i8l zeeland Kilo aardappelen in een Goes peilt opinie over kracht stad Grevelingen: explosie van Loket leerlingenvervoer voor vier gemeenten jury- vrijdag 6 mei 2011 ENQUETE Pleidooi ZLTO voor landwinkels, betere promotie van eigen door Frank van Cooten De landbouwsector ziet genoeg kansen een rol van beteke nis te spelen in het promoten van de Zak van Zuid-Beveland. Dat blijkt uit de resultaten van een onlangs gehouden enquête van land bouworganisatie ZLTO, afdeling Borsele, onder de leden. Dat moet gebeuren door samen werking en een welwillende over heid die bereid is nieuwe intiatie- ven direct een kans te geven in plaats van stroperige procedures. Want dan heeft de ondernemer er vaak geen zin meer in, zegt Rinus van 't Westeinde uit Nisse, voorzit ter van ZLTO Borsele. Zo is er onder agrariërs animo om met een landwinkel te beginnen. Goed voor de promotie van de ei gen aardappelen, appels en peren en ook goed voor de leefbaarheid in een klein dorp waar meestal geen winkel meer is. „In een landwinkel op een strategi sche plek is dan bijvoorbeeld ook een pinautomaat en kun je naast de dagverse producten ook postze gels kopen. En zeg nou zelf, waar zie je de appeltjes nog naast de winkel aan de boom groeien." Van 't Westeinde praat over een door Frank Balkenende goes - Het Samenwerkingsver band Welzijnszorg Oosterschelde- regio (SWVO) heeft in Goes een loket voor leerlingenvervoer ge opend. Per mei 2011 heeft het samenwer kingsverband de administratieve uitvoering van het leerlingenver voer van de gemeenten Goes, Ka- pelle, Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland op zich genomen. Daarvoor is nu een speciaal loket ingericht. Chantal Slijkhuis (voor malig medewerker leerlingenver voer van de gemeente Schou- wen-Duiveland) en Henriëtte van den Berg (voormalig medewerker leerlingenvervoer van de gemeen te Noord-Beveland) voeren de ad ministratieve werkzaamheden van het leerlingenvervoer uit. Het samenwerkingsverband denkt dat deze krachtenbundeling leidt tot meer slagvaardigheid. Ook denkt het dat de organisatie van het leerlingenvervoer minder kwetsbaar wordt. Voor vragen over leerlingenvervoer kunnen mensen terecht bij het Loket Leer lingenvervoer, Stationspark 29d, 4462 DZ Goes. Uiteraard is het lok ets telefonisch te bereiken via 0113-397177 of per e-mail via info@loketleerlingenvervoer.nl. door Melita Lanting Kwallen, heel veel kwal len zijn momenteel te vinden in het Grevelin- genmeer en op de stranden rond Schou- wen-Duiveland. Wie langs de wa terkant loopt, ziet overal de door zichtige jelly-achtige dieren drij ven of liggen in het zand. „Het kri oelt ervan", vertelt een opvarende van een zeilboot in het Grevelin- genmeer. „Ik ga maar even niet zwemmen." Het gaat vooral om de oorkwal. Een kwallensoort die in grote groe pen leeft en op zich in het voor jaar geen bijzondere verschijning is langs de kust. Maar wat wel op merkelijk is, is het vroege tijdstip en vooral de grote hoeveelheden die in het Grevelingenmeer wor den gezien. „Ia, het zijn er wel heel veel", zegt Bastian Mathijssen van duikcen trum De Rabbelaar in Scharendij- ke. „Vorig jaar waren er ook al veel, maar nu zijn er nog veel meer." De oorkwal ziet er misschien ge vaarlijk uit, maar levert weinig overlast op. De tentakeltjes zijn voor de mens niet giftig, dus de meeste mensen zullen niets mer ken als ze een kwal aanraken. „En een kwal is onder water eigen lijk heel mooi en sierlijk om te zien", zegt Mathijssen. „Alleen als er zoveel zijn en je ziet honderden van die kwallen voor je, dan vin den mensen het toch vaak een beetje vies." Op een steiger in het Grevelingen meer liggen Loïs en Dean op hun buik. Ze proberen garnaaltjes en krabbetjes te vangen, maar onge merkt komen er ook de nodige kwallen in hun netje. „Ze zitten overal", zegt Loïs. Echt bang zijn de twee er niet voor, al kijkt Dean wel heel bedenkelijk naar zijn net je waarin een kwal zit. Aanraken vindt hij geen goed idee. Waarom er vroeg zoveel kwallen zijn en waarom er zo opvallend veel in het Grevelingenmeer zit ten, is niet bekend. Het zal vermoe delijk wel een combinatie van fac toren zijn zoals watertemperatuur door Frank Balkenende goes - Om te weten hoe mensen denken over de gemeente Goes en de stad in het bijzonder, houdt de gemeente vanaf woensdag 11 mei tot en met woensdag 1 juni een en quête. De enquête is in te vullen op de in ternetpagina van de gemeente Goes en wel direct op de homepa ge. Medewerkers van publieksdien sten zullen in de hal van het stads kantoor mensen stimuleren de en quête in te vullen. Ook personeel van de VW aan de Singelstraat zal toeristen aansporen de vragenlijst in te vullen. De enquête is be doeld voor inwoners, bezoekers van de gemeente en mensen die in Goes werken maar elders wo nen. De peiling is één van de eerste stappen die Goes zet op het gebied van citymarketing. De gemeente wil zich eenduidig promoten als het economisch knooppunt van Zeeland en tegelijkertijd als een plek waar je stedelijk woont in een rustige en groene omgeving. Sleutelwoorden zijn aangenaam, handelsgeest en bereikbaar. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs een Ant werps bureau opdracht gegeven een concreet actieplan op te stel len. Overigens zou er al eind de cember een plan van aanpak moe ten liggen, maar de aanloop naar een citymarketingbeleid blijkt meer tijd te vergen. Een eerste promotieactie die Goes in gang zet, is deelname aan de ver kiezing Beste Binnenstad van Ne derland voor de periode 2011-2013. De Bevelandse centrumgemeente dingt mee in de categorie middel grote gemeenten. Een werkgroep van ondernemers uit de binnen stad, VW, Goes Promotie, Onder nemers Organisatie Goes en mede werkers van de gemeente bereidt de kandidatuur voor. De aanvraag gaat eind juni naar een landelijke Overigens moet aan de binnen stad van Goes nog wel worden 'ge sleuteld'. Zo is het wachten op de herinrichting van Kolveniershof en Bleekveld. Ook moeten nog en kele straten worden aangepakt in het kader van het Masterplan Bin nenstad. In oktober wordt bekend of Goes die titel in de wacht sleept. Momenteel draagt Roer mond in deze categorie het predi kaat 'beste binnenstad'. Rinus van 't Westeinde, voorzitter van ZLTO Borsele. „We moeten een groot deel van ons fruit hier verpakken, met Deelname aan de verkiezing Beste Binnenstad van Nederland is de eerste stap op weg naar citymarketing. archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58