sport 129 Gezonde strijd om snelste tijd bij familie De Masier Sfeer proeven in Südtirol! familieloop 2 011 PZC Familieloop More Inclusive! vrijdag 6 mei 2011 tonen dat ze meedoen. Het is ook leuk om dit als gezin te doen." „Maar ook wel een beetje span nend", vult Jolie hem aan. „Jean- not heeft al eens wat sponsorlo pen gedaan, maar Maxime en ik krijgen echt een hardloopontgroe ning." Gelukkig kan de ervaren pa De Masier nog wat tips geven. „Tij dens de marathon in Rotterdam had ik te weinig gegeten en dat heeft me de laatste kilometer echt rijd gekost. Dus goed eten van tevo ren. Goede schoenen en goed voor bereiden, maar volgens mij is dat bij allebei de dames dik in orde." Datum: zaterdag 18 juni Start en finish: Arsenaal Vlissin- gen. Afstanden: 3,10 en 21,1 km. Start 3 km om 10.30 uur, start 10 en 21,1 km om 11.15 uur. Kosten: 3 km 4 euro; 10 km 6 eu ro, 21,1 km 8 euro. Bedrijvenloop: Aparte inschrijving, onderdeel 10 km. Teams van vijf, waarvan de snelste vier meetellen voor klassement. Inschrijven: www.pzc.nl/familieloop door Esther Minnaard ZIERIKZEE - Familie De Masier is er klaar voor. Zij doen op de moeder des huizes na, allemaal mee aan de PZC Familieloop die op 18 juni wordt gelopen. Het jongste gezins lid, Jeannot (12), loopt samen met zijn zussen Jolie (15) en Maxime (19) de drie kilometer. Glijn de Ma sier (54),vader van het stel, loopt de tien kilometer. Hij heeft de meeste hardloopervaring. „Ik heb getennist, gevoetbald en ik loop al hard sinds 1977. Soms wel vier keer in de week, al was dat de laatste tijd minder. Ik heb op mijn 49e de marathon van Rotterdam gelopen. Het was een prachtige er varing, maar ik was wel helemaal gesloopt. Ik trainde bijvoorbeeld nooit op een schema, terwijl dat voor de langere afstanden toch wel handig is", vertelt Glijn de Masier. Hij heeft een sportief gezin. Zijn zoon voetbalt en zijn beide doch ters hebben getennist en paard ge reden. Nu zijn de meiden allebei aangestoken met het hardloopvi rus van hun vader. De moeder van het gezin heeft het sporten niet in de genen en omdat zij een beroer te heeft gehad, zit hardlopen er niet in. Toch vindt ze het leuk dat de rest van het gezin meedoet aan de Familieloop, helemaal omdat ze zelf uit Vlissingen komt. „Ik ga als supporter zeker kijken. Ik ben er zo toch bij betrokken. Mijn man wist er overigens niets vanaf We Vader Glijn, zoon Jeannot en de dochters Jolie en Maxime de Masier lopen mee in de PZC Familieloop. foto Ronald den Dekker hebben hem als verrassing opgege ven." Bij de meiden is het hardlopen be gonnen dankzij Jolie, die via inter net op een hardloopschema stuit te. „Je loopt dan op muziek en een stem vertelt wat je moet doen. Een stuk leuker, want als ik op ei gen houtje ging lopen, was ik het vaak na een paar straten al weer beu." Het lijkt te werken, want ook Maxime houdt het daardoor goed vol. „Toen ik net was begon nen, leende ik de hardloopschoe nen van mijn zusje, maar we gin gen het allebei steeds vaker doen, dus toen heb ik ook maar een paar gehaald. Ik heb er nog geen spijt van, want ik heb de smaak te pak ken." Jeannot is er duidelijk wat minder mee bezig. Hardloopschoenen heeft hij eigenlijk nog niet en van een trainingsschema heeft de jon ge voetballer evenmin gehoord. Toch zou hij volgens Glijn de Ma sier zijn zussen wel eens kunnen verslaan op de drie kilometer. „Ik sta er soms versteld van hoe sterk hij conditioneel is. Hij kan goed lo pen, dat zie ik wel in zijn voetbal wedstrijden." Er is een gezonde strijd tussen de broer en zussen, ze willen alle maal de snelste van het gezin zijn. Hoe de top drie van de familie De Masier eruit zal zien maakt voor de trotste vader en moeder niet uit. „We vinden het van karakter www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties 5- of 8-daags arrangement Dolomieten, vanaf 139,- p.p. Wist u dat er net voorbij de Brennerpas een prachtig stukje Italië begint? Het zonnige bergplateau van Renon, in Süd tirol! Pharos Reizen van ANWB heeft er een scherp geprijsd arrangement voor u samengesteld. U verblijft dicht bij een paar van de hoogste bergtoppen van Italië. En bij de Seiser Alm, de grootste hoogvlakte van de Alpen. Inbegrepen bij dit arrangement is een treinritje naar Collalbo: fraaie ver gezichten gegarandeerd! Verder kunt u prachtig wandelen in de Etsch- en Eisacktalvallei. Gezellig winkelen kan in het middeleeuwse Bolzano. Of neemt u een duik in het Lago di Caldaro, het warmste zwemmeervan de Alpen? Uw verblijf U verblijft in Naturhotel Wieserhof in Renon (Ritten), ca. 15 km van Bolzano. Dit familiehotel is landelijk gelegen, met uitzicht op de bergen. Er is een uitstekend restaurant met typische (bio-) streekgerechten. Verder heeft het hotel o.a. een gezel lige bar, een grote tuin met gratis ligbedden, een terras met uitzicht op de bergen, een speeltuin, een boerderij en een fitnessruimte. De kamers zijn stijlvol ingericht en beschikken over o.a. satelliet-tv, telefoon, en badkamer met douche. Inbegrepen: 4x of 7x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet 4x of 7x driegangen-keuzemenu met saladebuffet Nordic Walking-materiaal, incl. korte oefensessie lx retourticket kabelbaan Renon-Bolzano lx retourticket historische treintje Renon-Collalbo lx ijs fruitsappen voor kinderen in de middag parkeerplaats Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer): 0 t/m 6 jaar: gratis 7 t/m 14 jaar: 50% korting Kabelbaan/trein 0 t/m 5 jaar: gratis 6 t/m 15 jaar: 7,- ter plaatse te betalen Meer informatie en boeken: Ga naar onze webwinkel of bel Pharos Reizen via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode: 42566 Hl pharosreizen.nl Data Lezersprijs' 5-daags 8-daags 08/05-09/07 139,- 269,- 10/07-20/08 n.v.t. 345,- 21/08-30/10 139,- 269,- Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65