zeeland 119 Repertoire Eigen werk het vuur dolgraag doorgeven Zeeuwse conferentie over trauma-infectie B'RIIÏM'©.D.E- Bingoavond in De Putmeet Mr. Bakkergroep houdt open dag Truck Show op terrein van visafslag UFA Minister Schippers op bezoek in De Honte Mannen met 22 gram hennep aangehouden Bedevaartsoord in ere hersteld dinsdag 10 mei 2011 De Zierikzeese percussiegroep speelt West-Afrikaanse ritmes en Zuid-Amerikaanse, voornamelijk Braziliaanse composities. De muziek swingt de pan uit en is daardoor vaak gangmaker voor een feestje. „Een eigen compositie begint met een ritme. Dat proberen we uit en vervolgens gaan we het verder uitbouwen. Als we tevreden zijn met het ge heel leggen we het vast door middel van strakkeeenvoudige notatie." Leden van percussiegroep Tak'N Djola op de galerij van de Zuid-Havenpoort in Zierikzee, de vaste repetitieruimte. Op de foto ontbreekt Lilian Paulus, die zich specifiek bezighoudt met het opleiden van leerlingen. foto Ronald den Dekker middelburg - Hulpverleners besef fen vaak nog onvoldoende hoe hef tig hun werk kan zijn en hoe emo tioneel overbelast ze kunnen ra ken, aldus docent Luuc Smit van de Hogeschool Zeeland. Hij heeft het niet alleen over poli tieagenten en brandweerlieden die worden geconfronteerd met ernsti ge ongevallen. Maar ook medewer kers van jeugdzorg, crisisopvang, maatschappelijk werk en verple gend personeel. „Allen die regel matig rechtstreeks of indirect, vaak op indringende wijze, getuige zijn van traumatische gebeurtenis sen en schokkende ervaringen." i'olgens Smit kunnen al die men sen een trauma-infectie oplopen. Als voorbeeld noemt hij een agent die een groot aantal keren ter plaat se was bij een dodelijk verkeerson geval. „Jarenlang ging het prima met hem. Maar plotseling lieten al die ongevallen hem niet meer los." Een ander voorbeeld is een medewerkster" van een sociale dienst die een aantal keren te ma ken kreeg met agressie, met bedrei gingen. „Haar werd toegebeten: ik weet je te wonen, ik weet waar je kinderen op school zitten." Donderdag is er in de Zeeuwse Bi bliotheek een conferentie over trauma-infectie. Deskundigen hou den lezingen over het onderwerp. scharendijke - De Schouwen-Dui- velandse sportvereniging voor mensen met een beperking d'Anti- lopen verzorgt vrijdag 13 mei een bingoavond in dorpshuis De Put meet in Scharendijke. Er worden zes bingo-ronden gedraaid; drie voor de pauze en drie erna. De bin goavond begint om 19.30 en duurt tot 22.00 uur. ZIERIKZEE De Bevers, de jongste leeftijds groep van Scouting Zierikzee, houdt woensdag 18 mei een open dag in en om het clubhuis aan de Van Veenlaan in Zierikzee. Tijdens de open dag kunnen kinderen tus sen 5 en 7 jaar meedoen aan aller lei activiteiten en kennismaken met de scouting. De Mr. Bakker- groep Zierikzee is de oudste van de vier scoutingverenigingen op Schouwen-Duiveland. De vereni ging heeft ongeveer tachtig actieve leden van 5 jaar en ouder. De open dag is van 13.30 tot 15.00 uur. STELLENDAM In en op het terrein van de visaf slag in Stellendam wordt zaterdag 21 mei voor de zesde maal de Truck Show Flakkee gehouden. Aan het evenement doen zo'n 200 trucks mee. Diverse truckfabrikan ten zijn present met hun nieuwe modellen. Ook staan er gepimpte trucks. Tijden de truckshow wor den verschillende wedstrijden ge houden waaronder een decibeltest en een mooiste truck-verkiezing. Ook truckpulling staat op het pro gramma. Aanvang 10.00 uur. TERNEUZEN Minister Edith Schippers van Volks gezondheid brengt morgen een be zoek aan ziekenhuis De Honte in Terneuzen. De WD-bewinds- vrouw bekijkt daar de afdelingen verloskunde en spoedeisende hulp, praat met medewerkers over de manier waarop ZorgSaam zorg or ganiseert en biedt, en gaat in op de specifieke problemen voor de re gio. Schippers geeft later die dag een lezing tijdens het symposium 'Delen om te kunnen groeien' in het Scheldetheater. TERNEUZEN De Zeeuwse politie heeft in de nacht van zondag op maandag op de Schoolweg in Terneuzen pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee mannen die in het bezit waren van te grote hoeveelheden softdrugs. Ze bleken bij controle hennep bij zich te hebben. De twee, een 23-jari- ge man uit Sas van Gent en een 26-jarige man uit Terneuzen, wer den aangehouden. De Sassenaar bleek in het bezit van 22 gram hen nep. Hij kreeg daarvoor, na overleg met de officier van justitie, direct een boete van 110 euro. AARDENBURG Aan het eind van de Middeleeu wen was het West-Zeeuws-Vlaam- se Aardenburg een bekend bede vaartsoord. En ook in de vorige eeuw wisten pelgrims regelmatig de katholieke kerk te vinden om daar Maria te eren. Het rk-kerkbe- stuur wil met een aantal activitei ten het stadje op de kaart zetten als pelgrimsoord. De eerste is zater dag, met een stadswandeling en de opening van de tentoonstelling over bedevaarten naar Aardenburg door de eeuwen heen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35