61 binnenland Volkstelling gebeurt in stilte workshops Kind dupe huiselijk geweld IED Studiedag: 'Innoveer en bepaal je sociale media strategie' "Social Media voor gevorderden" CBS Europese Unie wil van alle lidstaten weten hoeveel inwoners ze hebben Kom naar de workshop: 1 HElDeStem PZC Buschauffeur vindt lasergun politie Jeugdzorg zit in haar maag met fax dinsdag 10 mei 2011 De Europese Unie verplicht alle lidstaten dit jaar een volkstelling te houden. In Nederland hoeft niemand van deur tot deur; het CBS weet alles al. door Dick Hofland Privacy is dood. Bezwaren tegen een volkstelling, zo als bij voorgaande edities, zijn overdreven, zo ze er al zijn. „Op Facebook en Hyves kom je in een halve minuut al meer EINDHOVEN - Een oplettende bus chauffeur heeft zondagmiddag in Eindhoven een lasergun gevon den die door de politie in de berm was achtergelaten. Een woordvoerder van de politie heeft dat gisteren bevestigd naar aanlei ding van een bericht op de inter netpagina van het Eindhovens Dagblad. Volgens de politie bleef de laser- gun liggen toen agenten zondag over iemands leven te weten", zegt Peter Doorn. Hij is sociaal geograaf bij Data Archiving Network Servi ce en houdt zich onder andere be zig met volkstellingen. De Europese Unie schrijft voor dat alle lidstaten dit jaar een volkstel ling houden. Daarvoor zijn deze week in Duitsland tachtigduizend enquêteurs op weg gegaan, maar in Nederland zal niemand iets van een telling merken. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) doet dat in alle stilte en noemt het zelf een virtuele volkstelling. Door het koppelen van allerlei be standen rolt er een beeld uit over Nederland waar het gaat om za ken als gezin, werk, inkomen, on- tijdens een snelheidscontrole een motorrijder moesten achtervol gen die hun stopteken negeerde. Na een korte maar hevige achter volging kon de motorrijder wor den aangehouden. De motor bleek gestolen. De agenten zeggen dat de lasergun in de hectiek is blijven liggen. De buschauffeur die de lasergun vond, belde de politie. De politie heeft het apparaat opgehaald. derwijs en opleiding. Voor nog geen 10 procent van de kosten voor een ouderwetse telling. „In Nederland kan dat omdat de gegevens centraal zijn geregis treerd", zegt Doom. „In Duitsland heb je te maken met deelstaten die niet alles op dezelf de manier registreren. Een ouder wetse telling levert dan een beter beeld op." Hij verwacht geen weer stand meer tegen welke telling ook, want het idee dat Big Brother alles en iedereen in de gaten houdt en dat dat kwa lijk is, is volgens hem volkomen achterhaald. MIDDELBURG - Waarnemend direc teur Loek Schipper van Bureau Jeugdzorg Zeeland noemt het be treurenswaardig dat gevoelige in formatie over het proces rondom het meisje van Nulde op straat is komen te liggen. Dat zei hij giste ren tegen Omroep Zeeland. Daar kwam gisteren een faxappa raat binnen dat zaterdag te koop was aangeboden op een rommel markt in Middelburg. Een man uit Zevenbergen kocht het apparaat „Het hele idee over privacy is ver anderd met de komst van de nieu we media en vergis je ook niet in wat bedrijven allemaal over ons weten. Bovendien zijn de meeste vragen niet bedreigend. Het enige onderwerp dat wat gevoelig ligt, is etniciteit. Als één van je ouders bij voorbeeld afkomstig is uit het bui tenland en jij in Nederland bent geboren, sta je toch geregistreerd als allochtoon. Niet iedereen heeft daar een probleem mee, maar er zullen vast mensen zijn die liever als autochtoon geregistreerd staan. Dus als je op dit punt een goed beeld van de bevolking wilt heb ben, moet je specifieker onderzoek doen." en zag de informatie op de afdruk- rol. Het apparaat was vroeger van een bedrijf in Ritthem. Waarnemend directeur Loek Schipper laat weten dat tot op de bodem te willen uitzoeken. „Het kan dat een bekende van ons daar was en gevraagd heeft die informa tie daarheen te faxen", zo laat hij aan de omroep weten. Omroep Zeeland maakt vanwege de gevoeligheid van de informatie niets bekend over de inhoud. UTRECHT - Als kinderen getuige zijn van geweld binnen het gezin, is de kans groot dat ze daardoor la ter problemen krijgen. Datzelfde geldt als ze zelf slachtoffer zijn. De kans bestaat dat ze later zelf ge weld gaan gebruiken. Ook kunnen ze opnieuw slachtoffer worden, leerachterstanden oplopen en pro blemen krijgen in de sociale om gang- Dat concludeert het Verweij-Jon- ker instituut in een rapport over partnergeweld en opvoeden dat gisteren is gepresenteerd. Het rap port is opgesteld op verzoek van de vier grootste steden van het land. Het instituut ondervroeg honderd moeders en 84 jongeren over het onderwerp. De onderzoekers heb ben geen verschillen ontdekt in aard en ernst van het geweld bin nen autochtone en allochtone groepen. Wel ervaren allochtonen soms een groter taboe om over het geweld te praten. Ze kunnen daar door in een groter isolement belan den. Moeders zijn door het geweld vaak zo ontredderd dat ze moeite hebben hun kinderen goed op te voeden. Ook als het geweld is ge stopt, blijft het gezin de trauma's dragen. Kinderen kunnen op die manier belemmerd worden in hun ontwikkeling. Wm I§Wi ggSp^-j.-" - U kent de mogelijkheden van sociale media en bent actief op de diverse netwerken. Sociale netwerken helpen u om in contact te komen met relevante personen voor uw bedrijf. Maar u wilt meer en sociale media strategisch inzetten om uw innova tiedoelstellingen te bereiken. Geldt dat ook voor u? Wilt u online geen kansen laten liggen en sociale media strategisch inzetten? Bezoek dan de workshop 'Innoveer, en bepaal je sociale media strategie' Deze bijeenkomst is voor ondernemers, die meer willen met sociale media en kansen zien om te innoveren en er nu ook écht mee aan de slag willen. Deze studiedag wordt georganiseerd door De Ondernemer in samenwerking met Syntens. Datum en locatie: 16 juni 2011, Evoluon Eindhoven 13.30 uur -18.00 uur Dagvoorzitter: Anita de Haas, chef Economie Brabants Dagblad Het programma is als volgt; 13.30 - Ontvangst 14.00 - Introductie, Anita de Haas 14:15 - Introductie Sociale Media Strategie 15.00 - 5 Krachten Model van Porter, Ivo van Ham en Wim Heidens, Syntens 15.50 - Pauze 16.15 - Klantervaringscirkel en opdrachten. Ivo van Ham en Wim Heidens, Syntens 17.00 - Sluiting en gelegenheid tot netwerken Na afloop van de workshop is er gelegenheid tot netwerken. Deze studiedag is bedoeld voor alle ondernemers uit het MKB die meer willen weten over Social Media en hoe dit toe te passen in de online communicatiestrategie. De prijs per deelnemer bedraagt 125,- (excl btw) De studiedag gaat door bij 50 aanmeldingen Voor aanmelding gaat u vóór 8 juni 16.00 uur naar; www.pzc.nl/workshops Voor vragen kunt u een mail sturen naar workshops@bded.nl Over Syntens Syntens is op 1 januari 1998 opgericht op initiatief van het Ministerie van Economische Zaken. Een netwerk van gedreven adviseurs (landelijk 250) die weten hoe en waarmee je succesvol innoveert. Syntens helpt ondernemers vandaag om morgen zelf verder te groeien. Bovendien zijn de advieskosten voor rekening van de overheid en dus kosteloos voor Ondernemers. Die 250 adviseurs hebben gemiddeld 15 jaar advieservaring en zijn vooral afkomstig uit het MKB. Deze workshop wordt mede mogelijk gemaakt door: V www.syntens.nl De Ondernemer is een uitgave van onder andere: BRABANTS DAGBLAD www.brabantsdagblad.nl www.ed.nlwww.bndestem.nlwww.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6