6| V ClLL Fietsroutes MAAND Adverteren? Stuur een mail naar: eropuit@pzc.nl Abonneren? Kijk op www.pzc.nl/abonneren Voor meer informatie en tips kijk op www.pzc.nl/eropuit In de mei maand staat uw krant boordevol lezersaanbiedingen, tips voor een dagje uit, informatie over festivals, fietstochten en nog veel meer! dinsdag 10 mei 2011 Fietsroutes op Walcheren van Promotie Zeeland Delta, verkrijgbaar bij de VW-kantoren: Mantelingenroute: 'deftige' fietsroute langs buitenplaatsen, omzoomd door mooie natuur (40 kilometer) Oostwateringroute: maakt onderdeel uit van de uitgave 'Walcheren, Beeld van het landschap' (36 kilometer) Middelburgse Havenroute: route langs Middelburg, Arnemuiden, Zanddijk, Veere, Kleverskerke (24 kilometer) Valkenissenroute: deze route voert langs het zuidelijk kustgebied van Walcheren (38 kilometer) Bunkerroute: een tocht langs de bunkers van de 'Atlantikwall' uit de Tweede We reldoorlog (32 kilometer) Dorpenroute: route langs de kust, langs duinenrijen, kreekruggen en poelgronden (55 kilometer) Imkerij Poppendamme verkoopt honingijs Nee, we hebben geen fiets tocht langs de zee gemaakt. En ook niet over de duinen, op de dijken of langs het Veerse Meer. We kozen er namelijk voor om een tocht dwars door het hart van Walcheren te ma ken. Een zelf verzonnen route van zo'n vijfen twintig kilometer langs de weilanden en door dorpjes die het midden van Walche ren sieren. Een gebied dat misschien wat minder voor de hand ligt. Ten onrechte, blijkt vandaag. De tocht, die we hebben sa mengesteld met behulp van het het Fiets- knooppuntennetwerk, begint in Oostkapel- le. Bij fietsverhuurbedrijf Geuze om pre cies te zijn. Het bedrijfje, dat voor de veran dering geen tochtige garage is maar een open boerderij omringt door bloeiende heggen en bomen, verhuurt naast fietsen ook bolderwagens, kidcars, skelters en trap karren. 'Genieten van het mooie Walcher- se landschap doe je gewoon op de fiets!', staat op de website te lezen. Dit bevel nemen we vandaag letterlijk, en we vertrekken via een smal weggetje dat uitkomt op de Kievitshoekweg richting Grijpskerke. Al snel blijkt dat we een per fecte dag hebben uitgekozen om de tocht te maken. De koele morgen gaat over in een warme middag, waardoor de kleuren in het landschap er door de felle zon op z'n mooist uitzien. Op de kleine paadjes die langs de weilanden lopen is het dood stil. Alleen het incidentele geloei van koeien en het getjilp van de vogels verbre ken de stilte. Via de Hondegemseweg gaan we verder richting Grijpskerke. De route loopt door het dorp, over de Mafiekerkse- weg om net voor Klein Mariekerke een scherpe bocht te nemen naar het gehucht Poppendamme. Hier is ook de Imkerij Poppendamme ge vestigd, waar we een tussenstop maken. In de imkerij kun je de bijen van de imker door een glazen wand van dichtbij bekij ken. Ook is er een winkel met alles wat je maar kunt bedenken op het gebied van bijen en honing. Voor kinderen is het een leerzame plek: er valt van alles te zien over hoe bijen leven en hoe een imker te werk 1 ■■■IP'» WH.'PII'I mn n ii«iiiiiciwni—i—i—H—i— TOEGANG VRIJ DINSDAG t/m 'ZATERDAG 10.00-17.00 ÜOR Aagtekerke Het fluitekruid ruikt heerlijk Deze routebordjes wijzen fietsers de weg Deze maand trekken we eropuit. In jyj g: Buiten wordt elke dinsdag van mei een fietstocht in een Zeeuwse regio ge maakt. Vandaag de tweede aflevering: fietsen op Walcheren. Domburg Meliskerke Zoutelande MEI NÉS!! MAAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56