21 zeeland Swingen voor de M Op dievenpad PZC De krant 6 weken voor 18 euro! BEVRIJDINGSFESTIVAL Vlissingen was gisteren één van de veertien festivalsteden. De 66-jarige bevrijding is gevierd met veel muziek en prachtig weer. vrijdag 6 mei 2011 Twee jaar geleden, zo rond deze tijd, was het huis onbewoond. Er stond geen schutting; de tuin was verwaarloosd en lag vol troep. Steeds als ik de smalle ach terom insloeg, zag ik ze staan: de pioenrozen. Minstens dertig knop pen telde ik in het voorbijgaan. El ke dag sprong er wel een open, tot - vlak voor Moederdag - zeker tien knoppen openbarstten. De rest stond op springen. Eén grote, onweerstaanbare belofte, in een vieze, verlaten tuin. Een vlag op een modderschuit „Ik heb pioenrozen gezien", zei ik tegen mijn man, toen ik thuis kwam. „Hier vlakbij. Het huis is niet meer bewoond. En de struik zit vol bloemen en knoppen. Nou dacht ik... Als ik die pioenrozen eens ga plukken?" Dat plan viel niet in goede aarde. Hoe ik ook riep dat het parels voor de zwijnen waren en dat er nu toch niemand van genoot, zijn standpunt bleef hetzelfde: „Dat dóe je niet!" De volgende dag ging ik toch op dievenpad. Bij wijze van compro- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt Van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (namj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VBTilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoo nsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan mis in vermomming, om de goe de naam van de familie te bescher men. In een donkere jas met opge stoken kraag, een hoed diep over de oren getrokken, aan mijn arm een grote mand met daarin een snoeischaar, verliet ik het huis. De zonnebril maakte de vermom ming compleet „Zo, ga je op die venpad?", informeerde mijn man. Behoedzaam sloop ik door de ach terom, de snoeischaar in de aan slag. Op de hoek wachtte mij een on aangename verrassing. Geen pioenroos meer te zien. Thuis bracht ik verslag uit van de brutale roof. De struik, die ik al als de mijne beschouwde, was leeggeplukt. Gisteren wierp ik gewoontege trouw een blik door de kierende schutting op de hoek, toen ik ge bukt onder het gewicht van de boodschappentassen terugliep door de brandgang. De pioenroos. Die stond er weer prachtig bij, zag ik, met tientallen zwellende knoppen. Pioenrozen op Moederdag... wat zou dat mooi zijn- Voor meer columns: www.pzc.ni/columns In de 'MensenZoo' van de Stichting Palladium werd met individuen uit spe cifieke groeperingen druk gediscussieerd over vooroordelen. door Karen Hagen et veel muziek, bier en prachtig weer is de vrijheid gisteren gevierd op het Vlissingse Bel- lamypark. Hoewel het voor veel mensen geen vrije dag was, stond het goed vol. „We moesten in onze pauze even een kijkje nemen", vertelt Jeroen van de Lindeloof Samen met colle ga's staat hij, strak in pak, bij het hoofdpodium. „Het is een domper dat we zo weer terug aan het werk moeten." De dag begint meteen goed als The Partysquad en The Opposites het bevrijdingsfestival om één uur af trappen. „Zeeland, laat je horen, handen in de lucht voor de vrij heid", roepen ze. Met hun opzwepende beats is stil staan onmogelijk. Iedereen swingt met de biertjes in de hand. Meisjes leggen met hun Blackberry vast hoe The Opposites over het po dium stuiteren. „Het is hier stikge- zellig", zegt Kim Boonman uit Goes. Niet alleen bij het hoofdpodium kunnen ze een feestje bouwen. Kin deren staan bij het 3voori2 Zeeland podium te dansen op de muziek van Maarten Swaan. „Na afloop heb ik ze een cd gegeven, ik vond dat zo leuk", zegt de zanger later. Samen met andere festivalbezoe kers zit hij op een 'strookje' gras mat dat over een paar platen op het Bellamypark is gelegd vanwege de verbouwing. Het deert bezoekers niet. „Er is juist meer ruimte zon- The Partysquad en The Opposites

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2