281 sport 1999 Tijden zijn veranderd in Hoedekenskerke Aanvaller Pattinama vertrekt toch bij Hoek VIERDE KLASSE Arjo Zandee wil het met Hoedekenskerke graag eens een stapje hoger proberen. De ploeg kan morgen de titel grijpen. Regenboogklasse op Crevelingenmeer Oranje wint van Italië in laatste pouleduel Stal De Kroo begroet topdressuurruiters Westernrijden in De Eendracht Menwedstrijd in Vrouwenpolder vrijdag 6 mei 2011 Hoedekenskerke werd in 1999 voor het laatst kampioen. 'Voor mezelf wordt het een overgangsjaar: ik ga in het tweede voetballen' Arjo Zandee door Michiel Bouwman Arjo Zandee: „Het kampioenschap zou een pluim betekenen, iets extra's waar je het hele jaar hard voor werkt." foto Willem Mieras mmmmssi -«■ sggaaasaagj,». raimmr iiiMimswsaBssag door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De wegen van Hoek en Josimar Pattinama scheiden als nog aan het einde'van dit seizoen. De aanvaller had gisteravond een gesprek met de technisch verant woordelijken van de gedegradeer de topklasser, waarin beide par tijen tot de conclusie kwamen dat het beter is om eind deze maand toch uit elkaar te gaan. „Ik voel me niet meer happy bij Hoek", vertel de Pattinama. De centrumspits maakte twee maanden geleden als eerste speler van de huidige selectie bekend ook volgend seizoen voor de Zeeuws-Vlaamse club uit te ko men. Opmerkelijk omdat Pattina ma een moeizaam seizoen door maakt. Hij kon moeilijk door één deur met de in maart ontslagen trainer Gaby Demanet, maar hoop te onder diens opvolger Ruud Pen- nings op de ommekeer. Komend seizoen wilde hij in eerste instan tie een nieuwe start maken. De geluiden dat de technisch ver antwoordelijken terug wilden ko men op het eerder genomen be sluit, werden steeds luider. Gistera vond bleek dat tijdens een ge sprek. Van Hoek mocht Pattinama (22) vertrekken en de spits vond dat zelf ook de beste optie. Een nieuwe club heeft hij nog niet. Eer der toonde hoofdklasser Kloetinge interesse in Pattinama. „Maar om dat ik bij Hoek bleef, is dat nooit concreet geworden." Pattinama, die door een teenbles sure sinds 16 april buitenspel staat, is aan zijn derde seizoen bezig bij Hoek. Vorig seizoen was hij in de hoofdklasse met dertien goals club topscorer. In de topklasse wist hij dit seizoen twee keer te scoren. MIDDELBURG - Voor het eerst in bijna honderd jaar worden er mor gen en zondag op het Grevelingen- meer zeilwedstrijden gehouden voor boten uit de Regenboogklas se. Voor deze houten kieljachten waren nooit eerder races in zout water. De regenboogklasse is in 1917 bedacht. Aanvankelijk was het de bedoeling om de boten veel kleuren mee te geven, maar dat idee is in de loop der tijd verwa terd. De naam bleef wel gehand haafd. Tot op heden voeren de acht meter lange schepen, geschikt voor een driekoppige bemanning, alleen op de zoete meren in Fries land, Noord-Holland en Zuid-Hol land. Nu komen ze naar het zoute Grevelingenmeer. Ten noorden van Schouwen-Duiveland hebben de equipes meer ruimte dan el ders. De wedstrijden van de Mari na Port Zélande Regenboog Chal lenge zijn morgen, met de eerste start om 11.30 uur, en zondag. HOEDEKENSKERKE - 'Hoedekensker ke pakt eerste punt', kopte deze krant op 21 maart 2005. Het is nog maar zes seizoenen geleden dat Hoedekenskerke het lelijke eendje van het Zeeuwse zaterdagvoetbal was. In 26 wedstrijden werd maar één punt behaald en kreeg de club liefst 120 tegendoelpunten. Maar tijden zijn veranderd op sportpark De Kouter. Datzelfde Hoedekenskerke staat nu bovenaan in de vierde klasse en kan morgen tegen Borssele zijn eerste kampioenschap behalen. Nou ja, eerste... „We zijn in 1999 al eens kampioen geworden, maar dat was in de afdelingsklasse", her innert Arjo Zandee (33) zich. „Die werd na dat jaar opgeheven, dus zijn we met zes, zeven teams naar de vierde klasse KNVB gegaan. Een echte promotie was het niet, want je speelde tegen dezelfde teams." Een jaar of achttien geleden maak te Zandee zijn debuut bij de blauw-witten. „Dat was uit tegen Kats, als B-junior. Ik mocht een kwartiertje invallen. Ik heb nooit de ambitie gehad om weg te gaan, vind het gezellig. Ik tennis hier en zit ook in het bestuur van de voet balvereniging." Zandee heeft het al lemaal zien gebeuren bij zijn club. De moeizame jaren in de tweede helft van de jaren negentig (Hoede kenskerke eindigde steevast rond plaats elf), de eerste periodetitel (twee seizoenen geleden) en nu dus de kampioensrace. „Mijn hoog tepunt? Dat hoop ik morgen te be leven! Een paar jaar geleden kwa men Ronald Zuijdwegt en Richard Uiterhoeve er bij. Plus al die jonge gasten worden steeds beter en ouder", wijst Zandee de oorzaken van de transformatie aan. Tot de winterstop was Hoedekens kerke een naaste achtervolger van koplopers Bevelanders en Wemel- dinge. Maar na de onderbreking zijn de rollen omgedraaid. Negen overwinningen op rij brach ten de ploeg naar de eerste plaats. „We zijn de winterstop goed uitge komen, winnen bijna alles en krij gen bijna geen doelpunten tegen", weet Zandee. „Ik heb nooit het ge voel dat we gaan verliezen." Hoe anders was dat in het seizoen 2004/05, toen de Bevelandse ploeg maar één puntje pakte. Dat was in de thuiswedstrijd tegen Cadzand. Zes minuten voor tijd leek die ploeg de winst te pakken, maar Zandee maakte nog gelijk. En hoe vier je zo'n eerste punt? Zandee: „Er werd een Chinese rijsttafel be zorgd. En de kantine bleef wat lan ger open... We zijn toen zelfs op de radio geweest, want zo'n situa tie was redelijk uniek. De sfeer leed niet onder de slechte resulta ten. Dat doet het nooit, trouwens. De trainer (Leo Uiterhoeve) zei al tijd: 'Hou het plezier erin'. Dat hebben we ook gedaan. Hoe? Door een hele goede derde helft!" „Als ploeg presteren wij het meest stabiel. Wij hebben tegen de klein tjes gewonnen, maar wat is klein? Hoedekenskerke heeft ook maar 700 inwoners... Het kampioen schap zou een pluim betekenen, iets extra's waar je het hele jaar hard voor werkt. Er komt nu wel wat spanning bij kijken. Je merkt dat het nu moet. Het is zó dichtbij, dat ik het idee heb dat we iets min der vrij voetballen. Overigens was het kampioenschap geen doelstel ling. We hebben er de afgelopen ja ren wel aan geroken, maar een pe riodetitel was ons streven. Ik ben wel nieuwsgierig naar de derde klasse. Voor mezelf wordt het een overgangsjaar: ik ga in het tweede voetballen, maar zal nog wel eens meedoen met het eerste." LA CORUNA Op het Europees kampioenschap rugby voor vrouwen heeft Neder land de laatste poulewedstrijd ge wonnen. Italië werd met 20-17 ver slagen. Bij rust leidde Oranje al met 8-0. Jasmine van der Waal uit Middelburg kwam niet in actie. Morgen speelt Nederland om de vijfde en zesde plaats tegen Zwe den. NIEUWLAND Stal De Kroo in Nieuwland begroet op zondag 15 mei het sterkste deel nemersveld ooit tijdens een natio nale dressuurwedstrijd op Zeeuw se bodem. Het gaat om een wed strijd voor kadervorming, waarbij ook de Grand Prix op het program ma staat Onder anderen Marlies van Baaien, Theo Hanzon, Christa Laarakkers en Hans-Peter Minder- houd (Prix St. Georges) doen mee. VROUWENPOLDER Het Western For Pleasure Team houdt komende zondag een westernwedstrijd in manege De Eendracht in Vrouwenpolder. Li t/m L5-ruiters kunnen aan verschil lende onderdelen deelnemen. De wedstrijden beginnen om ne gen uur. Eerst komen de beginnen de ruiters in actie, na de middag pauze de gevordenen. MIDDELBURG Zaterdag 11 en zondag 12 juni ko men meer dan 70 menners met hun combinatie naar manege De Eendracht in Vrouwenpolder. In drie wedstrijdonderdelen gaan de menners met elkaar de strijd aan. De wedstrijden vangen aan om 9.00 uur en duren tot het einde van de middag. De organisatie is in handen van de Stichting Nationale Menwedstrijd Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64