1 zitten zeven clubs uit de eredivi sie: Excelsior, Feyenoord, NAC Bre da, NEC, Roda JC, Vitesse en het gedegradeerde Willem U. Gratis Sony Ericsson Xperia™ are Incl. 16 GB geheugenkaart 3 Q 1 9: 3 telfort.nl/zakelijk 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25