Bultm Buuim 7 Fietszaterdagen PZ« .nl/abonnee Hemelvaart/ Pinksteren - Overnachten op Duinrell 25% KORTING dinsdag 10 mei 2011 I m I f In de maand mei organiseert Promotie Zeeland Delta in samenwerking met de VW's in Zeeland op vier achtereenvolgende zaterdagen een fietstocht. Via het fietsknooppunten- systeem worden de deelnemers door het Zeeuwse landschap geleid. De routes variëren tussen de 40 km.en 50 km. Onderweg worden diverse Fietscafés aangedaan en wordt de deelnemerskaart afgestempeld. Vorige week werd er gefietst op Tholen. Zaterdag 14 mei: Beleef het platteland van Walcheren. Startpunt: Uitspanning Oranje zon, Vrouwenpolder. Zaterdag 21 mei: De boer op in Zeeuws- Vlaanderen. Startpunt: Groede Podium, Groe- de. Zaterdag 28 mei: Producten en de cultuur uit de streek op Schouwen-Duiveland. Start punt: Recreatieboerderij van Langeraad, Kerkwerve. De natuur bloeit ook in Grijpskerke volop foto's Lex de Meester gaat. „Oh, dus bijen maken honing!", merkt een klein meisje op. Zo leer je nog 's wat, maar voor de fietsers is het zonovergo ten terras misschien het aantrekkelijkst. Er zijn heerlijke drankjes te krijgen, maar ook veel aparte ijssoorten: babbelaarijs, bolusijs en natuurlijk honingijs. „Met honing van onze eigen bijen", roept de imker ons nog na. We hadden niet anders verwacht. We vervolgen de route door via de Zwager- manweg naar Hoogelande te fietsen. Het is een pad waarin alle kenmerken van deze route samenkomen. Soms kun je kilome ters in de verte de duinen zien liggen, en soms heb je door de overhangende bomen het gevoel dat je door een klein zonnig bos rijdt. Het heerlijk geurende fluitenkruid en de bloeiende essen en meidooms langs de weg dragen hier aan bij. Aan het einde van dit pad wacht de histori sche kapel van Hoogelande. Het is een schitterende plek, met een groot grasveld, bloemenperken en een mooi uitzicht op de oude kapel. Via twee smalle weggetjes, de Meliskerkse- weg en de Mariekerkseweg, bereiken we het dorpje Klein Mariekerke. Daar bevindt zich een kaasboederij, onze derde tussen stop. In het winkeltje is natuurlijk kaas te koop, gemaakt van schapenmelk, maar ook rum, wijn, snoep en biologische hand-en gezichtscrème. „Bezoekers kunnen ook de boerderijdieren bezoeken", vertelt eigenaar Ko de Korte. „Koeien, kalfjes, lammetjes, konijntjes en twee grote Schotse Hooglanders. Ook is er een zonnig terras waar mensen alles kun nen krijgen wat ze maar willen." Voor de kinderen staan er trampolines, een speeltuin en een voetbalveld. Het laat ste deel van de route loopt via de lange Kloosterweg, waar de wind ons bijna van het zadel blaast, naar Aagtekerke. Dan rechtsaf terug naar Oostkapelle over de Aagtekerkseweg, omgeven door bloemen, meidoorns en hoge bomen, die voor scha duw en verkoeling zorgen. Rutger Snijder t m*m I -» Serooskerke De kapel van Hoogelande De route leidt langs weilanden vol dieren Duinrell; wist-u-dat... Duinrell bekend staat om het attractiepark en tropisch Tikibad; maar datje op Duinrell ook kunt overnachten; in comfortabele accommodaties 'Duingalows' je dan gratis toegang tot het attractiepark hebt, elke dag; en dagelijks gratis twee uur toegang tot het Tikibad (tussen 10.00-14.00 uur); een dagje uit nu een échte vakantie wordt; die nog steeds te kort is, als je kinderen mag geloven... Het park op vier kilometer van de kust van Wassenaar ligt; en een eigen bos- en duingebied heeft! We u een mooie korting bieden WASSENAAR De vanaf prijzen zijn als volgt: Hemelvaart 01-06 - 06-06 van 470,- voor 353,-* Pinksteren 10-06 -14-06 van 445,- voor 334,-* Midweek 06-06 -10-06 van 265,- voor 199,-* Deze voorbeeldprijs is o.b.v. een vierpersoons Comfort Basis Duingalow.* Prijzen zijn exclusief verplichte toeslagen voor schoonmaak, bedlinnen en toenstenbelasting. Boek nu online! Ga naar www.duinrell.nl/onlineboeken en boek Hemelvaart en Pinksteren met maar liefst 25% korting. Vul hiervoor bij stap 5 de actiecode: bspll in. Bellen kan op tel. (070) 5155 255 o.v.v. de actiecode. Kijk voor meer exclusieve aanbiedingen op: www.pzc.nl/abonneevoordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57