Zeeland PZC Bevrijdingsmuseum vindt sponsoren S i Koop nu uw Staatslot! H 'wÊSÊÊÊBSÊmmÉÊtt intratuin Zwarte kat BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 17 23 UITBREIDING Eerste kavel voor Bevrijdingspark is verworven, opening voorzien op 31 oktober 2014 Zeeuws kamerorkest TY betovert Grote Kerk Steen tegen ruit tijdens twee minuten stilte almanak Gokkasten opengebroken Meidoornloop Nisse biedt pakket voor de hele familie Huilers duiken steeds vroeger in het jaar op Vrijdag 6 mei 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel NIEUWDORP - Het Bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp hoopt 31 oktober 2014 het Bevrij dingspark te kunnen openen. In middels zijn twee sponsors gevon den die voor 162.000 euro een ka vel hebben aangekocht voor de eer ste fase van de uitbreiding. Het gaat om een stuk grond van 1400 vierkante meter. Het mu seum wil de namen van de geld schieters pas bekendmaken als de plannen in een wat verder gevor derd stadium zijn. „De sponsoren hebben de voorwaarde gesteld dat het hele project doorgaat", zegt Kees Traas van het museum. „Dat betekent dat we ook de achterlig gende landbouwpercelen van drie hectare nog in bezit moeten krij gen. De eigenaren willen niet ver kopen, maar wel ruilen voor ande re grond." Traas denkt dat dat geen probleem is, gelet op de toe komstige verdubbeling van de Sloe- weg. „Er zal nog met gronden wor den geschoven." De grond ligt ook in het zogenaamde zoekgebied 'Sloegroen', wat kan dienen als buffer tussen de industriële omge ving en het dorp Nieuwdorp. Het is de bedoeling dat op die landbouwpercelen het Bevrijdings park verrijst, met expositieruim ten en het noodkerkje van Elle- woutsdijk. Dit kerkje van drie nis- sehutten werd in 1946 gebouwd omdat het oorspronkelijke gods huis in puin was geschoten. Het staat nu bij een Zuid-Bevelandse fruitteler. Volgens Traas is de uitbreiding ook nodig om als professioneel museum te kunnen blijven door draaien. „Dan zouden we namelijk ook de entreeprijs kunnen verho gen, omdat we dan meer te bieden hebben. Nu kan ik nog geen tien euro voor een kaartje vragen." Met de exploitatie is ongeveer 150.000 euro per jaar gemoeid. Na aftrek van de kaartverkoop blijft er nog 90.000 euro over. Dat bedrag moet via subsidies worden binnen gehaald. „Weinig geld, als je naar andere musea kijkt", zegt Traas. Hij vindt dat de gemeente Borsele en de provincie in eerste instantie moeten bijspringen. „We kunnen hier straks een heel mooi totaal beeld laten zien, maar in een Mer cedes moet wel benzine om hem te laten rijden." Het Bevrijdingsmuseum is op 30 oktober 2009 geopend. Vorig jaar kwamen er 18.000 bezoekers. www.bmzeeland.nl GOES - Tijdens de twee minuten stilte om de doden te herdenken, is woensdagavond een steen tegen het raam gegooid bij een woning aan de Groen van Prinstererstraat in Goes. De bewoonster zat via de televisie naar de dodenherdenking te kij ken toen dit gebeurde. Ze zag nog net vier jongeren van rond de twaalf jaar wegfietsen. Eén van hen was gekleed in het wit. Bij het incident raakte de voorruit bescha digd. De politie zoekt getuigen. Tip? redactie@pzc.nl Ze was druk in de tuin, die Zierikzee- se. Vijver bijvullen, onkruid trekken, snoeien. De rode huiskater lag vlak bij tevreden te spinnen op een mooi plekje in de zon. Een idyllisch plaat je. Totdat de nijvere tuinierster uit haar ooghoeken iets zag wat haar niet beviel, op het kussen van de bui- tenbank. 'Nee hé, toch niet weer die buurkat'flitste het door haar heen. Ze haalde de plantenspuit, wetende dat de buurkat daar een heilig ont zag voor heeft. Maar zelfs toen ze met het waterwapen de bank nader de bleef de zwarte gestalte roerloos. Logisch. Het bleek haar zwarte vest. Trekking 10 mei THOLEN - De gokkasten in een ho recagelegenheid aan de Kaaij in Tholen-stad zijn in de nacht van woensdag op donderdag rond een uur of half vier opengebroken na inbraak. Daarbij zijn volgens de politie vele honderden euro's weggenomen. De toegang tot het horeca-etablis- sement werd geforceerd. Over de toegebrachte braakschade kan de politie vooralsnog niets meedelen. GOES - Het Zeeuws Kamerorkest TY heeft gister- het programma, met de titel De vier jaargetijden, avond in de Grote Kerk in Goes zijn traditionele stonden de gelijknamige stukken van Astor Pïa- bevrijdingsconcert gespeeld. Het is één van de zolla (oorspronkelijk niet voor een klassieke be twee eigen concerten die TY jaarlijks geeft. Op zetting geschreven en ook geen samenhorende compositie) en Antonio Vivaldi en de Holberg suite van Edward Grieg. Solist was violist Dirk van de Velde, Carlo Nabbe dirigeerde het orkest. foto Willem Mieras Geldig t/m 11 mei 2011. Koopavond donderdag en vrijdag Deze week: Fuchia op stam, diverse kleuren, potmaat 19 cm, hoogte 90 cm. Van €12,99 NU PERSTUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57