Veerweg als promenade naar haven 'Ik heb stabiele klanten, Nijverheidscentrum Goes in juni operationeel i8| zeeland Zeeuwse conferentie over trauma-infectie hulpverleners dinsdag 10 mei 2011 DORPSRAAD KAMPERLAND door Claudia Sondervan- KAMPERLAND - De Veerweg in Kamperland moet als een prome nade naar de vernieuwde haven en de toekomstige waterwijk van Kamperland worden. Met bijzon dere winkels en horeca. De ge meente kan niet pas tegen 2020 gaan investeren in de kern Kam perland als er vier grote projecten zich afspelen aan de rand van het dorp. Dat stelt de nieuwe dorpsraad Kamperland. De dorpsraad doelt op de vernieuwing en bebouwing van het haventerrein, de aanleg van het landgoed/hotel Groote Duynen, een kleiner landgoed kor ter op het dorp en het vijfsterren hotel 'Palazz'eau' aan de meerkant van de Veerse Gatdam. In het licht van die hoogwaardige projecten moet de kern van het dorp niet achterblijven. In het investeringsprogramma van de gemeente Noord-Beveland is Kamperland pas na Wissenkerke, Colijnsplaat en Kortgene aan de beurt. Kamperland moet naar vo ren worden gehaald, stellen voor zitter Wim Jalink en secretaris Hans Driedonks. De nieuwe dorpsraad zal zich niet enkel bezighouden met 'Kamper- land-binnen': het buitengebied van het dorp krijgt evenveel aan dacht, verklaren de bestuurders. De dorpsraad wordt geen politiek geladen voor- of tegenstander van gemeentelijk beleid, waarschuwt Jalink. Dubbele petten worden gemeden: de leden mogen geen actieve politi ci zijn. De afdelingsvoorzitter van de VVD, Giel de Kanter, is welis waar lid, maar krijgt nimmer een plek in het dagelijks bestuur, zegt Jalink. „We willen zo objectief mo gelijk het wonen en welzijn in Kamperland optimaliseren." Daarvoor willen de raadsleden bre de discussies en via website en nieuwsbrief de standpunten in het dorp peilen. Binnekort komt er een schouw: een rondgang met het college van burgemeester en wethouders. Met de overige Noord-Bevelandse dorpsraden wil Jalink overleg zoe ken over gezamenlijke thema's. „Neem de scholen. Dat die in Kam perland met voldoende leerlingen onaangedaan blijven, is geen uitge maakte zaak. Bij de oplossing voor te kleine scholen op het eiland wordt Kamperland ook betrok ken." MIDDELBURG - Hulpverleners besef fen vaak nog onvoldoende hoe hef tig hun werk kan zijn en hoe emo tioneel overbelast ze kunnen ra ken, aldus docent Luuc Smit van de Hogeschool Zeeland. Hij heeft het niet alleen over poli tieagenten en brandweerlieden die worden geconfronteerd met ernsti ge ongevallen, maar ook over me dewerkers van jeugdzorg, crisisop vang, maatschappelijk werk en ver plegend personeel. „Allen die regel matig rechtstreeks of indirect, vaak op indringende wijze, getuige zijn van traumatische gebeurtenis sen en schokkende ervaringen." Een voorbeeld is een medewerk ster van een sociale dienst die een aantal keren te maken kreeg met agressie, met bedreigingen. „Haar werd toegebeten: ik weet je te wo nen, ik weet waar je kinderen op school zitten." Donderdag is er in de Zeeuwse Bibliotheek een confe rentie over trauma-infectie. door Frank Balkenende Na 22 jaar bij een baas te hebben gewerkt, wilde hij op eigen benen staan. Het lijkt sinds de in 2008 begonnen crisis een avon tuur, misschien wel een hachelijk. Toch waagde Stanley Bhagwandin (45) uit 's-Heer Hendrikskinderen de sprong. Hij drijft sinds maart 2010 Stanley Autoservice en Auto Import Zeeland in Goes. Bijna in zijn eentje. „Het is ontzettend leuk, ik sleutel graag, maar natuur lijk is het ook buffelen." Stanley - LTS, begonnen bij Schel de International - was lange tijd vestigingsmanager bij Profile Tyre- center in Goes. „Ik werkte daar sinds 1988. Had het goed naar mijn zin, maar ik wilde altijd al een eigen bedrijf hebben." Begin maart 2010 kwam die droom uit. In een gekocht pand aan de Albert Plesmanweg begon Stanley zijn autoservicebedrijf Nieuwe banden erop leggen en ba lanceren, remschijven of een uit laat vervangen, glimmende velgen. Dat soort onderhoud en aanschaf Stanley Bhagwandin drijft sinds maart 2010 zijn eigen autoservicebedrijf. Er zitten op dat gebied echter genoeg specialisten in Goes. Is zo'n stap dan niet riskant? „Nou, ik geloofde erin en de bank ook. Mijn ondernemersplan zag er goed uit, vonden ze. Bovendien was ik al jaren een vraagbaak voor automobilisten. Mijn oude werkge ver zal het niet leuk vinden, maar er zijn zo'n 100 tot 150 klanten met me meegegaan." Inmiddels is het klantenbestand gegroeid tot 650. 'Stabiele klanten, geen overlopers', zegt Stanley. Re clame maakt 'ie bijna nooit. „Ik ad verteer alleen in de dorpskrant van mijn woonplaats 's-Heer Hen drikskinderen. Prompt leverde dat een nieuwe klant op. Een dorpsge- note zei tegen me: 'Ik kom ook bij jou'. Ja, zoiets is echt leuk." Stanley Autoservice marcheert fi nancieel goed. „Ik doe alles zelf en hoef dus geen personeel te beta len. Ja, en de zaken lopen gewoon prima. Iedereen heeft banden no dig. Trouwens, ik heb veel klanten met een gemiddeld wat duurdere auto. Ze willen kwaliteit en per soonlijke aandacht. Je wilt niet we ten hoeveel mensen hier even aan wippen, gewoon om een bakje kof fie te drinken. Dat is best gezellig en al doen ze dat tien keer zonder enige opdracht, de elfde maal ko men ze vrijwel zeker voor onder houd." De fiscus is maar wat blij met hem. 'Ja, dat zijn plots mijn vrienden'. Wat is de sleutel tot zijn succes? „Ik denk vakkennis en een eerlijk verhaal. Ik zeg wat een band netto 'Made in' is een rubriek waarin opmerkelijk bedrijven uit de Beveianden en Tholen worden belicht. Vandaag: Stanley Autoservice/ Auto Import Zeeland in Goes. ten zelf gedaan. In ons oude pand nam de inrichting ook drie jaar in beslag. Dat zal nu ook zo zijn." Het Nijverheidscentrum is ver huisd omdat een van de twee werkloodsen aan de Houtkade in februari tot de grond toe afbrand de. „De Betho was een maand eer der getroffen door brand. Wij heb ben veel van hun informatie ge bruikt voor onze zoektocht naar nieuwe huisvesting. Dat viel niet mee in Goes. Of er waren alleen kantoorpanden of alleen domme loodsen." Het faillissement van Pronova kwam het Nijverheidscentrum dus eigenlijk goed uit. Er is vol doende plek voor de bedrijfsactivi teiten en er is genoeg kantoorruim te. „Een van onze belangrijkste ac tiviteiten is het cursus- en trai ningscentrum voor onder meer solliritatiecursussen en waar onze j cliënten weer geloof in zichzelf j krijgen op weg naar een vaste j baan." 1 De achtergrond van de cliënten is divers. Van een psycholoog en een architect tot iemand die er net tien jaar cel op heeft zitten. „Iedereen die een bijstandsuitkering krijgt moet zich de volgende dag om acht uur 's morgens bij ons mel den. Dat is het beleid van de ge meente Goes. Je krijgt een uitke- ring, maar je moet er wel iets voor 1 doen." Het Nijverheidscentrum is J met ingang van 1 juni volledig ope- rationeel. door Frank van Cooten GOES - In het voormalige bedrijfs pand van Pronova aan de Dirk Drónkersweg in Goes wordt voortaan onder meer schone was gesorteerd, getimmerd en aan me taalbewerking gedaan. Het Nijver heidscentrum, het gemeentelijk re-integratiebedrijf, is verhuisd naar het nieuwe onderkomen op bedrijventerrein De Poel III. Momenteel wordt druk gewerkt aan de inrichting, maar het Nijver heidscentrum is al in bedrijf, zegt bedrijfsleider Jan-Kees Karelse. „We hebben een dak boven ons hoofd, er is koffie en er is een toi- Cliënten van het Nijverheidscentrum in Goes brengen de nieuwe huisves- let. We kunnen dus aan de slag. ting aan de Dirk Drónkersweg in gereedheid. foto Ronald den Dekker De inrichting wordt door de cliën-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40