iPad verlost raadsleden van pakken papier 'Zo 't komt, komt het i8l zeeland Klokslag acht begint het evacueren Wijk Griffioen heeft eindelijk zicht op permanent buurthuis INFORMATIE Vlissingse raad gaat digitaal ZIE JE NU WEL, BINNEN 2 MINUTEN.' MEEST GELEZEN EVACUATIE Op 31 mei moeten 174 Westkappelaars hun huis uit vanwege de bomruiming. Maar het merendeel maakt zich niet echt gro te zorgen. 'We zien wel wat er gebeurt' is de algemene reactie. Ontruimingsgebied Vlissingse bieb viert Annie MG Schmidt-dag Prescan donderdag 12 mei 2011 door Maurits Sep VLISSINGEN - Het is gedaan met de dikke stapels raadsstukken, nota's en dossiers voor de Vlissingse raadsleden. Ze krijgen allemaal een iPad. Volgens het college van B en W is de aanschaf ervan net zo duur als de jaarlijkse besparing op drukkosten en verspreiding van alle papieren stukken. Behalve raadsleden krijgen ook commissieleden, wethouders en de burgemeester een iPad. Vlissin- gen moet er 45 kopen. Zodra ze binnen zijn, wordt in één keer ge stopt met het drukken en versprei den van papieren stukken. Media en andere belangstellenden krij gen de stukken dus óok niet meer. Zij moeten die zelf opzoeken op in ternet en printen, als ze dat wil len. De gemeente wil niet alleen bespa ren op kosten, papier en milieu, maar vindt de iPads ook prakti scher (lichter in gewicht, de stuk ken zijn sneller te verspreiden). Een proef met e-readers, een initia tief van de Partij Souburg-Rit- them, was minder succesvol. Die apparaten zijn minder gebruiks vriendelijk en bladeren gaat te langzaam, waren de conclusies van de groep proefpersonen. De iPads blijven trouwens eigen dom van de gemeente. Raads- en commissieleden krijgen het appa raat in bruikleen. Die regeling is zo gemaakt omdat sommige partijen in de gemeenteraad bezwaren had den tegen de verplichte aanschaf van iPads. Aanvankelijk zou de ge meente de apparaten kopen en moesten raadsleden die deels zelf betalen en deels vergoed krijgen via een gemeentelijke regeling. Met name Christenunie en POV vonden dat niet juist. Zij stelden dat zij als volksvertegenwoordiger het recht hebben alle benodigde in formatie voor hun raadswerk gra tis te krijgen! Het college voert daarom de bruikleenregeling in. Ook de raadsleden in Middelburg krijgen sinds enige tijd hun stuk ken digitaal en hebben daarvoor een iPad gekregen. Net als in Vlis- singen hebben zij het apparaat in bruikleen gekregen van de ge meente. In Middelburg worden de stukken voor anderen dan raadsle den - zoals de media en vaste vol gers van de raad - overigens nog wel op papier verstrekt. In Veere zijn nog geen concrete plannen, maar wordt er wel over nagedacht. 1Hoogaars te water gelaten (foto) 2. Nieuwland vanaf N57 onvindbaar 3. Bouwvakker gewond in Middelburg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Annemarie Zevenbergen Hij zit achter een indus triële naaimachine, om ringd door lappen zeil. Merijn Kulker (26) heeft een zeilmakerij aan d' Arke in Westkapelle en hij moet zijn werkplaats dinsdag de 31e verlaten voor de bomruiming. Zijn vader Leo zit in hetzelfde pand met een pottenbakkerij en ook hij moet dus noodgedwongen een werkonderbreking inlassen. Merijn: „Ik baal er niet erg van. Maar m'n naaimachine kan ik niet meenemen, dus ik heb verplicht een vrije ochtend. Of ik naar de opvang in Westkapelle Herrijst ga? Weet ik nog niet. Waarschijnlijk ga ik naar vrienden, maar ik denk dat ik nog wel even een kijkje neem in het verenigingsgebouw." De reactie van Merijn is overigens tekenend. Veel bewoners die nood gedwongen huis en haard moeten verlaten voor de bom, reageren vrij laconiek. Bang is ook eigenlijk niemand; 'het zal wel goed gaan', hoor je vrijwel overal. De belang rijkste vraag lijkt te zijn, 'wat doe ik al die tijd?'. Dat vraagt Ina Verhage (65) zich dan ook af, comfortabel zittend in haar woonkamer aan de Jakob Brasserstraat. „Zal ik maar een boek meenemen straks. Ik kan dan geen huishoudelijk werk doen, want ik mag m'n huis niet in. Dus wat dan?" Lachend: „Stof zuigen in Westkapelle Herrijst ga ik echt niet doen hoor." Ina en haar man Piet (66) gaan samen met zoon Theo (41) dus wel naar het verenigingsgebouw aan de Markt. Theo is door een spierziek te gekluisterd aan een rolstoel. Hij constateert heel nuchter: „Daar kan ik tenminste met m'n stoel naar binnen, dat gaat niet overal. Ik heb er allemaal niet zo'n moeite mee. Ik moet alleen wel wat eer- Achterweg: huisnummers 1 t/m 7. d'Arke: 1 t/m 24. De Baan: 1, 2, 3 en 10. De Casembrootstraat: 22, 22A, 24,26, 26A en 35 t/m 51. Jakob Brasserstraat: 2 t/m 37. Kloosterstraat: 1 t/m 15. Ridderkerklaan: nummer 1. Utrechtsestraat: 1 t/m 10. Voor woningen die grenzen aan het evacuatiegehied, een aantal huizen aan de Zuidstraat geldt dat de bewoners hun pand niet via de achterzijde mogen verlaten. De politie sluit het gebied af en controleert gedurende de ruiming. der opstaan dan normaal. Om een uur of zes denk ik." Vader Piet laat het allemaal over zich komen. „We gaan daar ge woon naartoe en we zien wel. Een boek mee? Dat heeft niet veel zin denk ik. Van lezen kom toch niks. Het wordt vast een kippenhok daar." Piet vraagt zich wel af waarom er niet meer explosieven gevonden zijn. „Er moet hier veel meer van dat grote spul liggen. Vreemd dat ze dat nog niet gevonden hebben. Je ziet wel wat van die hobbyisten bezig. Van de week zag ik er nog één met z'n detectortje bezig. Maar ja, die zoeken altijd overal. De meesten zijn hier nu wel weer vertrokken." Buurvrouw Marjan de Pagter loopt ook nog even aan. Samen met hondje Dinky. „Ik ga gewoon werken en heb wel oppas geregeld voor Dinky. Ik begin altijd 's och tends vroeg dus ik heb er verder geen last van. Wel grappig, op de dag van de evacuatie woon ik hier precies drie jaar. Ik maak me geen zorgen, voor ons is alles goed gere geld. Maar de mensen die het ech te werk moeten doen, dat is een ander verhaal." Ina besluit wijsgerig: 'Zo 't komt, komt het'. En een ieder gaat over tot de orde van de dag. De zon schijnt immers en de was wacht. door Annemarie Zevenbergen Om acht uur 's ochtends moeten honderd panden in acht Westkapelse straten geëvacu eerd worden. Dit betekent huis uit, deur op slot en tot twee 's middags uur elders onderdak vin den. Dat klinkt simpel maar de praktijk is iets inge wikkelder. Daar komen registratieformulieren, verze geling van de panden en politiebewaking aan te pas. De politie gaat om acht uur het te evacueren gebied in en zet dat af zodat er geen verkeer meer in kan. Daarna gaan de agenten huis aan huis langs. Samen met de bewoner wordt het pand afgesloten en door de politie verzegeld. Als een huis verzegeld is, kan de bewoner niet meer terug tot de ruiming voorbij is en het gebied is vrijgegeven. Alle deuren en ramen kun nen overigens gewoon dichtblijven. Vanwege de af dekking van de bom met containers is er geen groot luchtdrukverschil bij een explosie. Er wordt geadvi seerd om zelfs rolluiken te sluiten als extra beveili ging. Mensen die eerder weggaan, bijvoorbeeld van wege werk, moeten dat vantevoren kenbaar maken via het registratieformulier dat de gemeente aan be woners heeft gestuurd. Op dat formulier kan een ieder verder aangeven of er gebruik gemaakt wordt van de opvang van de ge meente (al dan niet met huisdier) en of er vervoer naar die opvang nodig is. De gemeente Veere heeft die opvang geregeld in het verenigingsgebouw West kapelle Herrijst aan de Markt. Total Body Scan APK voor het lichaam Er is al een Total Body Check-Up voor €495,- Vraag naar onze speciale aanbieding VLISSINGEN - Annie M.G. Schmidt zou vrijdag 20 mei honderd zijn ge worden. Dat wordt zaterdag 21 mei gevierd in de bibliotheek van Vlis- singen, waar Schmidt tijdens de oorlogsjaren directrice was. Het kinder- en tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool liedjes van Schmidt. Daarna wordt bekend ge maakt welke scholier de mooiste Annie-creatie heeft gemaakt.' Flip van Duijn, de zoon van de beroem de kinderboekenschrijfster, komt de prijs uitreiken. Zondag 22 mei is er de afsluiting van een voorlees- estafette door het hele land. Dat is tussen 18.00 en 20.00 uur in zorg centrum Ter Reede. door Theo Giele MIDDELBURG - In 2014 gaat een langgekoesterde wens in vervul ling voor de Stichting Griffioen De Wijk in Middelburg. Dan kan het tijdelijke door portakabins gevorm de onderkomen worden verruild voor een definitief buurthuis. Zorgstroom gaat ter vervanging van de huidige huisvesting op het Swerf-rustterrein een 'breed woon zorgcomplex' bouwen aan de Grif fioenstraat. In dat complex krijgt ook de wijkvereniging de ruimte. Het Middelburgs college van burge meester en wethouders stelt de raad voor om hierin 250.000 euro te investeren en daarna jaarlijks 7500 euro bij te dragen aan de kos ten van het uitbaten van het buurt huis. De stichting, die in 1999 werd op gericht vanuit het wijkcomité, wacht al jaren op permanente huisvesting. Een oude schaftkeet was de eerste thuisbasis van de stichting. In 2004 kwam een oude school aan de Olmenlaan vrij. Die diende als wijkgebouw. Dat duur de niet lang. In 2006 ging dat ge bouw tegen de vlakte en werd een semipermanent gebouw in ge bruik genomen. Plannen voor een woonservicezo- ne met een welzijnsruimte kwa men tot op heden niet' van de grond. Om de stichting toch de ruimte te bieden, plaatste de ge meente in september vorig jaar acht portakabins naast de vijf die er al stonden. Met onder meer steun van het Oranjefonds konden die worden ingericht. Een echt, permanent wijkcentrum in de Griffioen is de grote wens van de stichting. Tijdens een en quête in 2009 onder buurtbewo ners stond 'een hart in de wijk' bo venaan delijst met verlangens. In de vergadering van 6 juni be slist de Middelburgse gemeente raad over het beschikbaar stellen van het geld voor het buurthuis. www.PRESCAN.nl Bti Gratis (24u per dag) 0800 - 7737226

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18