met takken, zand en water' zeeland 119 Doolhof en klauterpalen Kloppend hart voor wijk Nieuw Bonedijke Bloemplukbonnen weer verkrijgbaar Lezing over erfenis van de slavernij 't Casthuis doet mee aan Dag van Beroerte Informatieavond over hoogbegaafdheid vrijdag 6 mei 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/walcheren W VLISSINGEN - Zo leeg als het er vele maanden is geweest, zo vol wordt het nu op het Pablo Picassoplein in Vlissin- gen. Twee grote ronde com plexen - die samen het cijfer 8 vormen - vullen het cen trum van de wijk Nieuw Bonedijke. De brede school en de wijkvoorzieningen die erbij komen, worden niet voor niets omschreven als het 'kloppend hart' voor de wijk. Eind van dit jaar moet het complex klaar zijn. De zogenoemde open wijkschool is ontworpen door Marlies Röhmer, lande lijk een van de belangrijkste architecten van basisscho len. foto Ruben Oreel qw1 11111 1 ninum ■iinpii 1 "aMgggg VEERE De Agrarische Natuurvereniging Natuurlijk Walcheren heeft de ak kerranden op Walcheren weer inge zaaid met bloemzaad. De eerste bloemen kunnen waarschijnlijk in juli geplukt worden. De bloempluk bonnen zijn vanaf dit moment weer te koop bij de verschillende streekproductenwinkels. De bon geeft het hele seizoen recht op het plukken van de bloemen in de de ze randen. Meer informatie en de adressen van verkooppunten zijn te vinden op www.natuurlijkwalcheren.nl MIDDELBURG Stephen Small, hoogleraar Neder lands Slavernijverleden, houdt 11 mei om 20.00 uur een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg over de erfenis van slavernij. Hij doet dat op uitnodiging van de Stichting Monument Middelburg. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De profes sor is sinds 29 juni 2010 verbonden aan de Universiteit van Amster dam. De lezing is gratis bij te wonen. De voertaal is Engels. MIDDELBURG Dinsdag 10 mei doet 't Gasthuis in Middelburg mee aan de Europese Dag van de Beroerte. In het verzorg- huis aan het Noordpoortplein is van 10.00 tot 15.30 uur informatie te krijgen over het voorkomen van een beroerte. Verder kunnen bezoe kers hun gewicht, bloeddruk en glucosespiegel laten controleren. Op deze dag wordt extra aandacht gevraagd voor CVA (hersenbloe ding of herseninfarct). In Neder land worden per dag meer dan hon derd mensen hierdoor getroffen. OOST-SOUBURG Archipelschool de Tweemaster-Ka meleon houdt dinsdag 17 mei een informatieavond over hoogbegaafd heid. Iedereen is welkom, dus niet alleen ouders van leerlingen. Er ko men vragen aan bod als: hoe weet ik of mijn kind hoogbegaafd is, hoe ga ik om met zo'n kind, hoe kan ik mijn kind helpen om te gaan met zijn begaafdheid en hoe ziet het Leonardo-onderwijs eruit De bijeenkomst is aan de Jan de Priesterstraat 4 in Oost-Souburg en begint om 19.30 uur. MEEST CELEZEN 1. Volgende fase Bellamypark 2. Spoed bij aanpak stankoverlast 3. Vlissingen in 2050 energieneutraal STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Boonman leidt gasten van Water schap Scheldestromen en Staats bosbeheer rond. Die organisaties moeten achter de duinen bij Nol- le-Westduin in Vlissingen ook een natuurspeelplek aanleggen. Hoo- gerzael dient voor hen als inspira tiebron. Boonman legt uit hoe in Middel burg gekozen is voor een zone ring: in het begin liggen educatie ve tuintjes waar enkele scholen hun leerlingen laten werken. Plant jes zetten, onderhouden. Zo leren de kinderen spelenderwijs iets over de natuur. Van de vier educa tieve tuintjes is er nog één beschik baar voor een school. Voor zulke tuintjes zal bij Nol- le-Westduin geen plek zijn. De na druk zal daar meer liggen op re creatie en toerisme, vertelt Emilie Sturm van het waterschap. Dat heeft alles te maken met de ligging aan zee, pal achter de duinen. Maar omdat er ook veel kinderen uit de Vlissingse wijk Paauwen- burg zullen gaan spelen, zijn de Middelburgse tips zeer welkom. Boonman gaat verder door de speelhof Na de educatieve tuintjes volgt een open stuk met picknick- banken en een waterpartij. Het gras moet er nog gaan groeien, maar daar kunnen straks de jong ste kinderen spelen. Daar komt ook nog een paviljoen met kassen en een toilet. Verderop wordt de speelhof ruiger: een heuveltje, een liggende boom, struiken en bosjes, een tunnel van wilgen- takken. „De waterpartij en het ra- votgedeelte zijn ook het popu lairst. Ze pakken wat er ligt en ge bruiken dat en dat mag ook", her haalt Boonman. Het waterschap en Staatsbosbe heer zijn onder de indruk van de Speelhof Hogerzael. Kees de Lange van Staatsbosbeheer heeft meer er varing met speelbossen. „Een goed plan en draagvlak in de wijk zijn belangrijk", beseft hij. „En onder houd vraagt veel energie." Wat dat betreft, is de aanpak van Hooger- zael ook een goed voorbeeld. Zijn conclusie: „Je kunt het ook een tijdje laten liggen en niks doen. Je moet inderdaad flexibel zijn. Het moet niet te netjes worden, niet te 'af. Laat die kinderen maar zelf aanmodderen en bouwen." www.speelhofhogerzael.nl foto's Lex de Meester Geen speeltuin, geen speel- bos, maar een speelplek. De nuance is belangrijk, zegt Emilie Sturm van Waterschap Scheldestromen. Wat achter de duinen bij Nolle-Westduin komt, is namelijk geen bos en ook geen speeltuin in de traditionele zin van het woord, met allerlei toestel len. Wat dan wel? Ideeën zijn er genoeg. Een zand- speelplaats, klauterpalen, een dool hof, boomstambruggetjes, een ko nijnenburcht, een waterpoel met stapstenen, een amfitheater, wil genhutten, een jeu-des-boules- baan, een blotevoetenpad. Door bewoners van de Vlissingse wijk Paauwenburg is meegedacht. De natuurspeelplek wordt aange legd als onderdeel van de natuur compensatie na de kustversterking bij Vlissingen. Door dat werk zijn veel bomen verdwenen. Daar ko men meer bomen voor terug. En een plek waar kinderen kunnen spelen. Omdat de kust veel toeris ten trekt, wordt daarmee rekening gehouden bij de inrichting. Kinderen leggen met gesprokkeld hout dammetjes aan in een waterpartij. rmssRmmmmmmmmmmmmm&mmmmmmmmswsmmBwsmmmmmmfmiismmm Kees de Lange, Staatsbosbeheer 'Het moet niet te netjes worden, niet te 'af. Laat ze maar zelf aanmodderen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19