geen overlopers' zeeland 119 Senioren rond Maria-Oord wijken voor nieuwbouw Dertig bewoners bij bijeenkomst 't Klooster Korting BRIÜM0DE zonnebril Geslaagde open dag Hansweertse Reddingpost Voorjaarsmarkt op plein van Randhof Sociëteit verkent wandelnetwerk Niet raak slaan bij Taiji Bailong Ball Lezing over erfelijke borstkanker in ADRZ Gratis bloedsuiker meten in ziekenhuis inclglazen enmonlui op de complete bril tilroeoptiek vanaf 115,00 brilmode contactlenzen walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tiiroe.nl twitter/tiiroeop kost, dus inclusief monteren en ar beidsloon. Want ja, mensen kijken op internet en zien dan hele ande re prijzen. Ze vergeten echter dat de band erop moet worden gelegd en in balans moet worden ge bracht. Daarvoor heb je speciale apparatuur nodig." Stanley zegt dat hij vaak net zo goedkoop is als de concurrent. „Ik heb gelukkig het voordeel dat ik niet afhankelijk ben van leveran ciers. Kijk, bij die ketens in autoser vice moeten ze van de producent hansweert - De Reddingbootdag bij de Reddingpost Hansweert is zaterdag door tal van donateurs en andere belangstellenden bezocht. Behalve met nuttige informatie over het reddingswezen, werden bezoekers ook vermaakt met kees jegooien, films over de Koninklijke Nederlandse Reddings Maatschap pij (KNRM), kinderspelen, hapjes en drankjes. De redders van het Hansweertse KNRM-station ga ven ook een demonstratie van het evacueren van een gewond beman ningslid via het water. Ook dat is wat de reddingspost Hansweert op de Westerschelde doet. Volgend jaar houdt de KN- RM-post weer een open dag. foto Ronald den Dekker gewoon duizend banden per maand omzetten, anders krijgen ze hun bonus niet. Ik heb daar geen last van." Afgelopen winter heeft hem dan geen windeieren gelegd. „Ik ben niet merkgebonden, heb geen wurgcontract bij de grote banden producenten. Door de grote vraag naar winterbanden wisten de Goe- se dealers niet hoe ze er aan moes ten komen. Velen klopten bij mij aan. Ik kon ze wel leveren. Ja, dat was een topperiode." Tien procent van zijn inkomen haalt Stanley uit zijn nevenbedrijf Auto Import Zeeland. „Ik krijg nogal eens zoekopdrachten, vaak voor premiummerken zoals BMW en Audi. Ik haal ze bij Duitse auto dealers, dus het zijn nooit schade auto's. Het scheelt soms wel 12.000 euro op een dure auto. Im port loont." Een vaste klant meldt zich aan de balie. Of hij een Audi A5 cabrio wil zoeken. Een zwarte graag. „Ik ga zo meteen even speuren." door Lilian Dominicus rilland - De besloten bijeen komst in hotel 't Klooster van Ril land voor directe aanwonenden over de huisvesting van arbeidsmi granten, is bezocht door circa der tig mensen. Op twee of drie perso nen na hebben wel de bewoners van de Gardiaanhof zich aan hun vooraf aangekondigde boycot van de avond gehouden. Directeur Rien de Jager van De Ja ger Detachering uit Yerseke, de nieuwe eigenaar van het histori sche pand, sprak achteraf van een 'constructief gesprek' met de aan wezigen. De Jager wil het hotel op korte termijn inrichten voor zijn buitenlandse - merendeels uit Por tugal afkomstige - werknemers. „Er zijn zowel positieve als negatie ve geluiden", zei hij. „Met de op merkingen uit de zaal willen we wat gaan doen. Zo denken we aan een verbreding van de groen strook tussen de huizen en het par keerterrein." Volgens bewoonster Anita Tukker, zelf 'niet tegen' de plannen, moe ten de afspraken vooral op papier worden vastgelegd. „Zoals bijvoor beeld dat ze niet op de balkons mogen. Dat hadden we laatst met een groepje Polen, die gingen naar elkaar roepen." dinsdag 10 mei 2011 door Frank Balkenende hansweert - Bewoners van senio renwoningen rond Maria-Oord maken zich zorgen over de nieuw- bouwplannen. Hun woningen moeten op termijn wijken voor het nieuwe Maria-Oord en 20 ap partementen die R B Wonen er bij wil bouwen. Ze vragen zich af of de woningcor poratie op tijd voldoende geschik te alternatieve woningen kan aan bieden, bleek gisteravond tijdens een informatie over de plannen in dorpshuis Kaj Munk. De num mers 24 tot en met 42 aan de Maar- tenbroersweg moeten het eerst te gen de vlakte. Ze wijken voor 36 zorgappartementen van Zorg groep Ter Weel, waartoe Ma ria-Oord behoort. Sloop van de huidige seniorenwoningen is voor zien in 2012. Ook komen er 12 ver pleeghuisplaatsen voor ouderen met dementie of psychiatrische aandoeningen. Later wil R B Wonen er ook nog 20 appartemen ten bouwen. Een exacte planning is er nog niet. Wel is duidelijk dat dan bewoners van de Maarten- broersweg 2 tot en met 22A moe ten verhuizen. Peter Sandee van R&B Wonen zei gisteren dat tijdig met iedere betrokkene over een op lossing wordt gesproken. GOES KAMPERLAND De Vrienden van Randhof houden zaterdag 14 mei hun jaarlijkse Voor jaarsmarkt namens Zorggroep Ter Weel op het marktplein in Rand hof te Goes. Er is een rad van avon tuur, er zijn diverse spellen en er worden veel boeken, cd's, puzzels, platen en gebruikte goederen te koop aangebboden. Bezoekers kun nen pauzeren met koffie, thee, olie bollen en wafels. De markt duurt van 9.30 tot 15.30 uur. De Sociëteit Noord-Beveland ver kent donderdag 10 mei een deel van het wandelnetwerk over het ei land als afsluiting van het activitei tenprogramma 2010/2011. Vanaf ho tel Kampeerduinen wordt gewan deld door de Schotsman, naar de bunker en de bijenkuil. Daarna volgt een rondleiding door het Amadorehotel. De wandeling be gint om 19.00 uur. Aanmelden: info@societeit-noord-beveland.nl. GOES GOES Het Chinees Gezondheidscentrum houdt zaterdag 14 april een intro ductieworkshop Taiji Bailon Ball in de gymzaal van De Tweern aan de Evertsenstraat in Goes. Taiji Bai long Ball heeft wel wat weg van badminton, met dat verschil dat bal niet moet worden raak gesla gen. Net als Tai Chi is de balsport gebaseerd op de eeuwenoude bewe gingsleer. Opgave: 0118-636054 Borstkanker Vereniging Nederland houdt donderdag 19 mei een infor matieavond met borstkanker en er felijkheid. Spreekster is M. van Dooren, klinisch geneticus van het Erasmus Medisch Centrum. De le zing begint om 19.30 uur in de Goe- se locatie van het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis. Aanmelden kan via telefoonnummer 0113-234881 of op het e-mailadres m.janse@adrz.nl. GOES In het kader van de Europese Dag van de Beroerte kan iedereen van daag gratis zijn bloedsuiker laten meten in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes en in Vlissin gen. Patiëntenvereniging Samen Verder geeft informatie over bloedingen of blokkades van de bloedvaten in de hersenen, kortweg CVA (cere- bro-vasculair incident) genoemd. Samen Verder is er van 10.00 tot 16.00 uur. Bloedsuiker prikken kan van 10.00 tot 11.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41