het doen effeweg.nl I zeeland 23 Vlissingse huisarts heeft weer ziekenhuisplannen Praat mee over macht en kracht van sociale media supervoordelige busreizen SUPER SUMMER SALE Winnaar BOEDAPEST, BALATON EN POESTA ROME EN MILAAN OF WAT DACHT U VAN: Kijk op vivivi.effeweg.nlof bel 0529 - 46 96 67 donderdag 12 mei 2011 welkom zijn. Hoe metsel ik een vervallen regenput op, wat is het recept voor nieuwe voegen, waar mee moet ik het hout van mijn schuur behandelen, hoe maak ik een nieuwe mendeur. Met talrijke foto's en tekeningen. Om het belang van juist de kleine elementen van een bouwwerk te laten zien, geeft Rothuizen een rondleiding op een boerderij aan de Westdorpseweg bij'Baarland. Een bordje bij de oprit vertelt dat de woning uit 1630 stamt, de aan het huis vastgebouwde schuur uit foto's Mechteld Jansen 1700. Hij wijst op de bijgebouwen: een varkenskot en een wagen schuur. „Met zijn allen vormen ze een organisch geheel. En vaak met verrassende details." Zoals de ron de, getraliede ventilatieramen in het varkenskot. De boogjes boven de vensters zijn met twee soorten steen gemetseld, om het geheel net iets voornamer te maken. In een boog boven de deur zit een sluitsteen met het jaartal 1898. De wagenschuur heeft lattendeuren, zodat de wind erdoorheen kan bla zen om de wagens te drogen. De planken zijn met koolteer behan deld, dat verwarmd door de zon blaaspatronen heeft gevormd. Pal voor de wagendeuren is een deel van het erf met kinderkopjes gepla veid, precies de plek waar vroeger de paarden moesten aanzetten. In de schuur met rieten dak zor gen eeuwenoude staanders, dekbal- ken en schoren voor stabiliteit. „Het hout lijkt verpulverd", zegt Rothuizen, „maar je krijgt er nog geen spijker in." Om even later en thousiast te vertellen hoe elegant het dak bij de mendeuren wordt opgelicht. Het woonhuis is duide lijk twee keer uitgebreid. De Zeeuwse moppen in het eerste deel zijn waarschijnlijk afkomstig van het kasteel Hellenburg. Som mige stenen kregen tijdens het bakproces door het zout in de klei een glazuurlaag. De formaten zijn zo verschillend, dat het volgens de architect bijna wel sloopsteen moet zijn. In de buitenmuur zit een opvallend groot aantal ankers. Omdat er graan Op zolder werd be waard - relatief veel gewicht - wer den er extra balken aangebracht. Rothuizen: „Dat soort kleine ele menten geeft schaal aan zo'n boer derij. Het zijn leestekens, waar door je het verhaal van het geheel beter gaat begrijpen." De gids voor instandhouding en herstel van kleine historische elementen in Zeeland wordt vrijdag 13 mei gepresen teerd op Hof Werendijke bij Zoutelan- de. Uitgave Stichting Landschapsbe heer Zeeland, de complete ringband kost 25,- euro, losse bladen 1,- euro. Opvallend veel muurankers MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg vindt van daag een debat plaats over de in vloed van sociale media als "Rvit- ter, Hyves en Linkedln. Het debat, dat aansluit op de Maand van de Vrijheid, duurt van 16.00 tot 18.00 uur. ledereen is welkom en mag meepraten. In het panel zitten Flip Feij, blogger en oud-hoofdredac teur van Omroep Zeeland, Katinka de Bakker, docent nieuwe media aan de Hogeschool Zeeland en so ciale media-deskundige en onder nemer Ame Hulstein. Wie niet bij het debat kan zijn, kan zijn in breng ook via twitter geven. Ge bruik dan de hashtag frvrijheidzld Sluitsteen met jaartal Makelaar op het varkenskot VLISSINGEN - De Vlissingse huis arts Raymond Mookhram zegt plannen te hebben voor een vol waardig ziekenhuis in Vlissingen. Hij wil de acute zorg, de intensive care en de verloskundige zorg te rug op Walcheren. Twee jaar geleden zei Mookhram dat hij het ziekenhuis Walcheren wilde kopen, met steun van een in vesteerder. Nu denkt hij aan of een samenwerkingsverband met het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ), óf een nieuw zieken huis, dat wel in het huidige zieken huis zou moeten komen. Mookhram zegt partners te heb ben, maar hij wil niet kwijt wie dat zijn. „Maar het is meer dan één partij." Voor een samenwer kingsverband met het ADRZ zou volgens de huisarts dertig miljoen euro nodig zijn. De huisarts vindt dat het met de omzet van het ADRZ, 160 miljoen euro, mogelijk moet zijn om ook in Vlissingen een compleet pakket aan zorg aan te bieden. „Als het Admiraal De Ruyterziekenhuis het niet doet, komt er een concurrent. De markt op Walcheren is er groot genoeg voor." Mookhram is serieus, zegt hij. „Dit is geen lucht ballon. Ik denk dat de kans van sla gen vijftig procent is." AWARDS 2011 Beste en populairste stedentrip aanbieder "QïöëkwjeTssïp 3 dagen Antwerpenv.a. €79,- Vertrek o.a.: 17,19. 23, 25, 27,31 juli. 2, 4 aug 4 dagen Parijsv.a. €119f- Vertrek o.a.: 5, 8,11, 20, 26 juli, 4, 13,16, 28 aug 4 dagen Berlijnv.a. 119r- Vertrek o.a.: 1,13, 16, 22 juli, 3,12,18, 27 aug 4 dagen Londenv.a. 149f- Vertrek o.a.: 3, 9, 18, 27, 30 juli, 2, 5,17, 23, 29 aug Breng een bezoek aan de Hongaarse hoofdstad Boedapest en maak kennis met de prachtige bezienswaardigheden. Geniet van het mooie Balatonmeer en ontdek het graslandschap De Poesta tijdens een koetsrit. hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadsrondrit Boedapest een Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcai o.l.v. gear j Begin deze busreis met een bezoek aan de kunststad Florence en bekijk het beroemde Ponte Vecchio. Laat u verrassen door de vele beziens waardigheden in Rome en kom tot rust op één van de gezellige terrassen. Sluit de reis af met een bezoek aan modestad Milaan. 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner en vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Wellness Tsjechiëv.a. €269,- 8 dagen Barcelona en Spaanse kustv.a. €429,- 10 dagen Karinthië, Wörthersee en Pörtschach.v.a. €529,- VX Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. JÊi sgr Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €.17,- reserveringskosten per boeking. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23