Zeeland PZC Turbo-rotondes bij viaduct A58 PZC Geen snoep maar fruit op school Knopen WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 Toen Was Geluk Heel Gewoon pzc.nl/webwinkel almanak Donderdag 12 mei 2011 Bomruiming brengt Westkappelaars niet uit hun evenwicht 17 Blijf eens wakker en kijk hoe je kind thuiskomt van stappen Tip? walcheren@pzc.nl SCHROEWEC Provincie past knooppunten bij Middelburg eind 2012 aan door Theo Ciele MIDDELBURG - De provincie wil de rotondes in de Schroeweg bij de A58 in Middelburg ombouwen tot 'turbo-rotondes'. Dat wil zeggen dat ze breder wor den en dat de route op de rotonde wordt veranderd. De werkzaamhe den staan voor het najaar van 2012 in de planning. De rotondes werden eind 2000 op geleverd. Ze vervingen de onveili ge kruisingen waarop de op- en af ritten van de A58 en de weg van Middelburg-Sloegebied samenko men. Al vanaf het begin was er kritiek op het ontwerp. Verkeer moet al voor het de rotonde oprijdt een rij richting kiezen. Op de rotondes zelf zijn de banen fysiek geschei den door opstaande randen. Dat le vert voor vrachtverkeer soms pro blemen op. Na de opening van de Westerschel- detunnel in 2003 werd het aanzien lijk drukker op de rotondes, om dat ook verkeer richting Terneu- zen via deze weg ging rijden. Sinds de opening van de N57 en het vervallen van de afslag van de A58 bij de Roode Leeuw, moet ver keer van en naar Nieuw- en Sint Joosland via de zuidelijke rotonde. Er is een extra afslag gemaakt die aansluit op de Weizichtweg, Ook landbouwverkeer neemt deze rou te richting Middelburg. Dat heeft de situatie op de rotondes nog ge compliceerder gemaakt. De werkzaamheden maken deel uit van het actieprogramma in het verkeer- en vervoersplan van de provincie Zeeland. De kosten van het werk zijn begroot op 600.000 euro. VLISSINGEN - Op de Frans Naere- boutschool in Vlissingen krijgen leerlingen drie dagen per week schoolfruit in de pauzes. Het is een initiatief van twee moeders, Sari Verkuijl en Lotta Ivert, die ook in de ouderraad van de Vlis- singse school zitten. „Er werd al een tijdje gepraat over snoep en koekjes in de pauze; chocolade koekjes in de pauze mocht bijvoor beeld al niet meer", legt Verkuijl uit. „Nu hebben we gekozen om zes weken lang een proef te doen met schoolfruit, gesubsidieerd door de Europese Unie." De leerlingen krijgen op woens dag, donderdag en vrijdag school fruit. „Het is elke week weer een verrassing: we hebben nu onder andere al mandarijnen, appels, pe ren en tomaten gehad." De school wil dit project graag doorzetten, maar na deze zes proefweken moet dan wel een sponsor gevonden worden. „Zon der sponsor kost het 25 euro en dat is voor de ouders wat veel." Bekijk ook de video op www.pzc.nl GELOOF ME NOU, BINNEN 2 MINUTEN.' mmmtÊmmmammmmm 13 onvergetelijke sjansongs De komische rol van Sjoerd Pleijsier als Simon 'Vriendje' Stokvis, journalist van De Bruine Rotterdammer, wordt op zeer overtuigende wijze door Sjoerd neergezet in Toen Was Geluk Heel Gewoon. Als vriendje Simon Stokvis heeft Sjoerd nu een debuut album gemaakt: Toen Was Geluk Heel Gewoon. Deze cd bevat 13 herkenbare liedjes, waarop Simon Stokvis Nederlandse teksten beeft gemaakt, zoals o.a.: 'Rotterdam wordt wakker' op de melodie van 'Paris s'éveille' van Jacques Dutronc. Voor een overzicht van de liedjes kunt u terecht in onze web winkel. Adviesprijs 16,99 Lezersprijs 11,95* exclusief 1,95 verzendkosten categorie/cd's Tip? redactie@pzc.nl De man op leeftijd uit Nisse had zijn vrouw al herhaaldelijk gevraagd eens uit te zien naar een wit hemd met knopen in de hals. Maar het moest wel eenzelfde hemd zijn dat zijn moe der jaren, jaren, jaren geleden ook voor hem kocht, want die waren van goede kwaliteit. Zijn altijd liefhebben de vrouw zocht alle winkels in Goes en omstreken af, maar nergens een hemd met knoopjes. Met de warmte van de laatste weken deed het verlangen naar een hemd met knoopjes zich toch weer gelden. Zijn dochter besloot eens op het inter net te gaan speuren. Grijnzend kwam ze het resultaat van haar in spanningen melden: „je kunt ze gaan bekijken in het museum!" Verkleed als een aardbei en een ananas maken Sari Verkuijl (rechts) en Lotta Ivert leerlingen enthousiast voor het schoolfruit. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17