zeeland 13 Steun ziekenhuisactie Draagvlak Elke dag een oefenexamen commentaar Maud de Regt is de allermooiste van Zeeland dinsdag 10 mei 2011 vlissingen - De initiatiefgroep 'be houd Ziekenhuis Vlissingen' heeft binnen een maand vijfduizend handtekeningen ingezameld. De groep wil de handtekeningen op 23 mei aanbieden aan Provinciale Staten. „Iedereen wil wel tekenen", zegt initiatiefnemer Kees van der Wee- Ie. „Als we echt huis aan huis wa ren langs gegaan, hadden we er veel meer gehad. De enige vraag die we altijd krijgen, is of het wel zin heeft." De groep wil dat de pro vinciale politiek opnieuw discussi eert over de ziekenhuiszorg op Walcheren. Om het onderwerp op de politieke agenda te krijgen, wa ren vijfhonderd handtekeningen voldoende geweest. Vooral vanuit de dorpen is de res pons groot. „In Westkapelle heb ben bijna duizend mensen gete kend, in Aagtekerke en Meliskerke ieder vijfhonderd. Het comité wil dat de kraamafdeling en de afde ling intensive care terugkomen in Vlissingen. VIDEO Bent u alert op skimmers? We vroe gen in Zierikzee hoe oplettend men sen zijn bij het pinnen, www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Van links naar rechts: Boaz Kollen (17) uit Sint Laurens, Daan Colpeart (16) uit Veere, Lars Lou- werse (17) uit Vrouwenpolder en Sven Verhage (17) uit Middelburg. De vier mavo-leerlingen van CSW Toorop in Mid delburg zitten even bij te komen op een terrasje in Middelburg. Milkshake, Desperado, een Spa'tje of een biertje: het gaat er nu met die warmte goed in. Zojuist hebben de vrienden vrijwillig een paar uur op school doorgebracht om de geesten te scherpen voor het eindexamen. Alles draait de ze week om herhalen, om oefenen, om feiten stampen. De scholieren hebben een bijbaantje, maar deze week moet hun baas hen een paar da gen uit het rooster schrappen. De studie gaat vóór. Meer koffie om wakker te blijven, meer fruit om fit te blijven. Lars: „Kiwi's en sinaassap- pels in de blender." Boaz: „Van die sapjes van de AH, of een versgeperste van mijn moeder." Sven heeft net aardbeien en bananen op, Daan eet in deze periode extra sinaasappels. Verder is het vooral een kwestie van leren en nog eens leren. Sven, die dyslectisch is, hoopt vooral dat hij geen black-out krijgt van de examenstress: „Ik ga wel een pilletje slikken tegen de spanning." foto's Marcelle Davidse Corné van Belzen begint direct na zijn ontbijt te leren. Naam: Corné van Belzen Leeftijd: 16 School: vmbo-kader, CSW Woonplaats: Middelburg Bij de voorbereiding op de exa mens volgt Corné precies de volg orde waarin ze gegeven worden: Engels, economie, wiskunde, Ne derlands en dan Duits. Eind april kwam hij van school, en sindsdien heeft Corné elke ochtend een oe fenexamen gedaan. „Op een site waarop je ook alles na kunt kijken. Dan kün je gelijk zien wat je cijfer geweest was. Dat heb ik voor alle vakken gedaan. Examens waar ik onvoldoende voor scoorde, heb ik opnieuw gedaan, tot het goed was." Corné scoort nu aardig. „Op wis kunde na, dat was wat minder, maar daar sta- ik goed voor; dat kan ik wel hebben." Zo heeft hij al le varianten doorgerekend. „Ik weet precies hoeveel ik voor elk vak moet halen om te slagen." Examens in de PZC De PZC besteedt ook dit jaar weer uitgebreid aandacht aan de eind examens. De redactie van de PZC bezoekt vanaf aanstaande maandag elke dag een andere middelbare school in Zeeland. In een dagelijkse rubriek in de krant krijgt een examenkandidaat vijf vragen voorgeschoteld over zijn of haar examen van die dag. Docenten beoordelen de examens elke dag op moeilijkheid met een rapportcijfer. In een PZC-loungehoek - die elke dag op een andere school te vin den is - kunnen eindexamenkandi daten hun ervaringen kwijt over de examens. De leukste reacties zijn te bekijken in een video op www.pzc.nl en in het nieuwe onli ne videojournaal Zeeland in 2 mi nuten. ledereen kan zijn of haar ervarin gen over de examens ook via twit ter kwijt. Gebruik daarvoor de hashtag #examenzld. De tweets zijn te vinden op www.pzc.nl. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zie www.middelburgsveilinghuis.nl Bij Defensie vallen aan merkelijk minder ge dwongen ontslagen dan aanvankelijk werd aangenomen. Dat meldde gene raal Peter van Uhm gisteren. Daarmee is voor het personeel de kou niet uit de lucht, want er verdwijnen uiteindelijk wel zo'n twaalfduizend banen. Bo vendien valt er wel wat af te dingen op de rekensom van de bevelhebber. Hij verwacht vier duizend personen intern te kunnen plaatsen omdat er zo veel vacatures zijn bij Defensie. Ook verwacht hij nog eens zes duizend man extern te kunnen bemiddelen. Vanaf vandaag kan het perso neel zich aanmelden voor de busreis naar de Landelijke Actie dag Defensiepersoneel (26 mei) in Den Haag. Die actie zal de po litici evenwel niet op andere ge dachten brengen. Want Van Uhm mag het dan betreuren dat de Nederlandse samenle ving het niet erg vindt dat er fiks bezuinigd wordt op Defen sie, het geeft ook aan dat rela tief veel draagvlak is voor deze bezuinigingen. middelburg - De i8-jarige Maud de Regt uit Kats is afgelopen zater dag gekroond tot Miss Zeeland 20ti. Zij vertegenwoordigt Zeeland bij de landelijke finale in juli. „Het is een leuke verrassing, ik had het echt niet verwacht." De Zeeuwse heeft zich op aanraden van een collega aangemeld voor de verkiezing. „Zij vond het vooral leuk als ik mee zou doen. Voor mij hoefde het eerst niet zo. Maar uit eindelijk dacht ik: waarom ook niet. Altijd leuk, een avontuurtje." De Zeeuwse schone staat nu een druk programma te wachten. „Ik ga komend weekend met Giel Bee- len 's nachts een radioprogramma presenteren, we hebben een pers conferentie en nog een event." De Regt kijkt uit naar de landelijke fi nale en is er trots op om Zeeland te vertegenwoordigen. Stiekem hoopt ze dat ze zal winnen en Miss Nederland wordt. „Maar ik blijf met beide benen op de grond." En nee: Maud is geen fami lie van Sanne de Regt, die het in 2003 tot Miss Nederland schopte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3