281 sport Steenpoorte schiet met scherp Aanvaller Pattinama vertrekt toch bij Hoek VOETBAL Duiveland wil tegen Internos wat rechtzetten Regenboogklasse op Grevelingenmeer Paspoort Oranje wint van Italië in laatste pouleduel Stal De Kroo begroet topdressuurruiters Westernrijden in De Eendracht Menwedstrijd in Vrouwenpolder vrijdag 6 mei 2011 WÊummmmmm mmmmm door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Duiveland-voetbal- ler Barry Steenpoorte verkeert al maanden in een bloedvorm. „Wat vorm is? Een goede vraag! Daar heb ik het antwoord niet op. Maar ik heb niets te klagen. Ik voel me goed en in het veld verloopt het al lemaal lekker", vertelt hij. De Dikke van Dale geeft aan dat Steenpoorte met zijn laatste uit spraak wel heel erg dicht bij de be tekenis komt. Het woordenboek geeft aan 'de juis te, vereiste gedaante: in vorm zijn in de toestand waarin men zijn beste prestaties leven.' Iemand die sinds de winterstop vijftien keer scoort, waarvan elf keer in de laatste zes duels, voldoet zeker aan dat pro fiel. De winterstop - met Duiveland in Turkije - heeft Steenpoorte in elk geval geen windeieren gelegd. „Het voelt op dit moment alsof ik in zo'n flow zit. Alles wat ik raak, gaat er ineens in." Dit seizoen staat de teller al op ne gentien treffers, terwijl hij de laat ste twee seizoen er telkens maar tot acht treffers kwam. Zijn mooi ste goal maakte hij thuis tegen Din- teloord. „Een stiftje over de keeper. De belangrijkste was vori ge week tegen Oostkapelle. De penalty, waardoor we met negen man van een 2-0-achterstand te rugkwamen tot 2-2." Toch houdt hij zich niet bezig met de topsco- rerslijsten, en met de vraag of hij ooit al eens zo productieve perio de heeft meegemaakt. „Het maakt niet uit wie er scoort. Als we maar winnen." Het doet Steenpoorte wel pijn dat collega-aanvaller Dennie le Comte niet de vorm van de afgelopen sei zoenen vertoont. Ondanks dat lijkt juist hij wel te profiteren van Le Comtes aanwezigheid. „Dennie houdt wel één of twee man bezig, maar het loopt niet bij hem. Het is heel vervelend voor hem. Het tij moet keren voor hem. Het tekent ook een beetje ons hele seizoen." Steenpoorte maakt met Duiveland een vreemd seizoen door in de tweede klasse E. Op de voorlaatste speeldag is de ploeg nog niet geheel veilig en moet het hopen dat het zelf wint of dat Amemuiden Zwaluwe opzij zet. Vooraf werden de Oosterlanders, met de komst van Wesley Goud en doelman Leon Weeda, sterker geacht dan de afgelopen jaren waarin het steeds speelde voor pro motie. „Zelf hadden we er ook meer van verwacht. Ook van bui door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De wegen van Hoek en Josimar Pattinama scheiden als nog aan het einde van dit seizoen. De aanvaller had gisteravond een gesprek met de technisch verant woordelijken van de gedegradeer de topklasser, waarin beide par tijen tot de conclusie kwamen dat het beter is om eind deze maand toch uit elkaar te gaan. „Ik voel me niet meer happy bij Hoek", vertel de Pattinama. De centrumspits maakte twee maanden geleden als eerste speler van de huidige selectie bekend ook volgend seizoen voor de Zeeuws-Vlaamse club uit te ko men. Opmerkelijk omdat Pattina ma een moeizaam seizoen door maakt. Hij kon moeilijk door één deur met de in maart ontslagen trainer Gaby Demanet, maar hoop te onder diens opvolger Ruud Pen- nings op de ommekeer. Komend seizoen wilde hij in eerste instan tie een nieuwe start maken. De geluiden dat de technisch ver antwoordelijken terug wilden ko pten op het eerder genomen be sluit, werden steeds luider. Gistera vond bleek dat tijdens een ge sprek. Van Hoek mocht Pattinama (22) vertrekken en de spits vond dat zelf ook de beste optie. Een nieuwe club heeft hij nog niet. Eer der toonde hoofdklasser Kloetinge interesse in Pattinama. „Maar om dat ik bij Hoek bleef, is dat nooit concreet geworden." Pattinama, die door een teenbles sure sinds 16 april buitenspel staat, is aan zijn derde seizoen bezig bij Hoek. Vorig seizoen was hij in de hoofdklasse met dertien goals club topscorer. In de topklasse wist hij dit seizoen twee keer te scoren. tenaf werd dat gedacht. Het blijkt niet zo te zijn. Het is het elke keer net niet. We zijn een beetje de ko ning van de gelijke spelen. Elke keer krijgen we het deksel op de neus." Wat dat betreft heeft Duive land in de thuiswedstrijd van zater dag tegen Internos ook nog wat recht te zetten. In Etten-Leur ver loor Steenpoorte eerder dit sei zoen met 3-0. „Zulke wedstrijden moeten we snel vergeten. Internos is geen bijzondere ploeg, maar ze zijn gewoon wat constanter. Zater MIDDELBURG - Voor het eerst in bijna honderd jaar worden er mor gen en zondag op het Grevelingen meer zeilwedstrijden gehouden voor boten uit de Regenboogklas se. Voor deze houten kieljachten waren nooit eerder races in zout water. De regenboogklasse is in 1917 bedacht. Aanvankelijk was het de bedoeling om de boten veel kleuren mee te geven, maar dat idee is in de loop der tijd verwa terd. De naam bleef wel gehand haafd. Tot op heden voeren de acht meter lange schepen, geschikt voor een driekoppige bemanning, alleen op de zoete meren in Fries land, Noord-Holland en Zuid-Hol land. Nu komen ze naar het zoute Grevelingenmeer. Ten noorden van Schouwen-Duiveland hebben de equipes meer ruimte dan el ders. De wedstrijden van de Mari na Port Zélande Regenboog Chal lenge zijn morgen, met de eerste start om 11.30 uur, en zondag. dag moeten wij gewoon weer eens een keer winnen. Dat staat wat mooier op ons CV." Op dat CV zal het seizoen 2010-2011 in elk geval niet komen te staan als het meest succesvolle seizoen van Duiveland en Steen poorte. „Het is geen verloren sei zoen, maar het zou leuker zijn ge weest als we bovenin mee hadden gedraaid. Daar doe je het toch alle maal voor. Maar het mocht niet zo zijn. Dit seizoen moeten we maar snel vergeten." LA CORUNA Op het Europees kampioenschap rugby voor vrouwen heeft Neder land de laatste poulewedstrijd ge wonnen. Italië werd met 20-17 ver slagen. Bij rust leidde Oranje al met 8-0. Jasmine van der Waal uit Middelburg kwam niet in actie. Morgen speelt Nederland om de vijfde en zesde plaats tegen Zwe den. NIEUWLAND Stal De Kroo in Nieuwland begroet op zondag 15 mei het sterkste deel nemersveld ooit tijdens een natio nale dressuurwedstrijd op Zeeuw se bodem. Het gaat om een wed strijd voor kadervorming, waarbij ook de Grand Prix op het program ma staat. Onder anderen Marlies van Baaien, Theo Hanzon, Christa Laarakkers en Hans-Peter Minder- houd (Prix St. Georges) doen mee. Naam: Barry Steenpoorte. Leeftijd: 28 jaar. Woonplaats: Oosterland. Clubs: SV Duiveland. Favoriete positie: „In de spits." Hoogtepunt carrière: Het kam pioenschap in de derde klas." Dieptepunt carrière: „Vanuit de derde klas gedegradeerd naar de vierde klasse (seizoen 2002-2003) VROUWENPOLDER Het Western For Pleasure Team houdt komende zondag een westernwedstrijd in manege De Eendracht in Vrouwenpolder. Li t/m L5-ruiters kunnen aan verschil lende onderdelen deelnemen. De wedstrijden beginnen om ne gen uur. Eerst komen de beginnen de ruiters in actie, na de middag pauze de gevordenen. MIDDELBURG Zaterdag 11 en zondag 12 juni ko men meer dan 70 menners met hun combinatie naar manege De Eendracht in Vrouwenpolder. In drie wedstrijdonderdelen gaan de menners met elkaar de strijd aan. De wedstrijden vangen aan om 9.00 uur en duren tot het einde van de middag. De organisatie is in handen van de Stichting Nationale Menwedstrijd Zeeland. Barry Steenpoorte (midden): „Het is geen verloren seizoen, maar het zou leuker zijn geweest als we bovenin mee hadden gedraaid. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44