vakantiehuizen altijd bewoond zeeland 119 Fonds van Kazernering keert dit jaar royaal uit Goes peilt opinie over kracht stad Gewone wijk Investeren Vierduizend vakantiehuizen op eiland Vereniging waakt voor belang bewoners vrijdag 6 mei 2011 De gemeente Schouwen-Duiveland heeft het per manent wonen op het zomerhuizenterrein in Scha- rendijke altijd oogluikend toegestaan. Het terrein, zo is de redenering, is eigenlijk gewoon een woon wijk die aan Scharendijke vastgeplakt ligt Wie permanent wil blijven wonen op het zomerhuizen- terrein, zal in veel gevallen moeten investeren in de wo ning. Deze moet voldoen aan eisen van brandveilig heid, ventilatie en isolatie. Voldoet het huis daaraan, dan wordt er het etiketje 'woondoeleinden' opgeplakt. nu gelegaliseerd wordt. Dat het nog geen storm loopt bij de ge meente is volgens haar goed ver klaarbaar. „Er zitten hier nogal wat Duitsers op het terrein en die krijgen van de gemeente een brief in het Nederlands. Ze weten vaak niet zo goed hoe ze daarop moe ten reageren. Wij proberen hen zo goed mogelijk te helpen." Schoon- aard hoopt dat uiteindelijk veel meer bewoners van het zomerhui zenterrein de stap naar permanen te bewoning zullen maken. „Want riu is het in de winter best wel stil hier in Scharendijke." Rotterdammer Hendrik van den Berg - voorzitter van de vereniging het ware aan Scharendijke vastgebouwd. ZIERIKZEE - Het benefietsevene ment van de Rotary Club ont vangt 1000 euro van het Kazerne- ringsfonds. Dit evenement is be doeld om geld op te halen voor de aanschaf van een elektrische rol- stoelfiets voor Het Gors in Zierik- zee. Benefiets bestaat uit een fiets tocht, een spinningmarathon en een tweedehands fietsenbeurs. De scouting in Zierikzee krijgt 250 euro voor de reünie ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van de Meester Bakkergroep. Voor de expositie van Mandala-te- keningen van cursisten van Jacque line Roon is 150 euro beschikbaar gesteld. Eenzelfde bedrag gaat naar de vrienden van de Nieuwe Kerk in Zierikzee voor een presentatie over orgel stemmen. De Rode Ka mer krijgt 150 euro voor een spot, te gebruiken bij voorstellingen. De stichting monumentenstad Zie rikzee (promotieactiviteiten), de auteur Fred van Lieburg (uitgave boek) en Annelies Poortvliet (zo mercursus oude muziek) krijgen ie der 100 euro. Het Kazemerings- fonds keerde dit jaar 2000 euro uit omdat het fonds 200 jaar bestaat. Het fonds dateert uit 1811, toen sol daten moesten worden ingekwar tierd. Van rentebaten wordt jaar lijks 1000 euro uitgekeerd aan so ciaal-culturele doelen in Zierikzee. van eigenaren - woont nu nog in de Maasstad, maar is zeker van plan op termijn permanent ook te verkassen naar Scharendijke. „Ik ben watersporter en wat dat be treft zit je daar natuurlijk gewel dig. Het water en een grote jacht haven heb je onder handbereik. Als het even kan, zit ik elk week end en alle vakanties in Scharendij ke. Net als Schoonaard zegt van den Berg geen enkele last te heb ben van druk recreatieverkeer. Wat hem aantrekt in Scharendijke is de rust en de ruimte die er te vinden is. „Het is gewoon heel prettig wonen in Zeeland. Héél an ders dan in Rotterdam." foto Ronald den Dekker Schouwen-Duiveland telt alles bij elkaar 4000 vakantiewonin gen. Een deel daarvan wordt ille gaal als permanente woning ge bruikt. Mensen die kunnen aanto nen dat ze voor 28 mei 2003 per manent in een vakantiewoning verblijven, hebben recht op een zo geheten gedoogbeschikking. Tot nu toe hebben ruim 160 eige naren van vakantiehuizen op Schouwen-Duiveland zo'n gedoog beschikking gekregen. Naast die 160 beschkkingên wil de gemeente Schouwen-Duiveland nog eens 324 recreatiewoningen omzetten naar een permanente woonbe stemming. De provincie Zeeland wilde in eer ste instantie geen toestemming ge ven voor permanente bewoning van de 62 huizen op het zomerhui zenterrein in Scharendijke. Uitein delijk is de provincie toch overstag gegaan. Het is een hele mond vol: 'Ver eniging van eigenaren van woningen aan de Grevelingenlaan, Kreeklaan, Jachtlaan en Zeilweg'. De vereniging werd twee jaar gele den opgericht om de belangen van de bewoners van het zomerhuizen- terrein te bewaken. Geen overbodi ge luxe, volgens voorzitter Hen drik van den Berg. „Als je ziet wat er allemaal aan woeste plannen ge lanceerd wordt op Schouwen-Dui veland. Enorm. Dan kun je er maar beter bovenop zitten." De vereniging van eigenaren heeft geprobeerd met haar 25 leden col lectief omzetting van recreatief naar permanent aan te vragen bij de gemeente Schouwen-Duive land. De praktijk liep anders. Van den Berg: „Uiteindelijk heeft ieder een die dat wilde toch gewoon op eigen houtje zo'n omzetting aange vraagd." door Frank Balkenende GOES - Om te weten hoe mensen denken over de gemeente Goes en de stad in het bijzonder, houdt de gemeente vanaf woensdag 11 mei tot en met woensdag 1 juni een en quête. De enquête is in te vullen op de in ternetpagina van de gemeente Goes en wel direct op de homepa ge. Medewerkers van publieksdien sten zullen in de hal van het stads kantoor mensen stimuleren de en quête in te vullen. Ook personeel van de VW aan de Singelstraat zal toeristen aansporen de vragenlijst in te vullen. De enquête is be doeld voor inwoners, bezoekers van de gemeente en mensen die in Goes werken maar elders wo nen. De peiling is één van de eer ste stappen die Goes zet op het ge bied van citymarketing. De ge meente wil zich eenduidig promo ten als het economisch knoop punt van Zeeland en en tegelijker tijd als een plek waar je stedelijk woont in een een rustige en groe ne omgeving. Sleutelwoorden zijn aangenaam, handelsgeest en be reikbaar. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs een Ant werps bureau opdracht gegeven een concreet actieplan op te stel len. Overigens zou er al eind dece- mer een plan van aanpak moeten liggen, maar de aanloop naar een citymarketingbeleid blijkt meer tijd te vergen.Een eerste promotie actie die Goes in gang zet, is deel name aan de de verkiezing Beste Binnenstad van Nederland voor de periode 2011-2013. De Beveland- se centrumgemeente dingt mee in de categorie middelgrote gemeen ten. Een werkgroep van ondernemers uit de binnenstad, VW, Goes Pro motie, Ondernemers Organisatie Goes en medewerkers van de ge meente bereidt de kandidatuur voor. De aanvraag gaat eind juni naar een landelijke jury. Overigens moet aan de binnen stad van Goes nog wel worden 'ge sleuteld'. Zo is het wachten op de herinrichting van Kolveniershof en Bleekveld. Ook moeten nog en kele straten worden aangepakt in het kader van het Masterplan Bin nenstad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39