Vaker naar de super op zondag Nieuwpoort 28 had roerproblemen 22 en 23 26 en 27 auto IÓSS'issssso'1 OMZETSTIJGING Vlissingen viert bevrijding WALCHEREN '<nx Vrij zonnig en warm, 21 Kader Abdolah schetst ^grillige route naar vrijheid Hoogerland zet alles op een ritzege in de Giro VRIJDAG 6 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 107 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw krant als bijlage VLISSINGEN - Het Beliamypark in Vlissingen quad The Opposites, The Hype en Gabriël Rios stroomde gisteren vol tijdens het Bevrijdingsfesti- werd gevierd dat Nederland 66 jaar geleden is be val. Met optredens van onder meer The Partys- vrijd. foto Ruben Oreel pagina 2 en 3: swingen voor de vrijheid zie www.pzc.nl voor meerdere video's BRUSSEL - De 1 maart voor de kust van Duinkerke gekapseisde kotter Nieuwpoort 28 kampte met roer problemen. Het schip is drie keer rond zijn as gedraaid. Het is daar bij waarschijnlijk verstrikt geraakt in de visboelen, een soort netten, waardoor de kotter instabiel werd en omsloeg. De Belgische staatssecretaris Schouppe van Mobiliteit en Noordzeebeleid heeft dit gisteren bekendgemaakt na onderzoek door de Belgische nautische com missie. Volgens de commissie be vond zich niemand in de stuurhut om in te grijpen. De bemanning heeft geen noodsignaal uitgezon den, omdat zij zich niet bewust was van het gevaar en de situatie nog onder controle probeerde te krijgen, stelt de commissie verder. Op de Nieuwpoort 28 werkten drie Zeeuwse vissers, Christiaan en Mark de Ridder en hun zwager Eric Tange. Zij zijn nog altijd ver mist. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 DEN HAAG - Nederlanders gaan steeds vaker op zondag naar de su permarkt, maar erg creatief zijn ze dan niet bij hun inkopen. Uit de jongste cijfers van marktonder zoeksbureau GfK blijkt dat 'wij' vooral de deur uitgaan voor het ge mak van zowel verse als houdbare kant-en-klaarmaaltijden en piz za's, die zo de magnetron of de oven in kunnen. Ook ijs, rijst en deegwaren zijn ge wild. Ten slotte blijkt de Nederlan der op zondag nogal eens verlegen te zitten om wc-papier en produc ten voor de persoonlijke verzor ging als tandpasta en deodorants. Voor vers brood heeft de Nederlan der op zondag juist weer weinig belangstelling. Al jaren stijgt het zondagbezoek aan supermarkten gestaag. Drie jaar geleden noteerde het GfK een stijging van 15 procent ten opzich te van 2007, in 2009 werd op nieuw een stijging, ditmaal van 24 procent, opgetekend. In het afgelo pen jaar steeg de zondagomzet met nog eens 30 procent naar in totaal 364 miljoen euro. Het zijn vooral jonge alleenstaanden en tweeverdieners die van de zondag opening gebruikmaken. Inmiddels gaat ruim een derde van alle huis houdens op deze dag naar de su permarkt. De zondaginkopen zijn overigens erg aan stad of regio gebonden. Het vaakst doen mensen in de drie grote steden Amsterdam, Rot terdam en Den Haag op zondag boodschappen. Ook in het noor den van Nederland, van Noord en Zuid-Holland en Utrecht, tot Friesland, Groningen en Drenthe is kopen op zondag heel normaal. In alle overige provincies blijven de meesten thuis of besteden hun tijd liever anders. Zondag wordt steeds meer een werkdag reageer op www.pzc.nl SiSMSl, reacties: 301 Nederlanders zitten te lang achter de computer ■■■■■■■BH 65% oneens 35%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1