Simpele taal is veel i8l zeeland Extra brandweerkazerne op terrein Zuidlandstraat Aardenburg moet weer bedevaartsoord worden Quicks Dikke bandenraces voor schoolkinderen School verkoopt ruim 2000 Antoniusbroden Gemengd koor houdt groot jubileumconcert Atelier Clijsen geeft een glasworkshop Dansmiddag voor 50+ van ouderenbonden Eerste tentoonstelling nieuwe bonsaiclub almanak TAALGEBRUIK 'Eenvoudig schrijven is een is een uiting van respect Rinus Willemsen verzorgt derde vertelmiddag dinsdag 10 mei 2011 KLOOSTERZANDE Stichting Promoot Kloosterzande houdt komende zondag een dikke bandenrace voor basisschoolleerlin gen. Er wordt een parcours uitge zet van een kilometer lang. De win naar van elke categorie mag mee doen aan de provinciale titelstrijd. De eerste wedstrijd start om 14.00 uur. Deelname is gratis. Inschrij ven kan vanaf 13.00 uur bij café De Kastanje aan de Cloosterstraat. AXEL De jaarlijkse broodactie van de ouderraad van de St Antonius- school in Axel leverde enkele dui zenden euro's op. Er werden ruim tweeduizend Antoniusbroden ver kocht. Een deel van de opbrengst gaat naar de Clinic Clowns, de rest van het geld wordt besteed aan een nieuw speeltoestel. Sophie uit groep 5 verkocht de meeste bro den. HOEK Gemengd koor Cantate Deo uit Hoek viert vrijdagavond het 35-ja- rig jubileum met een concert in de kerk in de Langestraat. Het koor telt 32 leden waarvan een achttal vanaf het begin lid is. Aan het con cert werken organist Adriaan Krij ger, de Strijkersgroep en het Ter- neuzens Kwartet mee. Gastkoor is het ensemble EnCORe uit Sas van Gent. Aanvang: 19.30 uur. TERNEUZEN Atelier Clijsen aan de Donze Visser straat in Terneuzen geeft morgen een workshop 'spelen met glas' voor kinderen en volwassenen. Deelnemers maken uit glas een ei gen kunstwerk en krijgen dat mee naar huis. De workshop begint om 14.00 uur. Deelnemen kost 5 euro. Opgeven kan via 06 48646014 of per mail: annanita@zeelandnet.nl TERNEUZEN De ouderenbonden in Terneuzen houden woensdag in samenwer king met Dansschool Kiel aan de mr. Haarmanweg een dansmiddag voor vijftigplussers. Er kan worden gedanst vanaf 13.45 tot 16.45 uur op muziek, verzorgd door het duo Henk en Leen. Ook niet-leden zijn welkom. Op woensdag 25 mei wordt het seizoen afgesloten met een buffet. HULST Bonsaiclub Shimpaku houdt zater dag 21 en zondag 22 mei een ten toonstelling bij tuincentrum Life and Garden aan de Absdaalseweg in Hulst. Het is de eerste grote ten toonstelling van de nog jonge club. Er zijn zestig bonsaibomen te zien. De Belgische keramist René Lecoq houdt een presentatie. Openingstij den: zaterdag van 10.30 tot 17.00 uur, zondag van 10.00 tot 15.00 uur. •ssmmmmmssm® door Wout Bareman TERNEUZEN - De brandweer in Ter- neuzen krijgt naast de grote kazer ne in de Koegorspolder een twee de, nieuwe kazerne voor een snel le uitruk in de stad. De gemeente koopt daarvoor een braakliggend terrein aan de Zuidlandstraat van woonstichting Clavis. Op die plek stond tot vorig jaar een flatgebouw. De brandweer maakt nu nog gebruik van de 'oude' kazerne aan de mr. Haar manweg, waar zich tot de verhui zing naar de Koegorspolder - half april - alle brandweeractiviteiten concentreerden. Brandweercommandant Jeroen Meijering: „Die gebouwen zijn in middels verkocht aan 'buurman' De Feijter, dus daar moeten we op termijn vertrekken. De nieuwe lo catie ligt centraal in de stad, dus dat is een prima plek. De kazerne wordt gebouwd aan de rand van het braakliggende terrein vlakbij de rotonde, aan de Guido Gezelle- laan." Hij verwacht dat de nieuwbouw eind volgend jaar in gebruik kan worden genomen. „Het wordt alle maal niet zo heel groot. Er wordt in ieder geval één blusvoertuig ge stationeerd en nog wat bijkomend materiaal." Met de nieuwbouw is, inclusief de grondaankoop, naar schatting acht ton gemoeid. De gemeente bekijkt nog of het ge bouw ook als wijksteunpunt voor de afdeling Realisatie en Beheer zou kunnen gaan dienen, naar het voorbeeld van de kazerne in de Koegorspolder. Daarover wordt la ter een beslissing genomen. Goed, ze waren twee maatjes te groot, maar de Middelburger kon de Quick-voetbalschoenen niet laten lig gen. Waren zijn eerste 'kicksen', die hij in '68 tweedehands had gekregen, ook niet van dit roemruchte merk ge weest? En gewoon zwart in plaats van die zuurstokkleurtjes die vedet ten van nu dragen. Twee maten te groot, maar met een paar extra dik- door Wout Bareman Hebben ze het van huis uit meegekre gen, hebben ze er voor doorgeleerd of is het gewoon een vi rus, dat bezit van je neemt zodra je jezelf ambtenaar mag noemen? Hoe dan ook, als ambtenaren de pen of het toetsenbord beroeren, leidt dat in veel gevallen tot nauwe lijks leesbare, vaak onbegrijpelijke, in juridische termen gedrenkte brieven, e-mails, formulieren, brochures en bekendmakingen. Een normaal mens kan er in de meeste gevallen geen chocola van maken. Wethouder Pim Broekhuysen (communicatie) van Terneuzen herkent de klaagzang-van 'de bur ger' over al die onleesbare schriftu ren, verzonden vanuit het stad huis. „Ik loop al een tijdje mee als bestuurder en ik herinner me dat ik, zeker in het begin als raadslid, veel moeite had met al die typisch ambtelijke termen. In die beginpe riode las ik bijvoorbeeld in één of ander ambtelijk stuk dat er plan nen waren om een aantal oude huisjes te amoveren. Goh, dacht ik, leuk. Ze gaan die woninkjes op knappen. Bleek dat 'amoveren' slo pen betekent. Wist ik veel!" Gemeentelijk communicatie-advi seur Daniël Rouw draagt een type rend voorbeeld aan. Hoe het niet moet: 'Ingevolge artikel 36 lid 5 Wij wordt het inkomen van de gehuwde, die geen recht heeft op de inkomensvoor ziening, verrekend voor zover het ge zamenlijke inkomen de norm over schrijdt die men zou ontvangen als men beide recht heeft op de inko mensvoorziening. Indien men geza menlijk een inkomensvoorziening zou ontvangen is de norm voor ge huwden ten bedrage van €1304,77 per maand, inclusief vakantietoeslag ad €65,22, van toepassing.' En hoe het ook, veel simpeler en begrijpelijker, kan: 'U mag samen een inkomen hebben van €1.304,77 per maand, inclusief een vakantietoeslag van €65,22. Al les wat hier boven komt, verrekenen wij met de uitkering van de heer X. Dit staat in artikel 7 en artikel 36 lid Tip? redactie@pzc.nl ke kousen moest het lukken. Het viel zwaar tegen. De bal ging alle kan ten op, behalve de goede. Dat was driejaar geleden. De Quicks bleven daarna werkeloos in de kast. Binnen kort heeft hij weer een toernooi. Zijn collega vroeg spottend of hij weer die 'Pipo-schoenen' aantrekt, „jazeker, en om ze te laten passen knip ik al maanden m'n teennagels niet meer!" 5 van de Wet investeren in jongeren (WIJ).' Tweehonderd van de zeshonderd ambtenaren van de gemeente Ter- neuzen gaan de komende maan den op cursus. Ze leren hoe je inge wikkelde wetsteksten en juridi sche termen kunt vertalen in voor iedereen begrijpelijk Nederlands. Broekhuysen: „Je ontkomt natuur lijk niet altijd aan bepaalde formu leringen, maar probeer het dan wel eenvoudiger weer te geven of uit te leggen. Iemand, die een brief krijgt van de gemeente, moet in één keer snappen waarover het gaat en niet, na vijf keer terugle zen, denken 'gooi maar in m'n pet'. Helder taalgebruik, daar gaat het om." Daniël Rouw noemt het 'een stukje dienstverlening', dat naar twee kanten voordeel biedt: de aangeschreven 'burger' snapt Henny de Koning beheert de postkamer op het stadhuis. Via hem HHlIlliilHBIIIIHnlMHIIIHiH lllllllil Willi lil' Hill lll'lll BIERVLIET - Heemkundige en dia lectliefhebber Rinus Willemsen uit Biervliet verzorgt vanmiddag de derde vertelmiddag, gewijd aan de geschiedenis van het dorp. Hij is ook mede-auteur van het boek Biervliet tussen eb en overvloed, over de periode 1840-1860. Ter sprake komen ditmaal de bouw van de molens De Harmonie en de Honingbij, de misoogst in 1845 (aardappelen), emigratie en de aan loop naar de bouw van de rk-kerk in Biervliet. Tenslotte staat Wil lemsen ook uitvoerig stil bij de twee recente opgravingen. De en tree is 4 euro en de 25 entreekaar- ten zijn te koop in het Winckeltje in de Maarleveldstraat. door Martijn de Koning AARDENBURC - Aan het eind van de Middeleeuwen was Aardenburg één van de bekendste bede vaartsoorden in Vlaanderen. En ook in de vorige eeuw wisten pel grims regelmatig de katholieke kerk te vinden om daar Maria te eren. Het bestuur van de rooms-katho- lieke kerk in Aardenburg wil de oude tijden doen herleven. Door middel van een aantal activiteiten moet het'stadje zich weer op de kaart zetten als pelgrimsoord. De eerste is komende zaterdag, met een stadswandeling (vertrek om 14.00 uur op de Markt) en de ope ning van een tentoonstelling in de katholieke kerk. De tentoonstel ling heet 'Van Steen tot Inktpot' en gaat over bedevaarten naar Aar denburg door de eeuwen heen. Paul Verbeek, deken van Zeeland, verzorgt vanaf 15.10 uur de ope ning. De expositie is te zien tot ok tober. De komende maanden volgen nog verschillende activiteiten met als thema bedevaart: een bedevaarts- dienst (15 juni), stadswandelingen (19 en 21 juli, 13 augustus), rondlei dingen in de kerk (28 juli, 4 augus tus) en een Maria-viering (14 au gustus).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46