14 Vechtlust Hamers is voorbeeld hele team 281 sport Aanvaller Pattinama vertrekt toch bij Hoek VROUWENVOETBAL Shamila Hamers speelt morgen met Oostkapelle de laatste wedstrijd in de eerste klasse A. Promoveren doet de ploeg sowieso, maar in welke klasse de voetbalsters volgend seizoen uitkomen is nog maar de vraag. Topklasse ligt in het verschiet voor Oostkapelle Regenboogklasse op Grevelingenmeer Oranje wint van Italië in laatste pouleduel Stal De Kroo begroet topdressuurruiters Westernrijden in De Eendracht Menwedstrijd in Vrouwenpolder vrijdag 6 mei 2011 wedstrijden op rij zijn de vrouwen van Oostkapelle al ongeslagen. Shamila Hamers wil graag met het vrouwenteam van Oostkapelle hogerop. foto Ruben Oreel De kampioen van de eerste klasse A mag nacompeti- tie spelen voor een plaats in de nieuw te vormen topklasse. De nummers twee tot en met zes promoveren naar de hoofdklasse. Het is echter tegen de regels om twee teams van één club in dezelf de klasse uit te laten komen. Ter Leede 2 zal daarom in de eerste klasse blijven spelen, omdat het eerste elftal van Ter Leede al uit komt in de hoofdklasse. Ter Leede 2 mag hierdoor geen na- competitie spelen voor de topklas se. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De wegen van Hoek en Josimar Pattinama scheiden als nog aan het einde van dit seizoen. De aanvaller had gisteravond een gesprek met de technisch verant woordelijken van de gedegradeer de topklasser, waarin beide par tijen tot de conclusie kwamen dat het beter is om eind deze maand toch uit elkaar te gaan. „Ik voel me niet meer happy bij Hoek", vertel de Pattinama. De centrumspits maakte twee maanden geleden als eerste speler van de huidige selectie bekend ook volgend seizoen voor de Zeeuws-Vlaamse club uit te ko men. Opmerkelijk omdat Pattina ma een moeizaam seizoen door maakt. Hij kon moeilijk door één deur met de in maart ontslagen trainer Gaby Demanet, maar hoop te onder diens opvolger Ruud Pen- nings op de ommekeer. Komend seizoen wilde hij in eerste instan tie een nieuwe start maken. De geluiden dat de technisch ver antwoordelijken terug wilden ko men op het eerder genomen be sluit, werden steeds luider. Gistera vond bleek dat tijdens een ge sprek. Van Hoek mocht Pattinama (22) vertrekken en de spits vond dat zelf ook de beste optie. Een nieuwe dub heeft hij nog niet. Eer der toonde hoofdklasser Kloetinge interesse in Pattinama. „Maar om dat ik bij Hoek bleef, is dat nooit concreet geworden." Pattinama, die door een teenbles sure sinds 16 april buitenspel staat, is aan zijn derde seizoen bezig bij Hoek. Vorig seizoen was hij in de hoofdklasse met dertien goals club topscorer. In de topklasse wist hij dit seizoen twee keer te scoren. Het eerstvolgende team op de ranglijst zal die plaats innemen. Een tweede plaats is voor Oostka pelle dus genoeg om de nacompeti- tie voor de topklasse in te gaan. Dit hebben zij, met concurrent DTS Ede op één punt achter zich, volledig in eigen hand. MIDDELBURG - Voor het eerst in bijna honderd jaar worden er mor gen en zondag op het Grevelingen meer zeilwedstrijden gehouden voor boten uit de Regenboogklas se. Voor deze houten kielj achten waren nooit eerder races in zout water. De regenboogklasse is in 1917 bedacht. Aanvankelijk was het de bedoeling om de boten veel kleuren mee te geven, maar dat idee is in de loop der tijd verwa terd. De naam bleef wel gehand haafd. Tot op heden voeren de acht meter lange schepen, geschikt voor een driekoppige bemanning, alleen op de zoete meren in Fries land, Noord-Holland en Zuid-Hol land. Nu komen ze naar het zoute Grevelingenmeer. Ten noorden van Schouwen-Duiveland hebben de equipes meer ruimte dan el ders. De wedstrijden van de Mari na Port Zélande Regenboog Chal lenge zijn morgen, met de eerste start om 11.30 uur, en zondag. door Esther Minnaard OOST-SOUBURG - 'Ben jij die num mer vier van Oostkapelle?' Het is een vraag die vaak aan voetbalster Shamila Hamers uit Oost-Souburg wordt gesteld. De 20-jarige voor stopper van Oostkapelle heeft een nogal berucht imago, bij haar ploeggenoten, maar vooral bij de tegenstanders. Zodra Hamers het blauw-gele shirt om haar schou ders heeft, verandert ze van een vriendelijke jonge dame in een ru we voetbalmachine die maar één ding voor ogen heeft en dat is win nen. „Ik leef voor voetbal, daarom ben ik zo fanatiek. Dat kun je goed zien aan mijn spel: ik probeer het team altijd te motiveren en ik schuw de duels zeker niet. Ik doe alles wat nodig is om de wedstrijd te winnen." Daar horen overtredingen ook bij, maar toch heeft Hamers met nog maar één wedstrijd te gaan, geen gele of rode kaarten gepakt dit sei zoen. „Al heb ik wel geluk gehad. Ik heb drie keer iemand van het veld getrapt, maar die incidenten bleven ongestraft." Hoewel het harde spel kenmer kend is voor de vrouwen van Oost kapelle, heeft Hamers haar fysieke sterkte te danken aan het feit dat zij tot haar veertiende met jon gens heeft gevoetbald. „Ik ben op mijn vijfde begonnen bij RCS en heb al die tijd met jongens ge speeld. Toen dat volgens de regels van de KNVB niet meer mocht, ben ik benaderd door Oostkapelle. Ik ben nu bezig aan mijn zesde sei zoen in het eerste." Dat betekent dat Hamers voor het eerst naar de hoofdklasse, of mis schien zelfs de topklasse gaat. Als de speelsters morgen tegen degra dant Wartburgia 2 winnen, zijn ze verzekerd van een plaats in de na- LA CORUNA Op het Europees kampioenschap rugby voor vrouwen heeft Neder land de laatste poulewedstrijd ge wonnen. Italië werd met 20-17 ver slagen. Bij rust leidde Oranje al met 8-0. Jasmine van der Waal uit Middelburg kwam niet in actie. Morgen speelt Nederland om de vijfde en zesde plaats tegen Zwe den. NIEUWLAND Stal De Kroo in Nieuwland begroet op zondag 15 mei het sterkste deel nemersveld ooit tijdens een natio nale dressuurwedstrijd op Zeeuw se bodem. Het gaat om een wed strijd voor kadervorming, waarbij ook de Grand Prix op het program ma staat. Onder anderen Marlies van Baaien, Theo Hanzon, Christa Laarakkers en Hans-Peter Minder- houd (Prix St. Georges) doen mee. competitie voor promotie naar de topklasse. „Ik zie dat wel zitten, al vraag ik me af hoe groot het ni veauverschil met andere ploegen is. Wij zijn voetballend niet het sterkste team, onze kracht zit in hard werken. Wij pakken onze punten door te bikkelen en niet door mooi voetbal. Er zijn ook speelsters die minder serieus bezig zijn met de sport. Als we op hoog niveau mee willen draaien, zullen we van twee naar drie trainingen in de week moeten." Hamers heeft het druk met school. Ze zit op het Cios in Goes en loopt stage bij een jeugdgevan genis in Ossendrecht. Bovendien heeft ze zich aangemeld bij de poli tie, en daarvoor heeft ze de eerste keuring al doorstaan. Ondanks haar volle agenda vindt ze het geen probleem om meer te trai nen. Als ze benaderd zou worden door een profclub zou ze waar schijnlijk alles opgeven om een car rière te beginnen in de voetbalwe reld. „Mijn hele zaterdag staat in het teken van voetbal, maar eigen lijk alle andere dagen van de week ook. Ik ben gek op uitwedstrijden. Heerlijk, een hele dag onder de pannen en gezellig met de bus het land door." De sfeer in het elftal is prima. Vo rig seizoen was dat wel eens an ders. „Er heerste een rotsfeer door dat er vaak meningsverschillen wa ren en we wat wisselende trainers hebben gehad. Dit seizoen voelde zoveel beter, we hebben gewerkt voor elkaar en dat is terug te zien in de resultaten." Oostkapelle kan morgen, als ze winnen, zelfs kam pioen worden, maar dan moet Ter Leede 2 wel punten laten liggen. „We hebben sinds oktober niet meer verloren, maar dat betekent niet dat we te makkelijk moeten denken over de laatste wedstrijd te gen de hekkensluiter." VROUWENPOLDER Het Western For Pleasure Team houdt komende zondag een westemwedstrijd in manege De Eendracht in Vrouwenpolder. Li t/m L5-ruiters kunnen aan verschil lende onderdelen deelnemen. De wedstrijden beginnen om ne gen uur. Eerst komen de beginnen de ruiters in actie, na de middag pauze de gevordenen. MIDDELBURG Zaterdag 11 en zondag 12 juni ko men meer dan 70 menners met hun combinatie naar manege De Eendracht in Vrouwenpolder. In drie wedstrijdonderdelen gaan de menners met elkaar de strijd aan. De wedstrijden vangen aan om 9.00 uur en duren tot het einde van de middag. De organisatie is in handen van de Stichting Nationale Menwedstrijd Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28