Zeeland PZC Zeeuwland beticht van heksenjacht Subsidie monumenten SCH0UWEN-DU1VELAND 18 en 19 22 en 23 KORT GEDING Met huisuitzetting bedreigde vrouw voelt zich slachtoffer in plaats van dader Nieuwe laag van leem Dorpsraad bijeen almanak Tak'N Djola wil anderen het vuur graag doorgeven Dinsdag 10 mei 2011 Congres vraagt aandacht voor vroeg opsporen kanker Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans middelburg - „Ik ben geen dader, maar slachtoffer." Dat zei de 44-ja- rige Zierikzeese gisteren tijdens het kort geding dat woningbouw vereniging Zeeuwland tegen haar aanspande. Zeeuwland wil de vrouw uit haar woning zetten om dat zij stelselmatig overlast zou ver oorzaken. Een heksenjacht vol gens de Zierikzeese. Volgens Zeeuwland klaagt de buurt al sinds de vrouw enkele ja ren gelden in de Kreefstraat in Zie- rikzee kwam wonen. Het zou on der meer gaan om harde muziek, brommerlawaai en scheld- en schreeuwpartijen. Een incident tij dens het Paasweekeinde waarbij het tot een handgemeen kwam tussen de vrouw en haar 37-jarige buurman was voor Zeeuwland de druppel. Om escalatie te voorko men werd ingezet op het vertrek van de vrouw uit de wijk. Volstrekt ten onrechte volgens de vrouw die vindt dat haar van alles in de schoenen wordt geschoven waar ze part noch deel aan heeft. De buurt is, zegt zij, wel heel snel met klagen. „Als mijn zoon zijn brommer start beginnen ze al te bellen." Ze ontkent niet dat ze haar buur man gestoken heeft, maar stelt dat dat uit zelfverdediging was. „Ik heb heel wat klappen van hem ge had. Ik zag bont en blauw." Raadsman van de vrouw mr. S. Nijssen van Van den Doel Koole Van der Want Advocaten sluit zich daarbij aan. „Mijn cliënte krijgt nu overal de schuld van. Zij krijgt nu steeds de zwarte piet toe gespeeld en dat is niet terecht. Waar twee vechten hebben twee schuld." Raadsvrouwe van Zeeuw land mr. J. Mikes van Justion Advo caten stelt dat Zeeuwland de schuldvraag voor wat wat betreft het handgemeen in het Paasweek einde niet het belangrijkste vindt. „Feit is dat er veel onrust in de buurt is ontstaan en dat mevrouw daar een rol in speelt", aldus Mikes die de situatie omschreef als 'een smeulende vulkaan'. „Er is een 'reëel gevaar voor escalatie en daar om wil Zeeuwland dat mevrouw uit de Kreeftstraat vertrekt. Een wel heel zwaar middel in de visie van Mr. Nijssen. „Dat zou voor mijn cliënt vergaande conse quenties hebben." Nijssen vroeg rechter mr. N. van Spronssen de vordering van Zeeuwland af te wij zen. Spronssen doet 16 mei uitspraak in het kort geding. RENESSE - Het geeft even wat ongemak, maar daar krijgen de fietsers wel wat voor terug. Vanaf gisteren is het fietspad over de Vroon- gronden afgesloten voor alle verkeer. Er komt een nieuwe laag van leem met grind op het pad omdat het hier en daar versleten is en sommige stukken liggen ook wat te laag. Niet alle fietsers konden gisteren de afsluiting waarderen. „Oh, waarom mogen we niet door? Nou ja!" Maar de bewakers bij de hek ken aan weerszijden van het pad zijn onverbid delijk. Niemand mag doorrijden. Dat heeft een reden: de leemlaag moet nog drogen. De vorige keer zijn fietsers tóch over het pad ge gaan en dat heeft veel schade veroorzaakt. foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - De dorpsraad Bruinis- se houdt donderdag 19 mei een openbare vergadering. Op de agen da staat naast de verkiezing van en kele nieuwe bestuursleden ook een presentatie over de herinrich ting van de Nieuwstraat en Lange Ring. Theo Ketting van de stich ting Festiviteiten Bruinisse licht het programma van de Visserijda- gen toe. De vergadering begint om 19.45 uur in het dorpshuis. Tip? redactie@pzc.nl Goed, ze waren twee maatjes te groot, maar de Middelburger kon de Quick-voetbalschoenen niet laten lig gen. Waren zijn eerste 'kicksen', die hij in '68 tweedehands had gekregen, ook niet van dit roemruchte merk ge weest? En gewoon zwart in plaats van die zuurstokkleurtjes die vedet ten van nu dragen. Twee maten te groot, maar met een paar extra dik ke kousen moest het lukken. Het viel zwaar tegen. De bal ging alle kan ten op, behalve de goede. Dat was drie jaar geleden. De Quicks bleven daarna werkeloos in de kast. Binnen kort heeft hij weer een toernooi. Zijn collega vroeg spottend of hij weer die 'Pipo-schoenen' aantrekt, „jazeker, en om ze te laten passen knip ik al maanden m'n teennagels niet meer!" ZIERIKZEE - Bezitters van monu menten op Schouwen-Duiveland maken kans op een gratis energie besparingsadvies. De eerste vijftig huishoudens die zich aanmelden krijgen de helft van de kosten van het opstellen van een energiead vies. Als de energiebesparende maat- in het rapport daadwerke- worden uitgevoerd, wordt ook andere helft van de 220 euro vergoed die het rapport kost. Daar naast kunnen eigenaren van mo numentenpanden aanspraak ma ken op de subsidieregeling Meer met Minder. Deze subsidie loopt nog tot 1 januari van het komende jaar. De gemeente Schouwen-Duive land wil eigenaren van monumen tenpanden stimuleren om energie besparende maatregelen te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33