kijktraining ZIE JE NU WEL, BINNEN 2 MINUTEN oomkikker kruipt gestaag uit diep dal Het Gors houdt voorjaarsmarkt 't Duumpje houdt planteninventarisatie Wayangpoppente zien in bibliotheek Werk Anne Mortier is langer te zien Zeeuwse Landschap voorzichtig positief dinsdag 10 mei 2011 TERNEUZEN Activiteitencentrum Zeeuwsch- Vlaanderen van stichting Het Gors houdt komende vrijdag voorjaars markt. Die vindt plaats aan de Haarmanweg 25. Er zijn onder meer producten van de eigen houtwerkplaats en de kaarsenmakerij te koop, gemaakt door mensen met een lichamelijke beperking. De markt duurt van 9.30 uur tot 15.30 uur. NIEUWVLIET Natuurbeschermingsorganisatie 't Duumpje houdt komende don derdag een plantentelling in Nieuwvliet. Iedereen mag meelopen. De telling begint om 19.30 uur. Start is aan de parallelweg, ten noorden van de Provincialeweg (vanaf Groede eer ste rotonde rechts en meteen links, vanaf Sluis tweede rotonde links en meteen links). Loof Segers Poppe OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP op 9 juni 2011 bij inzet en afslag in één zitting om 14.00 uur in Hotel Goes, A. Fokkerstraat 100 te Goes (ex artikel 1514 e.v. Wetboek Burgerlijke Rechtsvordering) to.v. één der notarissen van mrs. J.P. Loof, I.A.L. Segers en J.C. Poppe, notarissen te Terneuzen van: de (voormalige) winkel met toebehoren gelegen aan de B'eethovenstraat 20,22 en 24 te 4571 CP Axel, gemeente Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F nummer 2727, appartementsindex 1 Voor rekening van koper komen alle kosten, waaronder inzetpremie (1% van het hoogste bod bij inzet), adverten- tiekosten, exploot- en royementskosten, procureurskosten en de notariskosten. De veilingvoorwaarden (AWE en bijzondere voorwaarden) zijn vanaf heden ter inzage ten kantore van genoem de notarissen. Nadere informatie: www.veilingnotaris.nl en ten kantore van de notaris. Notarissen Loof Segers Poppe Contactpersoon: de heer mr. J.P. Loof. Claushof 2 4532 BB TERNEUZEN tgl 0115-617977 fax 0115-630216 e-mail: j.loof@notarissen-terneuzen.nl OOSTBURC Rob Wild exposeert momenteel zijn verzameling wayangpoppen in de bibliotheek in Oostburg. Wa- yang is een theatervorm uit Indo nesië en Maleisië, waarin poppen en schimmen centraal staan. De tentoonstelling is te zien tot en met 30 mei. TERNEUZEN De expositie met keramiekwerken van Anne Mortier, in De Passerelle in het stadhuis van Terneuzen, is verlengd tot 20 mei. Mortier toont nieuw werk, waar voor ze zich liet inspireren door 'waardeloos' verpakkingsmateriaal als golfkarton. door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - Het gaat redelijk goed met de boomkikkerpopulatie in West-Zeeuws-Vlaanderen. Hun aantal én leefgebied groeit. Dat laat stichting Het Zeeuwse Land schap weten. De boomkikker is al jaren een zor genkindje. Decennialang leefde het beestje op verschillende plaat sen in West-Zeeuws-Vlaanderen, maar sinds 1950 ging hun aantal achteruit. Het dieptepunt volgde halverwege de jaren negentig, toen er nog maar een paar hon derd geteld werden. Die zaten in drie van elkaar geïsoleerde groep jes: in de Kievittepolder bij Cad- zand en op de wallen van Re- tranchement en Aardenburg. Reden van de afname was het ont staan van een voor de beestjes on gunstige leefomgeving. De boom kikkers zijn wat dat betreft best veeleisend. Ze gedijen het beste in een halfopen, moerasachtig land schap, met zoet, ondiep water zon der vissen maar met veel onderwa terplanten. Het Zeeuwse Landschap kreeg in de jaren negentig het beheer van het grootste deel van de leefomge ving van de boomkikker in han den, en richtte zich daar op het creëren van een ideale omgeving voor het beestje. Nieuwe poelen werden aangelegd, oude veedrink putten opgeknapt en braam- en doornstruiken geplant. Ook verwij derde de stichting vijanden als de mususrat en de stekelbaars. Toen die aanpak in de leefomge vingen van de kikkers succesvol bleek, werden ook naastgelegen ge bieden op dezelfde manier aange pakt. Dat gebeurde met name rond Retranchement en Cadzand, zoals bij Fort Berchem, de Drieko ker, de Zwinpolder en de Willem Leopoldpolder. Het uiteindelijke doel: de genoemde, nu nog geïso leerde leefgebieden van de boom kikker met elkaar verbinden, zodat de groep minder kwetsbaar wordt. Dat lijkt aardig te lukken: de kik kers vanuit Retranchement en Cadzand zijn elkaar, met name via de Willem Leopoldpolder, inmid dels dicht genaderd. Aan de ande re kant zijn de beestjes inmiddels gevorderd tot de Zwinbrug, tussen Retranchement en Sluis. Het Zeeuwse Landschap hoopt dat ze uiteindelijk de sprong naar de Aar- denburgse wallen maken. kijktraining van Visio haalde zij opnieuw haar rijexamen, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49