241 sport De muziek zwijgt. Het wordt Van Langen-Wisse maakt rentree bij Ter Specke Bokaal Gitzwarte maandag Wat doet Johnny? RONDE VAN ITALIË De Belgische wielrenner Wouter Weylandt komt zwaar ten val in de derde etappe van de Ronde van Italië. Hij overleeft de crash niet. Inschrijving voor Triatlon Zeeland is geopend Nederlandse mannen nu al naar huis op WK dinsdag 10 mei 2011 Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. 26 Wouter Weylandt werd slechts 26 jaar. De slechtste ervaring ooit in m'n wielerleven. En dat drukt nog geen procent uit van hoe ik me nu voel en wat er allemaal door m'n hoofd ging toen ik onderweg naar het hotel hoorde dat Wouter was overleden. Aan de finish vertelden ze dat ze hem volop aan het reanimeren wa ren. Toen wist ik eigenlijk al met een dat het heel erg fout zat. Ik zag 'm liggen toen ik langs 'm reed. Met z'n armen wijd en met bloed uit z'n hoofd. Verschrikkelijk." Je weet niet wat je moet doen. Als verdoofd rij je dan verder. Onder weg sprak ik nog even met Wou ters ploegmaat Tom Stamsnijder. Hij zei me: 'ik zit te rillen op m'n fiets.' Toen wisten we natuurlijk nog niet dat het zó fout zou aflo pen." „De afdalingen gisteren waren in derdaad niet echt simpel. En na een paar valpartijen dacht ik ook: bekijk het maar, ik blijf wel een beetje achterin. Maar dat je dan zo ongelukkig valt. Onvoorstelbaar. Dan heb je echt heel brute pech." „Gisteravond was nog niet precies duidelijk wat er vandaag gaat ge beuren. Wat mij betreft wordt er niet gereden, maar die kans is klein. Een neutrale etappe over dik tweehonderd kilometer? Ik zie dat niet zo zitten. Veel belangrijker is dat we op de juiste manier recht doen aan de nagedachtenis van Wouter. Dat we laten zien dat we een eenheid zijn. Misschien helpt dat ook wel bij de verwerking van het grote verdriet. Z'n vrouw ver wacht in september een kindje. Kun je het jezelf voorstellen? En z'n ouders. Wat moeten die ge dacht hebben toen ze naar de tele visie keken? Ongelooflijk. Triest. Echt heel, heel erg triest." vlissincen - De inschrijving voor de Triatlon Zeeland en de Zwakke Schakel trimloop is geopend. Op 1 en 2 juli vindt in Vlissingen dit evenement voor de tweede keer plaats. Het begint op vrijdag met een scholen- en bedrijventriatlon. 's Avonds kunnen lopers meedoen aan de Zwakke Schakelloop. Op za terdag is er de triatlon zelf en een dikkebandenrace voor de jeugd. www.triatlonzeeland.nl Dodelijke ongelukken Een overzicht van de bekendste dodelijke ongelukken sinds 1956 tijdens wielerwedstrijden. 1956: Stan Ockers (Bel): wereld kampioen op de weg, tijdens een baanwedstrijd in Antwerpen. 1967: Tom Simpson (GBr): we reldkampioen op de weg, slachtof fer van een kransslagaderbreuk op de Mont Ventoux. 1970: Jean-Pierre Monseré (Bel): wereldkampioen op de weg, na een botsing met een auto. 1976: Juan Manuel Santisteban (Spa): door een valpartij in de eer ste etappe van de Ronde van Italië. 1986: Emilio Ravasio (Ita): na een val in de eerste etappe van de Ron de van Italië op Sicilië. 1987: Vicente Mata (Spa): na een botsing met een auto in de Grote Prijs Luis Puig in Valencia 1995: Fabio Casartelli (Ita): olym pisch kampioen weg in 1992, na een val tijdens de vijftiende etappe van Tour de France. 1999: Manuel Sanroma (Spa): na een val in de Ronde van Catalonië. 2003: Andrei Kivilev (Kaz): na een val in de tweede etappe van Parijs-Nice. 2005: Alessio Galletti (Ita): wordt onwel bij een beklimming tijdens de Subida Naranco in Spanje. Hij bezwijkt nog voor aankomst in het ziekenhuis, vermoedelijk aan de ge- vólgen van een hartaanval. 2006: Isaac Galvez (Spa): beland de tijdens de zesdaagse van Gent na een botsing met de Belgische baanrenner Dimitri De Fauw met hoge snelheid tegen de balustrade van de piste. 2011: Wouter Weylandt (Bel): komt in de derde etappe Giro na een zware val.. Een van de hoogtepunten in de carrière van Wouter Weylandt was zijn zege vorig jaar in de Giro-etappe van Am sterdam naar Middelburg. foto Vincent Jannink/ANP door Roeland van Vliet middelburg - Na bijna een jaar uit de roulatie te zijn geweest maakt atlete Yvonne van Langen-Wisse zaterdag haar rentree. De uit Vlissingen afkomstige meer kampster doet mee aan de Ter Specke Bokaal in Lisse, de eerste wedstrijd in het Nederlandse baan- circuit. Van Langen-Wisse (28) raakte aan het einde van mei 2010 gebles seerd aan haar linkerknie. Tijdens de Hypomeeting in het Oostenrijk se Götzis, waar ze zich wilde kwali ficeren voor het Europees kam pioenschap in Barcelona, moest ze opgeven. Twee weken later testte ze zich nog in Leiden, tijdens de Gouden Spike. Maar ook daar had ze veel last. In overleg met onder anderen spor tarts Peter Vergouwen besloot de Walcherse tot een operatie. Die werd in juli uitgevoerd. Daarbij werd onder meer een loszittend stukje kraakbeen verwijderd. Van Langen-Wisse moest daarna een aantal maanden rustig revalideren, zodat er nieuw kraakbeen kon ont staan in haar gewricht. Vanaf de winter is de Zeeuwse haar trainingsarbeid langzaam gaan opvoeren. Ze ging in januari op trainingskamp naar het Zuid- Afrikaanse Stellenbosch - net als in voorgaande jaren - en zette vori ge maand in Valencia de puntjes op de i. Inmiddels is ze weer fit. Van Langen-Wisse hoopt zich dit seizoen nog te kwalificeren voor het wereldkampioenschap, dat eind augustus in het Zuid-Koreaan- se Daegu gehouden wordt. De meerkamplimiet voor dat toernooi is 6100 punten. Heel toevallig is dat ook precies haar persoonlijk re cord, neergezet in 2009. De atlete wil die eis al over drie weken pro beren te halen, weer in Götzis. Ter voorbereiding op die zeven kamp in Oostenrijk doet ze in Ne derland aan twee wedstrijden mee. In Lisse is de in Amsterdam woon achtige AAC-atlete zaterdag pre sent bij de Ter Specke Bokaal. Ze zal uitkomen op de onderdelen 100 meter horden, 150 meter en hoogspringen. Een week later doet ze tijdens de Flynth Recordwed strijden in Hoorn mee op de 100 meter horden en bij het versprin gen. rotterdam - Nederland heeft maar heel kort kunnen genieten van de zeven mannen die aan het WK tafeltennis in Rotterdam mochten deelnemen. Gisteren wer den ze alle zeven in de voorronde van het mondiale titeltoernooi uit geschakeld. Bij de vrouwen gaat het beter. Van daag gaan er zes van start in het hoofdtoernooi, waarin plaats is voor 128 spelers. Dat het mannen-tafeltennis zich in ons land momenteel in zwaar weer bevindt, werd gisteren weer eens pijnlijk duidelijk. Vijf van de zeven overleefden het pouletje van drie niet. Michel de Boer en Daan Sliepen, twee spelers die jaren geleden al af scheid namen van topsport, deden dat wel maar moesten in de eerste van de twee daarop volgende ron den het hoofd buigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24