Skimmen 'bijna gehalveerd' 2 en 3 28 en 29 CRIMINALITEIT Kopieeractiviteiten bankpasjes verschuiven naar onbemande tankstations en parkeermeters FC Twente slaat toe in extra tijd Onbekende gooit in Middelburg molotovcocktail in gang woning Brand gesticht bij burgemeester Urk Slaapwandelaar overlijdt na val Vlamingen komen funshoppen in Zeeland Petacchi steekt Cavendish de loef af tijdens eerste Giro-sprint MAANDAG 9 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 109 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN MIDDELBURG - De bewoner van een woning aan de Vreedenburg in de wijk Dauwendaele in Middel burg is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt doordat ie mand een molotovcocktail door de ruit van zijn voordeur de gang in gooide. Hierdoor ontstond brand in de gang. De bewoner werd rond oi.oo uur wakker van een grote knal en glas gerinkel. Hij belde de brandweer en de politie. Agenten wisten het vuur snel te blussen. De brand weer hoefde niet meer in actie te komen. De bewoner bleef onge deerd. Van een dader of daders ontbreekt elk spoor. De politie is op zoek naar mensen die rond oi.oo uur iets verdachts hebben gezien in de Vreedenburg. Zij kunnen bellen met de politie via 0900-8844. FC Twente heeft verdiend de bekergewonnen reageer op www.pzc.nl •ifliKifbdiltëMÉjy reacties: 292 Tros en Avro is nu al één pot nat 70% 30% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530 door Gerard den Elt den haag - De plaag van - vaak Roemeense - skimmers is dras tisch afgenomen. In 2010 is het schadebedrag voor de banken bijna gehalveerd. De strop schommelt rond de 20 miljoen euro, een forse verminde ring ten opzichte van 2009, toen door het kopiëren van de bankge gevens en pincodes circa 36 mil joen euro werd buitgemaakt door veelal Roemeense skimmers. Het exacte schadebedrag wil Cur- rence, dat namens de banken het elektronische betalingsverkeer re gelt, pas in de tweede helft van mei bij de presentatie van het jaar verslag bekendmaken. „Maar het aantal fraudegevallen en het scha debedrag zijn behoorlijk naar bene den bijgesteld. We kunnen bijna van een halvering spreken", zegt woordvoerder Bob Goulooze van Currence. Vorig jaar maakten Currence, de Nederlandse Vereniging van'Ban ken, de detailhandel, politie en Openbaar Ministerie een aanvals plan bekend tegen het skimmen. Het doel was het manipuleren van de pinautomaten te voorkomen. Volgens Goulooze is het skimmen bij de geldautomaten en pinappara- ten in de detailhandel grotendeels voorbij. Wel is een verschuiving van de skimactiviteiten te zien naar onbemande tankstations en naar de pinautomaten in parkeer garages. pagina 6 en 7: plaag neemt af maar is nog niet voorbij urk - „Onaanvaardbaar", noemt de burgemeester van Urk de po ging van een groep raddraaiers om brand te stichten in het apparte mentengebouw waarin hij woont. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Een groep va zo'n tien jongeren gooide met stenen en wierp daarna een 'brandbom' in het portiek van het appartementencomplex. Het vuur doofde echter snel. Het is het tweede achtereenvolgen de weekend dat de burgemeester wordt belaagd. Vorige week zorg den 150 jongeren voor rellen bij het complex, om hun onvrede te uiten over de strenge maatregelen tijdens koninginnenacht. OOSTERHOUT - Een 36-jarige inwo ner van Den Haag is zaterdag over leden aan de verwondingen die hij de nacht ervoor opliep door een val van een balkon tijdens het slaapwandelen. Dat heeft de politie gisteren ge meld. De man logeerde met zijn zoontje bij zijn vriendin.„Wij gaan uit van een noodlottig ongeval", zegt een politiewoordvoerder. Ingewijden vertellen dat de man al langer slaapwandelde en daarvoor eerder is opgenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag vernielde hij in zijn slaap een ruit en viel van het balkon. Hij is naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij later overleed. De politie heeft sporen onderzoek gedaan bij de woning. ROTTERDAM - FC Twente heeft gisteren de KNVB-beker veroverd. De ploeg van trainer Mi chel Preud'homme was in de finale in de Rotter damse Kuip na verlenging te sterk voor Ajax: 3-2. Mare Janko maakte in de 116e minuut de winnen de treffer. Ajax stond na 40 minuten met 2-0 voor door doelpunten van Demy de Zeeuw en Lo renzo Ebecilio. Wout Brama tekende op slag van rust voor de 2-1. Theo Janssen bracht de Tukkers na bijna een uur spelen weer op gelijke hoogte. Invaller Janko bezorgde Twente in de verlenging de beker. Ajax en FC Twente staan volgende week zondag opnieuw tegenover elkaar, dan in dtjcredivisie. foto Olaf Kraak/ANP pagina 25: FC Twente deelt tik uit aan Ajax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1