Spaans gezin woont kampeerhuisjes uit Steeds meer i8l zeeland Loket leerlingenvervoer voor vier gemeenten VERNIELINGEN Eigenaar Irenehoeve doet aangifte WOONBESTEMMING Permanent wonen op het zomerhuizen- terrein in Scharendijke mag, mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan. De Wolf traint jeugd Duiveland Bijeenkomst voor mensen met dementie Grote bazaar in kerk aan Zevengetijstraat Workshop wol verven bij The Dutch Cottage Buitenboordmotor van zeiljacht gestolen Ontdekkingstocht door Zierikzee Bloemplukbonnen weer verkrijgbaar vrijdag 6 mei 2011 door Ton van den Nouweland WESTENSCHOUWEN - Vorige week werd Schouwen-Duiveland geteis terd door een groep Ieren die amok maakte op campings. Deze week reist een Spaans/Nederlands echtpaar over het eiland. Zij heb ben het gemunt op de kleinere kampeerbed rijven. „Idioot en asociaal," omschrijft Bertha Boot van camping Irene hoeve in Westenschouwen haar er varingen. Er is een stoel kapot ge slagen, er is een dekbed gestolen en het huisje zat onder de honden poep. Het stel vertrok zonder te be talen. „De Appelwei in Burgh is vo rige week hetzelfde overkomen. Meubels vernield, huisje compleet uitgewoond." Het gaat om een Spaanse vrouw en een Nederlands sprekende man. Ze hebben twee kinderen, een hond en een kat bij zich. De fa milie reist in een zilverkleurige Ma zda 323 met Spaans kenteken. Boot: „Hem zie je niet. De vrouw spreekt Engels en doet het woord. Als ze reserveert, zegt ze dat ze wil pinnen. Maar wij en de meeste an dere kleine bedrijven hebben geen pinmachine. Vervolgens komt er een verhaal dat betaling via een Spaanse bank moeilijk is en tijd kost." Het stel meldde zich vrijdag 29 april en werd afgelopen woensdag door de echtgenoot van Bertha weggejaagd. „Ik voelde al snel nat tigheid. Ze trokken de gordijnen dicht en behalve de vrouw liet nie mand zich meer zien. Wat mis schien eerder argwaan had moe ten wekken, was dat ze de auto ZIERIKZEE De Alzheimerwerkgroep Schou wen-Duiveland verzorgt donder dag 19 mei een bijeenkomst voor mensen met dementie, hun part ners, familieleden, vrienden en an dere belangstellenden. Vertoond wordt de documentaire 'Benjamin en de anderen' waarin mensen die aan dementie lijden aan het woord komen. De bijeenkomst wordt ge houden in wooncomplex Valetta in Zïerikzee. Aanvang 14.00 uur. ZIERIKZEE De Christelijk Gereformeerde Kerk houdt zaterdag 21 mei een grote ba zaar in de kerk aan de Zevengetij straat De opbrengst gaat naar de In ternational Christian Fellowship in Rotterdam voor open kerk-activitei- ten. In de kerk is een expositie van werkstukken. De rommelmarkt is ingericht op het terrein tegenover de kerk. De bazaar begint om 09.00 uur. niet achter de slagboom op het ter rein parkeerden, maar langs de weg. Dat doet niemand, tenzij je snel wil vertrekken." Maandag en dinsdag belde Boot met de politie. „Ik dacht, ik hou ze even vast, dan kan de politie ze op pakken. Maar ja, we wonen in Ne derland hè. Dat was ik even verge ten. Hier mag alles. De politie komt toch niet." Woensdag reed Boot naar het politiebureau in Zie- rikzee en deed aangifte. „Toen bleek dat van mijn telefoontjes geen notitie was gemaakt. Ik dacht, ik bel de krant. We moeten ons toch wapenen tegen dit soort gedrag." Een woordvoerster van de politie bevestigde gisteren de aangifte en één melding van Boot. Andere in cidenten rond het gezin zijn bij de politie niet bekend. door Piet Kleemans OOSTERLAND - Oud-profvoetballer John de Wolf verzorgde gisteren een cli nic voor een kleine veertig pupillen van de SV Duiveland in Oosterland. De kinderen werden getraind in de basistechniek van het voetbal. Ook van daag geeft de voormalige verdediger van Feyenoord en Wolverhampton Wanderers nog voetballes in Oosterland. foto Ronald den Dekker SEROOSKERKE In The Dutch Cottage in Seroosker- ke wordt donderdag 19 mei een workshop wol verven gehouden. Er wordt geverfd met meekrap, flui- tekruid en ossetong. Deelnemers kunnen kiezen uit dunne (sok- ken-)wol, dikkere wol en nog zelf te spinnen wol. De cursus wordt gegeven door Jolanda van der Lelie en Kiki Visser. De workshop be gint om 09.30 en duurt tot 16.00 uur. Meer informatie: 0111-671593. BROUWERSHAVEN Van een zeilboot, die op het terrein aan de Nieuwe Jachthaven in Brou wershaven staat, is de buitenboord motor gestolen. De diefstal is tussen dinsdagavond 19.00 uur en woensdagochtend 11.00 uur gepleegd. De buitenboord motor heeft volgens de politie een waarde van enkele honderden eu ro's. De eigenaar van de machine heeft aangifte gedaan. MEEST GELEZEN: 1Dreischor is de belbus zat (foto) 2. Pas op voor Ierse amokmakers 3. Toekomstvisie gaat de inspraak in EN VERDER Weblogs van PZC-verslaggevers over uiteenlopende onderwerpen op www.pzc.nl/blog TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van vandaag op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE Het routebureau Zeeland heeft een nieuwe stadswandeling door Zie rikzee ontworpen. De route voert langs historische plekken en gebou wen. Zierikzee heeft een rijke historie en dat is op veel plaatsen nog terug te vinden. De nieuwe route duurt ongeveer anderhalf uur en is verkrijgbaar bij de vw of via het internet, www.zeelandshop.com. VEERE De Agrarische Natuurvereniging Natuurlijk Walcheren heeft de ak kerranden op Walcheren weer inge zaaid met bloemzaad. De eerste bloemen kunnen waarschijnlijk in juli geplukt worden. De bloempluk bonnen zijn vanaf dit moment weer te koop bij de verschillende streekproductenwinkels. Meer in formatie is te vinden op; www.natuurlijkwalcheren.nl Ideaal vinden ze het, de bewo ners van het zogeheten 'zo- merhuizenterrein' in Scharen dijke. Voorzieningen onder handbereik en toch een rustig plek je in een huis waar alles gelijk vloers is. Kortom: Een huis waarin je oud kunt worden. Ware het niet dat het een zomerhuis is. Sinds kort mag echter iedereen die dat wil van het zomerhuis een per manente woning maken. De eerste twaalf verzoeken tot om zetting van de bestemming van Te- creatief naar 'wonen' zijn binnen. Mits de woningen voldoen aan be paalde eisen is de gemeente Schou wen-Duiveland akkoord. Maar voor het zo ver was, is er heel wat water door de Ooster- schelde gestroomd. Eén aantal van de zomerhuizen aan Grevelingen- laan, Ankerweg en Zeilweg wordt - hoewel dat officieel niet mag - al jaaaaren permanent bewoond. Ook op andere zomerhuizenterrei- nen is sprake van permanente be woning. De gemeente heeft dat ge doogd. In 2004 diende de gemeente bij de provincie een verzoek in tot het omzetten van 325 vakantiehuizen op Schouwen-Duiveland in perma nente woningen. Met het meren deel van de aanvragen ging de pro vincie akkoord, maar aanvankelijk vielen de 62 woningen op wat te boek staat als 'het zomerhuizenter- rein' in Scharendijke buiten de boot. Uiteindelijk is de gemeente, zegt Gert-Jan Benou van de afde ling Ruimte Milieu, toch tot overeenstemming met de provin cie gekomen. Martha Schoonaard, bewoner van de Grevelingenlaan, is blij toe. In 2007 verruilden zij en haar echtge noot hun woning in de polder bij Dreischor voor de stek in Scharen dijke. „Hier is alles gelijkvloers en het is een heerlijk rustig plekje met een leuk uitzicht", motiveert Schoonaard de keuze voor de Scha- rendijkse Grevelingenstraat. Toen ze het huis kochten, wist het echtpaar dat het een zomerhuis was. „We hebben gewoon het risi co genomen en er is ook weieens iemand van de gemeente geweest, maar het permanent wonen hier werd steeds gedoogd." Dat neemt niet weg dat Schoon aard blij is dat het permanent wo nen op het zomerhuizenterrein Het zomerhuizenterrein zit als door Frank Balkenende GOES - Het Samenwerkingsver band Welzijnszorg Oosterschelde- regio (SWVO) heeft in Goes een loket voor leerlingenvervoer geo pend. Per x mei 2011 heeft het samenwer kingsverband de administratieve uitvoering van het leerlingenver voer van de gemeenten Goes, Ka- pelle, Noord-Beveland en Schou wen-Duiveland op zich genomen. Daarvoor is nu een speciaal loket ingericht. Chantal Slijkhuis (voor malig medewerker leerlingenver voer van de gemeente Schou wen-Duiveland) en Henriëtte van den Berg (voormalig medewerker leerlingenvervoer van de gemeen te Noord-Beveland) voeren de ad ministratieve werkzaamheden van het leerlingenvervoer uit. Het samenwerkingsverband denkt dat deze krachtenbundeling leidt tot meer slagvaardigheid. Ook denkt het dat de organisatie van het leerlingenvervoer minder kwetsbaar wordt. Voor vragen over leerlingenvervoer kunnen mensen terecht bij het Loket Leer lingenvervoer, Stationspark 29d, 4462 DZ Goes. Het loket is telefo nisch te bereiken via 0113-397177 of per e-mail op het adres: info@loketleerlingenvervoer.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38