florCCrt in Vlissingen 3 spectrum De tentoonstelling Zaterdag 7 mei 2011 veranderd en kon alles er uit om vervan gen te worden. Of bijvoorbeeld de beach- club, een ruimte achterin de jachten van het type Amels 177. De een gebruikt die plek om de jetski's en de bijboten op te slaan, een andere eigenaar ziet de beach- club liever gevuld met fitnessapparatuur. „Niet dat die apparaten doorgaans veel ge bruikt worden", vertrouwt Van Triet ons toe. Bij Amels liggen ze er niet wakker van. „Wij vinden alles gewoon." En uitein delijk zijn de eigenaren van de Amels jach ten ook gewoon mensen. Ze willen simpel weg een grotere en mooiere boot dan de buurman. En dat is weer goed voor de werf Op die manier kan het gebeuren dat de orderportefeuille van de werf al tot 2014 vol zit. Luijendijk en Van Triet zijn tevreden over de locatie van hun werf Vlissingen ademt een maritieme sfeer. De geschiedenis van de werf De Schelde is ter plekke aanwezig. Af en toe vliegt er eens een helikopter over de stad. Dan komt een nieuwe eige naar even zijn jacht in aanbouw bewonde ren. Amels doet ook aan klantenbinding. Zo worden bijvoorbeeld workshops gehou den voor de kapiteins die op de jachten va ren. En de bouwteams die op de werf ver blijven worden af en toe eens getrakteerd op een avondje karten of als het zo uit- .komt de viering van Koninginnedag in Amsterdam. Of ze huren een klipper, om Sail Amsterdam mee te maken. Het con tact met die bemanningen is belangrijk, weet de directie van Amels. Dat zijn de mensen die met de jachten moeten wer ken en die precies weten wat er nog aan de schepen verbeterd kan worden. Ook in een andere richting timmert Amels aan de weg. De werf moet zijn uiterste best doen om gekwalificeerd personeel te pakken te krijgen. Er zijn goede contacten met de Zeeuwse opleiding, maar soms blijkt het nodig om mensen zelf maar om te scholen. Volgens Luijendijk heeft het ook te maken met het imago van een scheepswerf „Het is gewoon schoon werk. Wij zijn een scho ne werf. En onze mensen zijn trots op wat ze maken." In het glossy magazine genaamd Inside Amels, waarin de werf zichzelf en een aan tal jachten presenteert, wordt ook ruim schoots reclame voor Vlissingen gemaakt. Op een grote luchtfoto met de kop 'Our Town, Your Town' zijn de boulevard en de Vlissingse binnenstad te zien met op de achtergrond de werven van Amels en Da- men. In de begeleidende tekst staat 'We lo ve it here, and we think you will too'. Hoe een werf uit het Friese Makkum Vlissings werd. In het Zeeuws Maritiem Muzeeum te Vlissingen is vanaf zaterdag 21 mei een tentoonstelling te zien met als titel 'Drijvend vermogen'. De ze expositie gaat over de superjachten die Amels in Vlissingen heeft gebouwd. Volgens de inrichter van de tentoonstelling, Evert van Lopik, zijn onder meer bouwtekeningen te aanschouwen, evenals modellen en foto's. Ook wordt het een en ander getoond over de geschiedenis van Amels. De tentoonstelling loopt tot 18 maart volgend jaar. Rob Luijendijk (I) en Hans van Triet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77